Author Topic: Talon hexacopter  (Read 17355 times)

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Talon hexacopter
« Reply #45 on: February 04, 2015, 10:36:51 AM »


Hexa spremna za snimanje, sve sam ukrojio lepo, prilikom bilo kakvog leta, vetra, naglih promena pravca ni pod kojim uglom u kadru gopro-a nece nista zasmetati, sa ovim baterijama leti 8-10 minuta, po meni dovoljno, moze da se nakaci i neka druga kamera na njega, ima jos snage, prilicno, moguce i staviti 11" prolepere sto sam imao u planu, dobilo bi se jos malo na vremenu.

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Talon hexacopter
« Reply #46 on: February 10, 2015, 08:14:39 PM »
Da li ima još neko sa 3+ black?
Kazu da je najosetljivija u 2.7k sa 30fps koliki joj je maksimum, a on bi mi najvise koristio jer pri stabilizaciji u kropovanju na full hd dobijem najbolji rezultat. Ali baš zbog te osetljivosti dobijam male vibracije. Primer je ovaj snimak: (nisam radio korekciju boja, snimak nije nesto ali vidi se o cemu pricam)
Malo sam stabilizovao u vegasu, ali inace premiere mi je bolji. Koristio sam i nd filter, ali koje bi bilo najbolje resenje za ove vibracije? Bas sam lepo napakovao gimbal i nema jello efekta, interesantno da i sa i bez nd filtera dobijam skoro iste rezultate. tako da jos bolje bi bilo da ne moram njega da koristim zbog zamagljivanja itd. Tacnije pitanje mi je da li u nekom od softwera mogu da se isprave ove sitne vibracije, u vegasu sam probavao onu built-in stabilizaciju na skoro svim mogucim kombinacijama (handheld, normal, shaky...) i svi daju isti rezultat, sitne vibracije ostaju?
« Last Edit: February 10, 2015, 10:16:31 PM by Romeo »

Offline Dulence

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 87
Re: Talon hexacopter
« Reply #47 on: February 10, 2015, 08:25:39 PM »
Lepo, lepo  :)aplauz

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Talon hexacopter
« Reply #48 on: February 14, 2015, 10:36:11 AM »
Neko vreme sam razmisljao, kako da unapredim hexu, povecam duzinu leta itd. znao sam da moram sve olaksati i uzeti vece propelere, verovatno i druge motore. To je sada u planu, a do sada sam hexu pretovrio u quad. Skinuo 600 grama, sad cu i jos malo. Juce prvi put leteo, zadovoljan, leti duze za minut ipo, ali mnogo mi se lepse ponasa, sa istim gainovima koji su i bili.

Evo par slika:







gopro wifi:



I sa prvog leta snimak kad sam ubacio flasu radnicima dok mi kopaju cupriju  :big smile


Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Talon hexacopter
« Reply #49 on: February 17, 2015, 01:04:58 PM »
Napravio sam problemcic pa mi treba pomoc.

Radio sam neka podesavanja na 9xr stanici i rebindovao sam djt sa v8 ft II.
Takodje sam odradio i fail safe koji verujem da je zeznuo celu stvar!!
Problem je taj da naza dobija signal da kada je gas na stanici na 0, u nazi je 50%. 50% na stanici u nazi 100% i sve preko ostaje na 100%. stanica lepo prikazuje da throttle ima pun hod, rekalibracija svega sto puta nije pomogla. Da li se ovo nekome desavalo??  :sljus

Offline deki-ns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 245
    • www.globalaccess.co.rs
Re: Talon hexacopter
« Reply #50 on: February 17, 2015, 01:46:58 PM »
A da li si proba da kalibrišeš stanicu u nazinom Assistant softweru?

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Talon hexacopter
« Reply #51 on: February 17, 2015, 01:57:09 PM »
Jesam, i opet, detektuje samo taj hod 50-100%

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Talon hexacopter
« Reply #52 on: February 17, 2015, 03:04:37 PM »
uspeo sam, mixer kanala je bio pogresnog rasporeda pa je mesao dva kanala i sabirao ih, nije ni bitno samo da radi sad  (:sok:) (yay)

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Talon hexacopter
« Reply #53 on: February 17, 2015, 04:04:14 PM »
Inače odmah sam otišao i da probam sve, vetar duva prilicno, pre nisam ni hexu hteo da letim po ovom vetru.. odradio cetiri snimka, 2.7k i full HD sa belim gumicama i prvi put stavio crne da vidim sta ce se desiti sa jello efektom (sve bez nd filtera). Pogledam sa belim gumicama, ima jello, to znam i od pre, i reku ajd da vidim sa crnim, koje su inace tvrdje, i sve ne verujem. Kad sam otvorio snimak a ono  (:sok:) Ni malo jello, vibracija, nista, jeste da mi fali treca osa ali  (yay). Postavicu i snimak za uporediti. Ne verujem, cak pri 2.7k koji je najosetljivji sve savrseno  :big smile

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Talon hexacopter
« Reply #54 on: February 26, 2015, 12:51:56 PM »
Danas je stigao jedan "poklon" od Bokija  oo))


Odmah namontirano da se proba i podese gainovi, opste je poznato da su xoar drveni prop. dosta kruci i da pri istim gainovima kao sa carboncima prave oscilacije, nasao sam isto ponasanje negde na 20% nizim gainovima od proslih. konkretno 105 105 115 115.



I video link je tu, samo čekam CP antenice jer su ove default krš  :big smile


Inače rezultat je 2 minuta duži let na prvoj bateriji po blagom vetru, videću kasnije proseke neke ali zadovoljan sam. I najvažnije ništa se ne greje.

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Talon hexacopter
« Reply #55 on: March 12, 2015, 02:17:28 PM »
I ovde da se javim jer većina ne gleda oglase:
HITNO mi je potreban 5.8G prijemnik!

Usput u izradi je novi custom ram i kompletan setup :)

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Talon hexacopter
« Reply #56 on: March 19, 2015, 02:37:20 PM »
 (<--)

Naručio sam nov komplet tx/rx fpv, ali dok to ne stigne treba mi prijemnik sto pre - ako neko ima, stoji u rezervi itd, neka jeftinija varijanta tipa rc305, pm ili 061/181-34-73  ()-()