Author Topic: Drugara priveli na informativni zbog multirotora, i zbivanja na stadionu..  (Read 23172 times)

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Drugara priveli na informativni zbog multirotora, i zbivanja na stadionu..
« Reply #30 on: October 16, 2014, 04:41:50 PM »
Uh sad vec preteraste u svemu.... :sljus...izadjosmo iz okvira ovog foruma i poceli smo da filozofiramo previse...
i automobil je oruzje i mobilni i radio stanica  i kuhinjski noz i srafciger...i sta ga znam vec, dopisite po zelji...

To je posao za drzavu- da postavi pravne okvire sta moze a sta ne moze...i ja se samo nadam da drzava u kojoj zivim- ce biti/postati/nastojati  da bude sto vise liberalna i demokratski nastrojena prema svojim gradjanima i da nece skliznuti na neki  pogresan smer -gde ce me privoditi sto letim svojim rc avionom po parku, pricam sa celim svetom preko radio stanice ili pustam zmajeve na plazi...blabla...
batalite...

 (<--)

Offline goodgod

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
Re: Drugara priveli na informativni zbog multirotora, i zbivanja na stadionu..
« Reply #31 on: October 16, 2014, 04:43:37 PM »
Pa ja samo kazem da mi je krivo, nista vise. Delim emocije i to ti to :D
Ne bih ja nikom nista branio :D I slazem se sa tobom u potpunosti.

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Drugara priveli na informativni zbog multirotora, i zbivanja na stadionu..
« Reply #32 on: October 16, 2014, 04:46:19 PM »
E jbg sad, a taman se već mesecima veselo igram sa ovim qvadom







a sad ispade da moram da budem član udruženja i da čekam po nekoliko meseci da mogu da ga letim gde hoću, i da prijavim letenje policiji pa da oni provere da slucajno ne podignem jedno 2gr C4 exploziva i dignem u vazduh ovu i onako sjebanu zemlju, ili još bolji scenario da odem u MUP i tražim da izvadim dozvolu za posedovanje ovakve sprave kao za vatreno oružje, kalibar 4,5cm  :hehe :hehe :hehe

Uh šta ja serem ovde po forumu  :sljus , ima i mene da privedu  0e

ode ovaj hobi u k'ujac...

Offline jojkic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 154
    • RC Quadcopter - Blog, slike, video, uputstva
Re: Drugara priveli na informativni zbog multirotora, i zbivanja na stadionu..
« Reply #33 on: October 16, 2014, 04:49:07 PM »
Ja se sa tobom ne slažem da se quadcopter može zavesti kao oružije
I kamen se može posmatrati kao oružije, linčno sam gledao na nekoj lokalnoj utakmici kada je gostovao fubalski klub Partizan kako lik sa tzv ,,tribine,, koje je zemljano brdo podeže kamenčugu i baca je na kraju utakmice na Partizanovog fubalera i promašuje 2 m.
I nož se koja svaka kuća poseduje može posmatrati kao oružije , jer svaki dan neko biva izboden nožem. Setite se Kineza koji je ludački po Knez Mihajlovoj išao i sekao ljude
I benzin se može posmatrati kao oružije, jer se od njega lako pravi Molotoljev koktel. I kamion se može posmatrati kao oružije, setite se Ibarske magistrale. Čak i automobil, koji u glavama naših paranoičnih političara preseca predsedničke kolone.
i navijačke baklje su oružije (setite se napada na policajca na tribinama), a i svaka pedarda je punjena eksplozivom. Da su svi navijači ispraznili barut iz svojih petardi, i sipali u recimu praznu limku Coca Cole, mogli su da naprave vrlo gadno oružije.
Model quadcoptera DJI Phantom sam po sebi nije opasan, može nositi realno oko 300 do 400 grama tereta, a činjenica i kad bi bupnuo sa visine ko kamen, mislim da nebi mogao nekog da osakati, ili ne daj bože ubije.
Vidim da se svi pitaju šta bi se desilo, da je zakačeno recimo 300 grama eksploziva na quad i da je tako neko ulteteo u publiku.
Pa isto kao i da je neko uneo kašikaru u stadion i bacio, ili ispalio granatu van stadiona iz minobacača gadjajući stadion. Isto tako je mnogo lakše uneti recimo epruvetu sa ebola virusom i prosuti je neprimetno po publici. Čak i elegantnije rešenje hakovati raketni sistem koji bi ispalio raketu sa hiljadama kilometara daljine na severnu tribinu stadiona (setite se general štaba)
Postoji mnogo načina da nekom napravite štetu, pogotovo kada tehnologija napreduje, najbolja odbrana i prevencija je naravno razumeti opasnosti , biti dobro obavešten (raspolagati pravovremenim informacijama) i preduzeti mere prevencije.
Naš osnovni problem je što smo mi još uvek u dobu razmišljanja komunističkom doktrinom tj. sirovom snagom , da se ratovi vode tenkovima i da je sve zabranjeno narodu (osim političkoj eliti u vlasti)
Uostalom i putnički avioni su srušili Kule bliznakinje , a ne bombe,rakete i vojni avioni. Pa opet putnički avioni nisu zabranjeni, a krivica je pre svega bila obaveštajne službe.
Ja bih pre uvek stao ispod quadcoptera DJI Phantoma, nego što silom prilika sedim dok mi ovi MIG-ovi sa prošlim rokom trajanja lete nad glavom. Ko je njima dozvolio, da ugrožavaju moju privatnost i bude me, i lete iznad mog stana ? Ko je dozvolio putničkim dvomotorcima da lete i da mi tutnje na glavom usred noći, u naselju koje se nalazi na drugom kraju grada od aerodroma i koji do prošle godine nisu leteli tim pravcem ?
Zavesti quadcopter od nekih 1,5 kilograma kao oružije zato što može da leti i ponese neku simboličnu težinu ? A šta ćemo sa avionima na daljinsko upravljanje ? Šta ćemo sa mini cepelinima tj balonima ? Njih čak i hidrometerološki zavod koristi ? Šta ćemo sa brodovima na daljinsko upravljanje, i oni mogu recimo preko Save, Dunava da ponesu zastavu pravo do tribina na paradi ?

Itd ... Itd ...
Blog o RC letilicama i snimanju:
http://snimanjeizvazduha.blogspot.com/

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: Drugara priveli na informativni zbog multirotora, i zbivanja na stadionu..
« Reply #34 on: October 16, 2014, 05:22:55 PM »
Sve je na svetu potencijalno oruzje,najvise ljudski mozak,treba naci samo adekvatnu zastitu korisniku i ljudima u okolini.
« Last Edit: October 16, 2014, 05:26:48 PM by LazarStan »
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline popovicr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: Drugara priveli na informativni zbog multirotora, i zbivanja na stadionu..
« Reply #35 on: October 16, 2014, 06:23:25 PM »
Davno nisam cuo vecu glupost. Hihi... kakav bre klub? Kakav Dragan Trifunovic?  Pa sta sa ljudima koji nisu na ovom forumu? Kupim sebi sta hocu i letim. Kome ja da se pravdam? Stetu ako napravim odgovoran sam ja sam. Cao zdravo. A upravo dronovi od ljudi, koji se profi bave snimanjem,mogu poneti sta hoces. Njih treba kontrolisati (ako bas hoce), a ne mene sa Fantomcicem. Realno mislim da je ovo bez veze prica.

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Drugara priveli na informativni zbog multirotora, i zbivanja na stadionu..
« Reply #36 on: October 16, 2014, 06:24:51 PM »
I sta raditi sa ovakvim neodgovrnim ludacima???

pogledati posebno pred kraj kada mu eskadrila helikoptera prolece na 20-30m iznad


Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Drugara priveli na informativni zbog multirotora, i zbivanja na stadionu..
« Reply #37 on: October 16, 2014, 06:27:48 PM »
Quote
Sve je na svetu potencijalno oruzje,najvise ljudski mozak...
A kako se zaštiti od ljudskog mozga?  mmmm Ja se ne mogu zaštititi od svojih glupih misli, a kamoli od "proliva ideja" drugih.  ???

Nemojmo kriviti multiroto ni za šta što se desilo. On je samo odradio sasvim bezbedno za okolinu ono što je mogao da uradi i nekoliko dečijih helijimom napunjenih balončića uz malo strujanje vazduha.  I neki jači gradski golub bi za šaku zrna uradio isto, da ima veći mozak od dva zrna kukuruza.
Problem je bio samo šta je nosio i gde.
Navode razni pametni analitičari u medijima da je dron mogao da ponese i neku bombu. ")  Pa zar nisu primetili da je medijska bomba u srcu BG jače odjeknula u svetu nego 1000 kg TNT ?  :sljus
Bez brige. Ovo će brzo biti zaboravljeno, kao svaka senzacija, jer je to u interesu svakoga. Svako čudo traje 3 dana, jer ih zamenjuje drugo.

Ako se vlasnici većih multikoptera potrude da bezbedno lete i ne naprave skandal, niko se neće žuriti sa njihovim zabranama i slično. Ima ovde 10^6 problema koje se moraju pre regulisati od njih.
Letećim dronovima je te došlo vreme, a bi će još puno zanimljivih tema vezano za njih.  :mhm
 ;namig
« Last Edit: October 16, 2014, 06:34:05 PM by tibeteagle »

Offline jojkic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 154
    • RC Quadcopter - Blog, slike, video, uputstva
Re: Drugara priveli na informativni zbog multirotora, i zbivanja na stadionu..
« Reply #38 on: October 16, 2014, 07:33:57 PM »
Davno nisam cuo vecu glupost. Hihi... kakav bre klub? Kakav Dragan Trifunovic?  Pa sta sa ljudima koji nisu na ovom forumu? Kupim sebi sta hocu i letim. Kome ja da se pravdam? Stetu ako napravim odgovoran sam ja sam. Cao zdravo. A upravo dronovi od ljudi, koji se profi bave snimanjem,mogu poneti sta hoces. Njih treba kontrolisati (ako bas hoce), a ne mene sa Fantomcicem. Realno mislim da je ovo bez veze prica.

Ja sam samo predložio kao ideju, kako lakše možemo da zaštitimo sebe kao ljudi kojima je to hobi ili profesija sve jedno, od ljudi koji će kupiti iz zajebancije quad, jer im par stotina evra ne znači ništa i poleteti da bi pravili gluposti kao na primer na stadionu.

Što se tiče snimka vojne parade, zanimljivo je da sam kolima prošao pored Ušća u nedelju i vidim kolonu vojnih vozila kako stoji i pitam iz kola policajca jel možemo da snimamo, kaže može. parkiram u Ušću kola, sa drugarom iznese kutiju u kojoj je Phantom bio, pogledam vetar u redu, sunce strana ok , ima čistine, nema ljudi osim vojnika u vozilima koja stoje i pitam jel može se snima vojnog policajca, kaže može. Izvadim Phantoma iz kutije i pitam još jednom: sa ovom letilicom jedan nizak prelet od par minuta dok stoji kolona i pokažem.
vojni policajac je promenio boju u licu, i rekao ne ne, idi do bine pitaj šefove, ne znam ja ništa.
Odem do sledećeg vojnog policajca, pitam jel može da se snima, pored se ljudi slikaju, kaže može. opet pokažem iz kutije quad , ovaj počne da zamuckuje pozove komandanta, ovaj gleda kaže nemoj, bolje iz ruke snimaj, ili idi pitaj šefove.
Ja se već iznerviram, vidim da im ništa nije jasno, ipak je to vojska  8) , sad treba vučem quad do bine, da molim tamo, i da snimam kolonu u pokretu što mi je rizičnije i lepo quad nazad u kutiju i u kola. Drugar iznerviran što u opšte i pitam, jer po njegovoj logici treba snimaj i ne pitaj, ja mu kažem idemo u airport snimimo lepo avion (onj reklamni na zemlji), ko šiša ove krntije od kamiona. odemo tamo, počnemo da snimamo kad dodje obezbeđenje. Ne može cvrc, privatan posed (ceo kompleks) ... :(
Ali eto ovo je Srbija . Neko ne može, neko može nema veze što i helihopteri preleću. Verovatno ono što bi se reklo po babi i stričevima , funkioniše od posla, snimanja pa do svega  (___)
« Last Edit: October 16, 2014, 07:45:23 PM by jojkic »
Blog o RC letilicama i snimanju:
http://snimanjeizvazduha.blogspot.com/

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 745
Re: Drugara priveli na informativni zbog multirotora, i zbivanja na stadionu..
« Reply #39 on: October 16, 2014, 07:35:48 PM »
    Ja kao navijac partizana, ne bi se ljutio da neko unese C4 na stadion crvene zvezde, a tek minobacachka vatra po stadionu crvene zvezde bi bila extra, eventualno pustiti ebolu na navijace crvene zvezde...    :_D :_D :_D


 


      ps. salimo se malo, relax..             (fiu) (fiu) (fiu)

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: Drugara priveli na informativni zbog multirotora, i zbivanja na stadionu..
« Reply #40 on: October 16, 2014, 07:45:24 PM »
Od mozga se jedino mozemo zastiti mozgom,greska je sto vecina ljudi,ne mislim na ljude sa foruma vec one koji kad vide neku letecu spravu,to shvataju kao zezanciju,i gledaju kako da je iskoriste na los nacin.Mene kad vide ovde sa avionom prvo sto me pitaju je koliki je domet i sta moze da ponese,umoran sam vise od glupih i beskorisnih pitanja,drago mi je da sam presao fazu kada su mislili da su modeli igracke,sada je jos gore pa su videli kakve mogucnosti sve imaju ove letece naprave.
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Drugara priveli na informativni zbog multirotora, i zbivanja na stadionu..
« Reply #41 on: October 16, 2014, 08:11:19 PM »
Evo još jedan dobar snimak sa "treniga" od strane ne znanog junaka W1 Solutions. Veoma je pametno da je snimljena vežba u sunčanom danu, a ne danas. Iz ove perspektive ni u VIP loži nisu mogli videti. Od mene imaju jedan thumb.  (thumb) i naravno Like na YT.



Gizmo, veoma te poštujem što si među prvima probio led i postao odličan profesionalac u AP snimanji, ali je snimanje iz vazduha toliko dobra stvar, da će se još više i više njih baviti sa njime, bilo na prof. ili samo onako način. Možda i bude (ima) sukoba interesa u ovom biznisu, ali ima ga u svakom.

Što se traženje dozvola za letenje tiče, pa naravno da niko neće da prihvati rizik i bolje je reći ne. Ne znam da li je ovo iki odobrio, ali paparazi snimanje nije nova stvar. Mnoge stvari se snimaju "tajno", pa tako imaju još vaću draž za snimatelja, a ponekad i bolje pro$e na medijskom tržištu kao roba, naravno u zavisnosti čije popularne zvezdino golo dupe je snimljeno.  :big smile

Mediji će u buduće rado da vide ovakve snimke, jer kamera voli ovu perspektivu, pa čak i mole da ljudi snimaju. To nije ništa drugačije od svetaskog trenda, gde kako vidimo već svako ima jednu veoma kvalitetnu kameru u džepu na svojoj pametnoj spravici. Teba je samo podići makar i sa pecačkim štap od 10m i snimati.
U svemu ima malo rizika, ali da je to važno, ne bi smo sutra izašli na ulicu, seli u gvozdeni kovčeg četvorotočkaš zvan auto...

« Last Edit: October 16, 2014, 08:20:47 PM by tibeteagle »

Offline jojkic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 154
    • RC Quadcopter - Blog, slike, video, uputstva
Re: Drugara priveli na informativni zbog multirotora, i zbivanja na stadionu..
« Reply #42 on: October 16, 2014, 08:14:07 PM »
Od mozga se jedino mozemo zastiti mozgom,greska je sto vecina ljudi,ne mislim na ljude sa foruma vec one koji kad vide neku letecu spravu,to shvataju kao zezanciju,i gledaju kako da je iskoriste na los nacin.Mene kad vide ovde sa avionom prvo sto me pitaju je koliki je domet i sta moze da ponese,umoran sam vise od glupih i beskorisnih pitanja,drago mi je da sam presao fazu kada su mislili da su modeli igracke,sada je jos gore pa su videli kakve mogucnosti sve imaju ove letece naprave.

Eeee, opet ja. ako sam dosadan, kažite da ućutim  :big smile
Meni najviše ide na živce kad raspakujem letilicu i spremam se da poletim i počnu ljudi da prilaze i kad pitaju: A koliko to košta , kao prvo pitanje stomak mi se okrene, i signaliziram drugaru da nastavi razgovor sa njima i da ih odvuče u stranu.
Kad neko pita a koliko to daleko leti , koliko može da leti uvek sam rad da popričam sa njima, čak i dok upravljam quad-om. A kad završim izvučem bateriju, ugasim kameru, čak i pokažem deci ili ljudima koji stoje sa strane i samo gledaju, i dozvolim im da čačnu po elisama quad-a. Što vole deca da prstom zavrte elisu, pa to je :D (naravno samo kad je quad bez baterije).
Na žalost kao što ima ljudi ljudi koji stoje i gledaju, i pitaju tehnička pitanja, na žalost isto ima toliko i ljudi i sa tim pitanjima a koliko košta, ili e imam ja kombinaciju kako iz Kine da donosim i prodajem. E takvi ljudi su po meni opasni, i takvi će i napraviti pre ili kasnije neku glupost.
Imao sam čak i problema u Pančevu, u parku u centru kad je naleteo jedan ludak na nas, koji je mislio prvo da je to svemirski brod koji je došao da ga vodi na drugu planetu (valjda je gledao one sektaške samolepljive sličice sa komandantom Ašarom) :) , pa kad je skontao da mi upravljamo time, počeo je da zove policiju i da nas vređa. Da ortak nije krenuo stisnutom pesnicom prema njemu, ovaj se nebi smirio i udaljio.
Iz mog iskustva uvek treba voditi nekog pri snimanju, jer više pari očiju uvek bolje vidi od jednog para.
I efikasno isto  pomaže deljenje vizit karti (ja sam ih uradio na papirićima) kod ljudi, gde im se kaže biće snimci na tom sajtu (voli naš narod nešto da dobije džabe, pa makar i papirić) , pogotovo ovi koji su dosadni uzmu i onda se sklone ...
 :hehe

>> ,,Ne znam da li je ovo iki odobrio, ali paparazi snimanje nije nova stvar,,  >>
Vidiš TibeEagle-u , ja sam baš na tom mestu i pitao, i baš sam i tu hteo da snimam kao na ovom snimku, gde su stajali i kad je bilo manje ljudi i eto nisu mi dali :( , a čisto sumnjam da nisu videli , pa ne stoji kolona parkirana i prazna već je pored vojska valjda, vojna policija i straža , i civilna policija (makar je tako bilo, kad sam ja pitao) . Jedno je leteti  i snimati  centar grada bez odobrenja, a inače i za snimanje na Kalemegdanu je zvanično potrebna dozvola , gde te kao radi adrenalin, a sasvim drugo snimati iznad vojske, policije i raketnih nosača sa raketama . Teško da je on to mogao a da nije pitao, i da mu nije odobreno
« Last Edit: October 16, 2014, 08:28:00 PM by jojkic »
Blog o RC letilicama i snimanju:
http://snimanjeizvazduha.blogspot.com/

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 745
Re: Drugara priveli na informativni zbog multirotora, i zbivanja na stadionu..
« Reply #43 on: October 16, 2014, 09:06:22 PM »

    Ma i da padne na tu raketu, ne'bi bilo nista, ili su shuplje ili su od kartona a tenku ne'bi zagrebo ni farbu...


                   :jaki: :jaki: :jaki:           :jaki: :jaki: :jaki:

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Drugara priveli na informativni zbog multirotora, i zbivanja na stadionu..
« Reply #44 on: October 16, 2014, 09:09:05 PM »
Gizmo, veoma te poštujem što si među prvima probio led i postao odličan profesionalac u AP snimanji, ali je snimanje iz vazduha toliko dobra stvar, da će se još više i više njih baviti sa njime, bilo na prof. ili samo onako način. Možda i bude (ima) sukoba interesa u ovom biznisu, ali ima ga u svakom.
Ma lepo je on to snimio, ali ovde govorimo o neodgovornosti "pilota" i rizicima. Neko ko leti jeftin quad jako blizu gomile velikih helikoptera je ili lud ili potpuno operisan od svesti o mogucim rizicima.
Dozvolu sigurno nije dobio i koliko sam cuo od vojnih organa covek je hapsen juce.