Author Topic: Novi video Beogradsko naselje Mirijevo iz vazduha  (Read 2104 times)

Offline jojkic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 154
    • RC Quadcopter - Blog, slike, video, uputstva
Novi video Beogradsko naselje Mirijevo iz vazduha
« on: December 29, 2014, 09:28:40 AM »
Evo i novog video snimka, selo moje mladosti i starosti :)

Blog o RC letilicama i snimanju:
http://snimanjeizvazduha.blogspot.com/

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Novi video Beogradsko naselje Mirijevo iz vazduha
« Reply #1 on: December 29, 2014, 01:24:51 PM »
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz Lepo,lepo
Nije sramota učiti !!!

Offline jojkic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 154
    • RC Quadcopter - Blog, slike, video, uputstva
Re: Novi video Beogradsko naselje Mirijevo iz vazduha
« Reply #2 on: December 29, 2014, 07:08:56 PM »
Hvala !
Možda nije loš trenutak i da pitam par pitanja, kad su već tema video snimci :P
U svim prethodnim snimcima, najveći problem mi je bio jello , koji sam otklonio uzevsi Zenmuse 2 ose, i GoPro 3 sa kojom snimam na 60 fps.
Medjutim primetio sam da kada obradim snimak u Premier-u i oborim frame rate na 30 fps, ipak jello postaje opet jedva vidljiv, ali se resava warp stabilize efektom stabilizacije od recimo crop 5 % .
1. Mnogo veci problem sad mi pretstavlja posto snimam u GPS modu sa Phantom-om ono njegovo cimanje levo , desno. Tu je vec potreban mnogo veci crop, a tako mi je zao da unistavam snimak seckanjem vidnog polja. Zanima me da li neko koristi warp stabilize , ali sa opcijom sintentisanja slike, umesto zooma i cropa, i koliko to pomaze ?. Pakleno procesorko zahtevna opcija, da bih sebi mogao da priustim neka ozbiljnija testiranja. Ne bih snimao u atti modu, a ne mogu ni Zenmuse 3 ose da nakacim sa obzirom, da je verzija Phantoma 1
2. Takodje me mnogo nervira kad pravim okret od 360 stepeni pokusavajuci panoramski video da napravim, jer Phantom se okrece mnogo brzo, nisam se usudio GAIN setovanja da diram u Nazi, vec podmetnem palac pod palicu na upravljacu za rotaciju, neki put uspem, neki put stane Phantom. Ako i dobro ispadne opet kad se obori broj fps-a snimak secka, probao sam da peglam sa nekim twixter efektima malo pomaze, ali recimo frame blending mi unisti sliku, jer je razmrljavi. Pretpotavljam da je to sve kombinacija ne slaganja broja frejmova tj. obaranja sa 60 na 25 , plus fish eye socivo GoPro 3+ koje dodatno iskrivi sliku pa sve to izoblicuje snimak.
Vidi se bas na ovom snimku Mirijeva kod panoramskog okretanja pri sredini slike.
3. Optimizacija za youtube. Izaberem youtube , 1080p, 25 fps kod snimanja, H264 što je i preporuka za youtube. Medjutim kod brzih scena, zbog sporosti interneta pocinje da se gubi kvalitet slike (kod spore veze). Dal postoji još neki fazon tipa ono smanjivanje broja bit-a i slicno, a da se odrzi sto bolji kvalitet snimka, a da se smanji količina stream-a po sekundi tj. velicina snimka, da bi ga lakse youtube progutao. Probao sam u nekim losijim formatima mpeg2 i slicno, ali onda je stvarno slika krdza ko los DivX ...


 4e
Blog o RC letilicama i snimanju:
http://snimanjeizvazduha.blogspot.com/