Author Topic: Izoflor ( depron )  (Read 54160 times)

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: Izoflor ( depron )
« Reply #45 on: February 11, 2010, 09:54:58 AM »
Quote
TO sto sam ja video je savrseno za zvucnu i toplotnu izolaciju poda a ne za pravljenje modela u modelarstvu.
Srdjan012, pre svake kostatacije o upotrebljivosti nečega treba probati.
Upravo je na testiranju i nadam se pozitivnim rezultatima  mmmm

I ja se nadam pozitivnim rezultatima, odmah idem da kupim ceo kotur :)aplauz samo da nemoram da raslojavam stirodur :hehe
u potpunosti te podrzavam za testiranje ()-()

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Izoflor ( depron )
« Reply #46 on: February 11, 2010, 09:32:13 PM »
Srdjan012, dobra vest. Crni Izopod je dobar.
Uporedni testovi ovde:
http://rcfly4um.org/index.php?topic=3680.0
Možeš da kupuješ. 6mm je dobar za manje dok od 10mm se isto može koristiti za veće, u zavisnosti od vrste konstrukcije.
Rezerviši mi po jedan kubik od svake dimenzije.  ;namig


Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: Izoflor ( depron )
« Reply #47 on: February 17, 2010, 10:13:02 AM »
Dugujem izvinjenje tibeteagle-u zbog netacnih informacija. Ponovo sam bio do farbare da proverim materijal za koji sam mislio da je IZOPOD, medjutim to je materijal pod nazivom TERMOSILENT i prodaje se u rolnama 1400mm X 10m to je taj mekan materijal o kome sam ja pricao....

Izvini jos jednom tibeteagle kasno sak skapirao da su dva razlicita maperijala u pitanju.

Pozdrav

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Izoflor ( depron )
« Reply #48 on: February 17, 2010, 11:15:18 PM »
Ako neko uspe da namirise taj crni izoflor u Beogradu bilo bi pozeljno da prijavi ...

Hvala
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Izoflor ( depron )
« Reply #49 on: February 18, 2010, 04:18:45 PM »
Ovih dana idem do NS, pa ću videti da li imaju u toj radnji, gde sam uzeo zelenog...

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Izoflor ( depron )
« Reply #50 on: February 19, 2010, 04:06:38 PM »
Crni Depron odnossno Izoplan od 5mm (5.3mm) sam kupio u prodavnici ove firme
http://www.novamedia.co.rs/showCompany/5440
Ovde je i veleprodaja, pa treba ih pitati koje prodavnice laminata kupuju od njih.
U subotici prodavnica AMBIJENT, Matije Gupca 21, na uglu sa beogradskim putem. Imaju i od 3mm. Dimenzija table 80x120cm. Cena za 5mm je oko 165.-dinara tabla.
 ;namig


Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Izoflor ( depron )
« Reply #51 on: March 23, 2010, 12:38:26 PM »
Zeleni Izoflor u Beogradu sam pronasao u prodavnici Novi Dom u Vojvode stepe na Vozdovcu preko puta saobracajnog fakulteta, imaju ga od skoro i to samo u pakovanju od 6 m2 (10 tabli 1.2m x 0.5m) ne prodaju manje i to po ceni od 255 din po m2 sto izadje 1530 din za pakovanje, trenutno imaju samo od 6mm.
Zna li neko gde mogu da pronadjem Izoflor od 3mm u Beogradu?
Pozdrav.

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Izoflor ( depron )
« Reply #52 on: March 23, 2010, 12:55:43 PM »
Bilo je u uradi sam na Novom Beogradu cini mi se a i u pevecu na pancevackom putu.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: Izoflor ( depron )
« Reply #53 on: March 23, 2010, 03:27:43 PM »
I dalje ga imaju u Uradi sam na Novom Beogradu, skoro sam bio tamo. Imaju i 3mm i 6mm, čak imaju i u rolnama, ali taj je mekan. Cena za 6mm, je čini mi se bila oko 125 din. po kvadratnom metru (6mm), a u pakovanje ide 6 kvadrata tj. 10 tabli, manje takođe ne može. Izoflor od 3mm je nešto jeftiniji oko 90 din po kvadratu, i isto se prodaje u pakovanju od 6 kvadrata.  (<--)

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Izoflor ( depron )
« Reply #54 on: May 05, 2010, 04:31:58 PM »
Ako nekog zanima, crni izoflor (ili kako se vec zove) od 3mm i 5mm imate u metro-u na novosadskom autoputu pre batajnice.
Definitivno je dosta savitljiviji i izdrzljiviji od klasicnog izoflora i stirodura.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline art-tech

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: Izoflor ( depron )
« Reply #55 on: June 14, 2010, 12:00:22 AM »
Zeleni izoflor ima na sajmu u space-u 3mm i 6mm.
 :big smile

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Izoflor ( depron )
« Reply #56 on: February 02, 2011, 11:37:53 AM »
Ja sam kod mene u KG u jednoj novootvorenoj gvožđari natrčao na neki tamnozeleni 5mm izoflor.Deluje čvršće nego standardni svetlozeleni od 6mm.Table su 0.5 x 1.2m i 140din/m2.Kupio sam dve table pa cu da probam,a voleo bih da se javi još neko ako je probao ovo.Evo dajem slike i ovih tamno i svetlozelenih.(slikano fonom pa možda se i ne vidi dobro).

Biće to avionče od kombinacije ove dve boje pa ne mora ni da ga farbam ;namig

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Izoflor ( depron )
« Reply #57 on: February 02, 2011, 03:03:00 PM »
Isoflor nije naziv materijala kao materijala, već grupacije koja je namenjena za izolaciju podova i tome slično! Zato se javljaju razlike u čvrstini, savitljivost,... a i u težini i različito se ponašaju pri lepljenju, sečenju i finoj obradi ili ti šmirglanju!
Još nešto, ni jedan od njih nije Depron!
...Drvo je ono pravo,..
#FFCC00

Offline mtesa

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 476
Re: Izoflor ( depron )
« Reply #58 on: February 02, 2011, 04:20:46 PM »
Kod nas ga ima u 3, 5 i 6mm, Deblje nisam nasao.
3mm je bas bas zeleni, 5mm je SMB zeleni i 6mm je svetlo zeleni, pa na volju kombinovanje :)
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Izoflor ( depron )
« Reply #59 on: February 02, 2011, 04:28:43 PM »
Quote
Isoflor nije naziv materijala kao materijala, već grupacije koja je namenjena za izolaciju podova i tome slično! Zato se javljaju razlike u čvrstini, savitljivost,... a i u težini i različito se ponašaju pri lepljenju, sečenju i finoj obradi ili ti šmirglanju!
Još nešto, ni jedan od njih nije Depron!
...Drvo je ono pravo,..
Samo da osvežimo temu za mlađe članove foruma.
Miša2002, drvo jeste dobar materjal, ali EPS (ekspandirani polistiren) materijali su svetski testirani i isprobani materija za male modele i sasvim su OK. Već duže vreme izrađujem svoje manje i veće modele od građevinskog strirodura (isto je EPS kao svi pločasti) i drugih pločastih penastih materijala kao depron, izoflor i sl. Ima puno tema i modela na ovom forumu pa prolistaj. Moji modeli počinju sa Pink... pa vidi šta se sve može uraditi od njih.
Što se pločastih materijala tiče evo mog uporednog testa, gde se vidi da su svi penasti pločasti materjali koji su namenjeni kao zvučni i termički podni izolator pogodni za pravljenje malih letelica. Svi su od 1 dela polistiren plastike sa 40 dela vazduha zazobljenih u mehurićima prilikom ekspaniranja.
http://rcfly4um.org/index.php?topic=3680.0 

O stiroduru:
http://rcfly4um.org/index.php?topic=556.0

Svetski uspešni park flajeri ili indor letelice se ne mogu zamisliti bez pločastih EPS.
http://rcfly4um.org/index.php?topic=254.0

Pinkfire kombat model:
http://rcfly4um.org/index.php?topic=4376.0
itd

 ;namig
« Last Edit: February 02, 2011, 04:30:42 PM by tibeteagle »