Author Topic: Precision aerobatic Katana mini  (Read 10603 times)

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Precision aerobatic Katana mini
« on: January 21, 2010, 07:56:53 PM »
Eto flota mojih malih aviona se opet proširila,ovog puta sa prelepom mini Katanom australiske firme Precision aerobatic. Sve je počelo pre 15 dana,kada je sestra od moje žene išla sa porodicom u Singapur,onako kroz priču...šta tebi da donesemo...pa naravno avion  :)aplauz ,rekoh ja u šali...ali pošto su rekli da nema problema,bacio sam se na googlanje ne bi li našao RC radnju u Singapuru...i da ne dužim ja lepo njima pokažem na netu Katanicu u ljubičastoj boji,koja mi je najlepša u toj seriji,ali nisu imali u radnji tako da sam dobio ovu plavkasto zelenu.Pošto je kutija išla kao poseban prtljag,momak koji je radio u radnji je tako upakovao,da bi preživela i pad putničkog aviona sa kojim su išli,ali šalu na stranu na carini nisu ni pitali šta je u kutiji i eto nje kod mene.Preciznost i kvalitet delova je na nivou ove firme,sve lepo i pažljivo spakovano,moja katana ne spada u njihovu carbon fusion seriju,ali ima dosta ojačanja u trupu,na nosaču motora,i što je zanimljivo i lepo od njih poklopac motora je iznutra ojačan karbonskim trakama u dve tačke...od karbona su i noge stajnog trapa,bajonet na koga se kače krila,poluge za komandne površine,sve u svemu Katana izgleda ko bombona...biće pravo uživanje sklapati je a verovatno i leteti.Raspon krila ovog akrobate je 1020mm,dužina trupa 990mm....još radim na konfiguraciji koja će biti ugrađena u njega,al da ja ne bi više tipkao evo par slika modela.
 
Evo i jedan lep video

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Precision aerobatic Katana mini
« Reply #1 on: January 21, 2010, 08:22:32 PM »
Fantastican model.. blago tebi  (fiu)

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Precision aerobatic Katana mini
« Reply #2 on: January 21, 2010, 10:54:30 PM »
WOAH Brutalan model! Da te dugo služi!

Gledam ga i ja odavno, samo je taj prokleti transport problem.

Ajde ako ti nije problem, izmeri kutiju ako je nisi još bacio pa postuj dimenzije.

Nego, koji će setup da ide na zlu makinu?


Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Precision aerobatic Katana mini
« Reply #4 on: January 21, 2010, 11:10:08 PM »
Eto, bar će servoi da ti budu 'ljubičanstveni' ;-)

Jesi već imao iskustva sa tim servoima?

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Precision aerobatic Katana mini
« Reply #5 on: January 21, 2010, 11:27:55 PM »
O ovom modelu imate ovde:

http://www.nsmodelers.rs/katana.htm

Vremenom su se pojavili kinezi sa jeftinijim baterijama i ostalom opremom, tako da set up koji je na sajtu možda više nije interesantan.

Sve u svemu model lepo leti. Imao ga je i Coka, pa može napisati koju reč kakav je u vazduhu.

Nadam se da će te dugo i dobro služiti...

Pozdrav

Mirče

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Precision aerobatic Katana mini
« Reply #6 on: January 22, 2010, 12:02:36 AM »
Elem, 20. januara 2007. godine, taman sam bio izašao sa VMA posle operacije kamena u žučnoj kesi, pozove me telefonom moj drug Krema, da dođem na parking kod buvljaka, da mi pokaže neki model kojia će on tu da leti. Kako nije nikakav problem da ribu nateraš u vodu, za čas posla smo ja (onako preštepovan, sa još ne skinutim koncima sa reza) i Ljubigamajka bili na licinom mestu. A tamo - NOVA NOVCIJATISTIČKA MINI KATANA! Leti ko munja nebeska. Ja u zabezeku! Taj momenat je Ljubigamajka i slikao:



I šta da vam pričam?! To je bio moj prvi uživo susret sa elektro-modelima nove generacije. Sa brašles motorima, LiPo baterijama, balanserima, popokatepetlima... Oduševio sam se. Tog momenta je donesena odluka da glow modeli, što se mene tiče, idu u istoriju. Odmah sam od Kreme uzeo podatke o Precision Aerobatics-u i "krenem" u nabavku. E, ali pošto moj jednostavno MORA da bude veći od Kreminog, a taman se bila pojavila, poručim ja Katanu MD sa kompletnim setup-om...
To je bukvalno moj novi početak u modelarstvu.

Dakle, za sve je kriv Krema (da znaš Gile). Dobo, kriv je on i za još što-šta, ali nećemo o tome.

P.S.
Draganče, lično ću ti polomiti kičmu na više mesta, ukoliko zbrziš ovaj model! :big smile
« Last Edit: January 22, 2010, 12:07:41 AM by Lazo »
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Precision aerobatic Katana mini
« Reply #7 on: January 22, 2010, 12:16:27 AM »
Bez tebe Lazo neću ni da ga pipnem...ipak mi za ovo treba tvoja stručna i moralna podrška. (res)  (pijanoo)

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Precision aerobatic Katana mini
« Reply #8 on: January 22, 2010, 12:23:10 AM »
cestitam :)aplauz

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Precision aerobatic Katana mini
« Reply #9 on: January 22, 2010, 12:27:20 AM »
Bez tebe Lazo neću ni da ga pipnem...ipak mi za ovo treba tvoja stručna i moralna podrška. (res)  (pijanoo)

Imaš je, ali insistiram da mi ni pod kojim okolnostima ne daš da ti je ja prvi poletim :sljus
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Precision aerobatic Katana mini
« Reply #10 on: January 22, 2010, 12:48:57 AM »
Naravno...zadovoljstvo će biti moje :jaki: :big smile

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Precision aerobatic Katana mini
« Reply #11 on: January 22, 2010, 09:15:57 AM »
Dragane, nek te dugo služi !!!  ()-()  Samo sad... mmmm odustao si od Kyosho-a, ili sa tom pričom nema veze, ovo ti upao samo tako ?  ;namig

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: Precision aerobatic Katana mini
« Reply #12 on: January 22, 2010, 09:17:41 AM »
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz

Ok sto se tice krivice, "kriv"' sam.
ali znas za one sto su u pravu...
sta im se kaze kada su u pravu
hm... ne bih sada o tome :)

Bolje ipak biti kriv :)


Ali znas Lazo da ti ja uvek oprastam, bas si me obradovao sa ovom slikom :)
 (pijemo)
Pozz.


Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Precision aerobatic Katana mini
« Reply #13 on: May 07, 2010, 11:31:52 PM »
E kremo,valjda će i moja katana ugledati svetlost dana pre nego što sa njom založim vatru...pošto sam naravno nestrpljiv ( jer sve je ukazivalo na to da će ostati u kutiji celu sezonu) ,krenuo sam da je polako lepim...reko da se suši i stvrdne dok ne stigne elektronika i servoi. Ja se godinama bavim maketarstvom i mačiji kašalj mi je da sklopim maketu tenka sa jedno 1500 sitnih delova,al sam zato katanu usro do balčaka...biće pravo čudo da uopšte poleti  :notworking ( nikad ne uzimajte da pravite nešto kada dođete kući nervozni sa posla  (___) )
« Last Edit: May 07, 2010, 11:38:48 PM by POSEIDON »

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: Precision aerobatic Katana mini
« Reply #14 on: May 07, 2010, 11:52:42 PM »
E kremo,valjda će i moja katana ugledati svetlost dana pre nego što sa njom založim vatru...pošto sam naravno nestrpljiv ( jer sve je ukazivalo na to da će ostati u kutiji celu sezonu) ,krenuo sam da je polako lepim...reko da se suši i stvrdne dok ne stigne elektronika i servoi. Ja se godinama bavim maketarstvom i mačiji kašalj mi je da sklopim maketu tenka sa jedno 1500 sitnih delova,al sam zato katanu usro do balčaka...biće pravo čudo da uopšte poleti  :notworking ( nikad ne uzimajte da pravite nešto kada dođete kući nervozni sa posla  (___) )

Batali te negativne misli. MORA DA LETI ;)
STa se desilo u procesu sklapanja, kakav problem si napravio?
Poz.
Krema