Author Topic: Kratka poseta  (Read 5960 times)

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Kratka poseta
« on: January 12, 2010, 12:12:32 AM »
Dok sam bio na godisnjem odmoru u Norveskoj sada za ove sline praznike sreo sam se sa mojim prijateljem Arnanom iz Prijedora koji zivi i radi u Oslu koji je takodje modelar. Leti avione i helikoptere. On me je odveo u kratku posetu njegovom prijatelju modelaru Geir Fleshe-u koji zivi u blizini Osla i evo sta sam video kod njega.

U garazi su uredno parkirani ovi avioni...














U radionici sam "naleteo" na ovo:
Motor

i krila

za ovaj dvokrilac raspona 3,6m



Zatim A10 od Boge iz Slovenije...







Video snimak jednog od letova...


Takodje sam video i zapocet projekat



Sa upravo pristiglim motorom (30.12.2009) i karakteristikama za njega



I na kraju mala zajednicka fotografija.

Sa leva na desno g.Geir, Arnan i ja.

Sale


Offline Mythbuster

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 102
  • Nebo visoko a zemlja tvrda.
Re: Kratka poseta
« Reply #1 on: January 12, 2010, 12:26:32 AM »
'ladno, al' standard...
"Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju..."
Karel Čapek (1890-1938), otac naučne fantastike

"Ko uvece legne sa dupetom koje svrbi, probudi se ujutro sa prstom koji smrdi"
Srđan Dinči

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2177
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Kratka poseta
« Reply #2 on: January 12, 2010, 12:36:39 AM »
Kakvi modeli, da se smrznes!
 ")
Nikola | rcfly.in.rs


Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Kratka poseta
« Reply #3 on: January 12, 2010, 12:56:18 AM »
Bre Sale, objasni ti meni molim te, kako ti je čukarički sve to podneo mmmm?!? Pa ovo naprosto nije humano! Ovo je kao da izgladnelog dijabetičara zaključaš u poslastičarnicu! Daklem - strašno!!!
Nisam viđao tvoje rezultate sa sistematskog, ali kada si ovo podneo na nogama - duuugo ćeš ti nama poživeti! MAŠALA!

 (pijemo)

Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Kratka poseta
« Reply #4 on: January 12, 2010, 08:12:34 AM »
Sale cestitam na uzivanciji i izvestaju sa puta (res) . Meni nije bilo dobro gledajuci slike (yay) imao sam jos jedan praznik zajedno sa tobom gledajuci samo slike   ()-()
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3322
Re: Kratka poseta
« Reply #5 on: January 12, 2010, 11:49:00 AM »
Sale, pričao si mi o poseti ali, slike vrede kao 1000 reči...

Pa, tu ne znaš koji je od kojeg modela bolji...
To su sve proizvodi od vrhunskih firmi a, svaki košta debelo preko 10000 soma evra...

Onaj motor je Moki 400 a, drveni dvokrilac koji se pravi je Wako...
Corser sa Mokijem 250 (predpostavljam) je od CARF-a raspona 2,8 metara sa krilima koja se podižu (svi koji imaju moje DVD sa Top Guna mogli su da vide koja je to "perverzija")...
A-10 od Mibo Jets-a...
Tucano ima jet motor sa propelerom....
Panter je jet od firme Airworld...
A model koji pravi je F 16 čini mi se onaj holandski kit... Ako je to taj, a liči, tu je samo model sa retraktima, koktitom i ostalim detaljima skoro 12 soma... Evara naravno... Bez turbine, i elektronike...

Stvarno su svi modeli vrh...  I lepi i kvalitetni...
Sale baš si uživao...

Da mi je bilo, kao onom papagaju, bar jedno oko da to vidim...

Mirče

Offline darko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 338
Re: Kratka poseta
« Reply #6 on: January 12, 2010, 05:15:06 PM »
Ti modeli koje prodaje Mibo su strašno skupi ali je kvalitet vrhunski a to potvrđuje i nova narudžba ovog Norvežanina. Pored A 10 još je naručio jedan jet model ( mislim isto A10 ali nisam siguran) koji je sam bez ičega 15.000 eura . To mi je rekao Arnan kada je bio ovde prije petnaestak dana ! Još kada dodamo elektroniku , turbine i ostalo cifra je nevjerovatna i sigurno da je to veliki stres kada letite sa modelom koji košta 20-30 hiljada eura !

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Kratka poseta
« Reply #7 on: January 12, 2010, 06:36:51 PM »
...i sigurno da je to veliki stres kada letite sa modelom koji košta 20-30 hiljada eura !
Pa i nije, ako ti se u banci baškare par miliona.
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3322
Re: Kratka poseta
« Reply #8 on: January 12, 2010, 09:15:56 PM »
Sad već prošle godine, kad sam bio u USA, kupim zadnji dan mesto dva $ kusura na pumpi, dve srećke za loto.
Premija 129 miliona $...

Niko nije izvukao premiju još par nedelja i kad ju je "majstor" konačno zabo' inkasirao je 239 miliončića...

Joj meni, kakvih bi tu modela bilo... Ali nisam ja te sreće...

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2294
Re: Kratka poseta
« Reply #9 on: January 12, 2010, 10:00:42 PM »
neverovatno. ali budimo realni. bolje da je neko od nas isao ovo da vidi nego Sale.
ovolko modela a nijedan helikopter. pa ovo je za njega kao nocna mora. oo))

ps povedi i nas sledeci put.

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: Kratka poseta
« Reply #10 on: January 12, 2010, 10:28:22 PM »
Pa sta da Vam kazem, Misa je u pravu... Sve vreme mog boravka video sam (od stvari koje mene jako interesuju) jednog raptora 50 Titan (novog u prodavnici) i jednog T-rex 600 (Arnanovog) i to je sve. Ali je ipak bilo lepo pogledati kako to radi covek kome oceigledno nisu problem sredstva...

Da dodam jos jednu sitnicu, posto naravno ima problem sa transportom svojih modela kupio je neki veliki Mercedes u koji moze dosta toga da stavi od opreme i modela. Sve u svemu lepo je to videti na licu mesta.

Ipak ne bih se odlucio tamo da se preselim iz vise razloga, jedan od mozda glavnih je neverovatna hladnoca koja nas je docekala tamo (mada su mi tvrdili da nije uvek tako(nesto im nisam poverovao)) sa sve 50cm snega. Temperatura se nije penjala ispod -15, a na dan putovanja na aerodrom bila je -23 stepena. Jesmo setali po -15 i drugacije je nego kod nas al` neka `fala. Oni naravno funkcionisu savrseno. Malo severnije od Osla taj dan izmerena je temperatura od tricavih -43 stepena.



Ovaj put o skupoci Vam necu toliko pricati, a podatak da jedan espreso tamo kosta 310din mnogo govori, a sa druge strane minimalna plata tamo je oko 160.000din.

Priroda je neverovatna, a tek komsinice Svedjanke...

Sale

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Kratka poseta
« Reply #11 on: January 12, 2010, 11:02:36 PM »
Ako mu je sve ovo u garaži i podkrovlju, šta sve još ima u dnevnoj i spavaćoj  mmmm
Sutra idem da kopam baštu, da nađem naftu. ;D
Nije im teško, jer ga norvežani imaju, da im curi i na ušima, a nema ko da im radi na naftnim platformama na moru. Jadni  :hehe
Super fotke  (thumb)