RC MODELI HELIKOPTERA > ELEKTRO HELIKOPTERI

Trex 450 razmatranja pre kupovine i ponesto o delovima i cenama ....

<< < (6/12) > >>

robi:
Apsolutno se slažem s magicom !
Priča: ovo mi je dovoljno za početak ,pa ču kasnije preči na nešto bolje... to je največa greška !!!
Ako si zagrizao u modelarstvo,moraš biti spreman na velike financijske izdatke... dakle da ti i ja probam pojasniti neke stvari!
Kupiš slab gyro (tipa ovi po 20-50$) pošto si početnik nisi baš siguran kako bi on morao raditi... počinju problemi jer baš ne drži rep kako bi ti očekivao (ili kako si vidio na videu od recimo Tareqa Alsadija...ti sav ljut zaključuješ da bi morao nabaviti bolji...hn ali kome ču prodati ovaj ??? novi bolji košta hm 150-200 $ Na kraju poludiš i naručiš recimo spartana760 (imam ga ja i ne bi ga mjenjao ni za što...)e sad te taj spartan košta 150$+ onaj mali šit koji stoji negdje u ladici...
Danas sutra pređeš na bolji i veči helikopter i naravno preseliš i taj gyro ...
Ista stvar je sa svom ostalom elektronikom...Stanicom pogotovo...vremena su takva da ako nemaš dobru polovnu robu kad ju pokušavaš prodati ,nečeš ju nikada prodati !!!
Nitko od nas nije iskipao par somova eura od jednom (jelda Sale??? dobili bi trenutni razvod...ha ha )
Pozdrav,Robert

Xardaz_abc:
ljudi kapiram ja sve to ... ja mogu da se isprsim 200e eventualno jos 10-20tak da se iscimam znaci nema nista od helija  :'(

SABURO:
Nekada je bolje strpeti se, nego ici grlom u jagode. Ne bi se dzaba govorilo, strpljen-spasen...
 ;namig

Elelm, ja sam jedan od onih koji su se opekli kupovinom jeftinih stanica i sl. ( jos 90-tih) pa sada ako treba stekacu i godinu dana da bi kupio nesto sto ce me sluziti narednih nekoliko godina...

gledaj to s druge strane posto si novajlija na forumu, tj. prednost cele ove price je ovaj forum gde mozes naci gomilu raznih informacija i saznati jos vise o ovom hobiju, kako bi ubio vreme dok stekas kintu...
Svi komentari/odgovori/sugestije su ti date od strane ljudi koji su vrhunski majstori i imaju ko zna koliko dana naleta na RC helikopterima/avionima i vrlo dobro znaju o cemu te savetuju, na tebi je da to prihvatis ili odbacis...

 ()-()

Xardaz_abc:
drugari kako vam zvuci copterX u fullu za 300$ ??
http://www.ehirobo.com/shop/product_info.php?cPath=334_174&products_id=5671

marko:
@Xardaz_abc, sve sto dobijes u tom pakovanju ti je dovoljno da poletis helikopter.
Cak dobijas i USB kabal za stelovanje stanice i pretpostavljam da sa njim mozes da vezbas na simulatoru.

Mehanika tog helisa je dobra i od alumijiuma i carbona je, motor je brushless, ESC i baterija ne znam kakvog je kvaliteta,  gyro izgleda kao kopija Futabinog GY410, a punjac je najprostiji, ali ce moci da puni bateriju.

Dobijas sve sto ti je potrebno za pocetak, ali to je to.
Ako budes hteo da nastavis da se bavis ovim hobijem i posle lomljenja tog prvog helija nista sa njega neces moci da preselis na neki veci i bolji.

Ako te mrzi da cekas, kupi i uzivaces, ali samo u pocetku.
Da, najvaznija stvar, NE POKUSAVAJ DAA LETIS BEZ DOKTORIRANJA LETENJA NA SIMULATORU!

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version