RC MULTIKOPTERI > MULTIKOPTERI GENERALNO

Trikopter

<< < (32/39) > >>

fenix:
Dule  :)aplauz   (pijemo) .Dragane i ja sam radio sve kao sto si naveo jer je princip isti kao kod stelovanja helikoptera
znaci stelovanje u subtrimu tako da trimeri budu u nultom polozaju prilikom startovanja trikoptera.Ovih dana ponovo ga testiram pa se javljam sa novim uticima,valjda ove gremline oduvam  :big smile

fenix:
  Poslije ostecenja pokretnog repnog dijela posto je veoma osjetljiv odlucio sam da izradim pokretni dio po skici orla sa Tibeta  :)aplauz.Ovaj mehanizam kao i sarke su veoma jednostavni za izradu a o funkcionalnosti da i ne govorim.Prilikom padova kompletan mehanizam je zastiecen. Umjesto sponge nogara napravio sam  i stajni trap od Al profila 0,8 mm.Stajni trap je napravljen tako da ubuduce  HD kamerica moze bez problema da stane.E sa ovakvim stajnim trapom dobije se malo na tezini nisam vagao koliko ali je obezbjedjena zastita motora uslijed nespretnih slijetanja ili ti eventualnih padova.Naravno varijacija u vezi stajnog trapa ima raznih ali za sada sam primjenio ovu.
Trikopter poslije svih ispravki leti bolje ali mislim da mi jos problema stvara repni servo   http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idproduct=10976 koji izgleda ne obavlja  posao kako treba.Jos uvjek mi se javlja glitch na repnom dijelu  mmmm Posto imam servo koje koristim na HK 450 probacu ga i sa njim pa da vidim da li je  do servoa.

 

Sto se tice podesavanja sa ovom stanicom pisacu detaljnije kad trikopter bude lebdio i letio kako treba pa ce to biti i zvanicna verzija,a do tada ko je odlucio da krene sa gradnjom trikoptera i cita ovaj forum http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1142429
koji ima 744 stranice za sada u prilog dajem broja strana koje su zanimljive u cijeloj ovoj prici ,jer ima ih naravno dosta sa suvisnim komentarima.Ovo sam vrijedno biljezio kako zbog mene a i drugima ce biti od koristi naravno da ne bi gubili vrijeme  (pijemo)

Na stranama od 1.,2. je opisana gradnja kao i podesavanje,10. o tezini trikoptera 31. ziro podesavanje,32.,35.podesavanja krive gassa i pitch krive,46.,47. postavljanje ziroa,56. ziro podesavanja,110. kriva gasa i pitch,121. podesavanje spida i ziro osjetljivost,124. povezivajne spida ziroa 129. postavljanje i podesavaje ziroa 131.,132. ziro HH,normal,152.,164 .podesavanja D/R,EXPO,213 .heli mixer,240. camera mount,271,277. podesavanje stanice,381 gain,281 ukljucivanje ziroa,spida,285 podesavanja ESC405. podesavanje ziroa i krive gasa,441. normal,HH ziro mod,471.472.ziro HH mod505. polozaj ziroa,508.podesavanje stanice,516.ziro podeavanje.617.Spektrum DX7 podesavanje,623.643.ziro normal revers,666.ziroosjetljivost,685 podeavanje JR,Futaba d/R EXPO,697 JR receiver kanali,702.podesavanje spida

 A sada evo video na kome se vidi redosljed prikljucivanja komponenti na trikopteru.Do sledeceg jvaljanja  (pijemo)

                                             

bimmer:
oooooooooooooooo Fenix.... makinja stala na noooge oooopa! :)aplauz

flugzeug:
 :)aplauz želim mnogo uspjeha :), koju si kameru mislio nabavljati...
 ()-()  (<--)

fenix:
 Naravno GoPro je VRH za ove spravice  :mhm

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version