RC MULTIKOPTERI > MULTIKOPTERI GENERALNO

Trikopter

<< < (33/39) > >>

flugzeug:
 ;D

fenix:
Kao sto sam i prije rekao na trikopteru mi se javlja glitch na repnom motoru  mmmm najvjerovatnije se radi o repnom servou koga cu da zamjenim.Primjetio sam da se u HH modu veoma sporo krece i u jednu stranu ima manji hod  pa predpostavljam da ne moze sve na vrijeme da odradi.Dok ne otklonim ovaj kvar ne usudhujem se sa bilo kakvim letovima i lebdenjima na vecim visinama.Evo kako se manifestuje ta pojava

                                           

Sto se tice ostalih podesavanja sve je odradjeno kako treba,naravno tu uvijek ima malo dotjerivanja sto se tice pitch krive i D/R,EXPO.Posto u zadnje vrijeme nikako da se sastanemo pa da se napravi malo duzi snimak evo par sekvenci koje su snimljene sa stativa  ;namig

                                             

             

                     

rolex:
Na snimku se ne vidi baš najbolje ali sam i dalje ubeđen da ti jedan motor naglo gubi snagu.
Po meni repni servo nije razlog tog glitch-a već jedna od sledećih stvari:
-Gyro
-Speed controller
-Motor
Neki hladni lem na nečemu od gorenavedenog.

fenix:
 rolex,hvala ali ipak mislim da nije nista od ovoga gore navedenog jer sam to vec provjerio i kad je na zemlji proban sve radi kako treba bez ijednog glicha.Malo sam se zabavio sa podesavanjem repnog ziro i mislim da sam rijesio problem ,ovako na zemlji ziro bolje reaguje ima veci hod poslije ovih podesavanja nego prije e sad cekam lijepo vrijeme pa na livadu tj.u vazduh.Znaci opet ljudski faktor najvjerovatnije.U svakom slucaju hvala  (pijemo)
E sad idealno rjesenje ko hoce da leti malo tri malo trenera :hehe.Zahvaljujem se Duletu jer je on pronasao ovaj video (pijemo)

                                           
                                                               
 

bimmer:
hihihihihihi dobra fora, presmijao sam se kad sam naisao na taj klip

ajde bre Fenix, ustelaj vise taj trikopter treba da se vjezba letenje, a jel ti znas koliko destinacija za snimanje i kadrova u glavi ja imam, to treba sve realizovat i izrezirat ....   :big smile :big smile :big smile

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version