Author Topic: razlika izmedju motora  (Read 8495 times)

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: razlika izmedju motora
« Reply #15 on: March 03, 2011, 10:49:16 AM »
Ja mislim da je razlika u motorima. Turnigy ima dosta tipova motora koji su fizicki potpuno isti i cije se oznake minimalno razlikuju a ustvari sustinska razlika je u nacinju vezivanja trofaznih izvoda na motoru - zvezda ili delta

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: razlika izmedju motora
« Reply #16 on: March 03, 2011, 11:38:35 AM »
Ove slike sto su postavljene i nisu toliko merodavne jer su apsolutno iste slike postavljene i za kombinacije motora sa 7 ili 8 ili 9".
Inace oznaka motora kod tipa A je D3124 a kod tipa B D3123 ,znam da su to spoljne dimenzije motora ali sad u onoj tabeli ispod stoji da su dimenzije oba motora iste ")
Ja bih recimo uzeo tip A jer je bolje rejtingovan nego tip B  :big smile

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: razlika izmedju motora
« Reply #17 on: March 03, 2011, 11:52:08 AM »
Pitanje postavljam umjesto kolege ukoliko neko moze pomoci sa odgovorom.
Naime rijec je o ova dva motora http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6299 s`tim da postoji isti motor samo pise da je jedan tip A a drugi tip B,a drugi motor je ovaj http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6220.
Pitanje je koja je razlika izmedju ova dva motora,posto postoji tip A i tip B a cijene i izgled motora su isti.

Vidim da niko nije dao tačan odgovor!
Ova dva motora su u stvari samo jedan isti model, greškom upisan dva puta, što kod HK nije redak slučaj!
Prosto se to može proveriti proverom ID broja tj kataloškog broja, mada i tu znaju da umnože jedno isto, pa čak i sa različitim cenama!
I jedan i drugi imaju isti PRODUCT ID: OR025-01904, kao i sve ostalo, osim slika!

INAČE EVO JEDNOG GENERALNOG TUMAČENJA OZNAČAVANJA:

Motori, kao i drugi proizvodi, se označavaju slovima i brojevima (uglavnom). Razni proizvođači imaju i različito obeležavanje!
Kod TURNIGY (bivši HXT) je sledeći kod:
-prva slova u oznaci su oznaka grupacije
-cifre, koje slede iza njih, su oznaka prečnika i dužine
-slova iza brojeva označavaju broj obrtaja/V!

Pozdrav

PS
Sad sam ponovo uporedio i sada su im ID brojevi različiti! Tip B sad ima PRODUCT ID: OR025-02004
Možda izmene i ostalo. Verovatno je copy>paste sistem!
« Last Edit: March 03, 2011, 12:09:50 PM by miša2002 »
#FFCC00

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: razlika izmedju motora
« Reply #18 on: March 03, 2011, 12:03:18 PM »
Iako se nista ne razumem u ove motore, mogu da primetim da je razlika ogromna.
Tip A je slikan sa zadnje strane a tip B sa prednje.
cudi me da to niko nije primetio. :sljus

Koja je to ogromna razlika, uočena sa slike?
Jedan je sklopljen i slikan odpozadi, a drugi je delimično sklopljen i slikan spreda!
Jedina vidljiva razlika je u prečniku elise, ali to je na slici, a u opisu je isto!
« Last Edit: March 03, 2011, 12:19:20 PM by miša2002 »
#FFCC00

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: razlika izmedju motora
« Reply #19 on: March 03, 2011, 01:21:30 PM »
Quote
Vidim da niko nije dao tačan odgovor!
Ova dva motora su u stvari samo jedan isti model, greškom upisan dva puta, što kod HK nije redak slučaj!
Ja sam dao to objašnjenje u prvom postu:
...Verovatno da se samo radi o drugoj proizvodnoj ili uknjiženoj seriji u HK....
Samo što su to oni uneli sa razlogom tako u sistem, a ne sa greškom. Oni znaju zašto.

Quote
aj razmislite ponovo....
koja joj je svrha ako nema korak??? odnosno napravite razliku izmedju profila i koraka.....
Ivan3D  :)aplauz Hvala na ispravci.
Naravno. Nisam se na brzinu dobro izrazio. Mislio sam na profil i zavoj elise. Znači elisa je (skoro) ravna sa obe strane, a korak je mehanični promenjljih u + i -.
U elisama za avione se primećuje i zavoj, odnosno napadni ugao je drugačiji u korenu i drugačiji na krajevima. Ovde je sve flat.
Verovatno da si helikopteraš i nije ni čudo što si to zapazio, jer je sistem na 3D helikopterima baš ovakav.
 ;namig
« Last Edit: March 03, 2011, 01:33:59 PM by tibeteagle »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: razlika izmedju motora
« Reply #20 on: March 03, 2011, 01:23:34 PM »
E, ovaj topik je stvarno ispao kao bura u bazenu oko ničega  :big smile

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: razlika izmedju motora
« Reply #21 on: March 03, 2011, 05:44:58 PM »
Zar samo nas par je provalilo da su u pitanju 2 tipa motora A i B ljudi lepo napisali e sada sto vi ne znate to je druge prirode problem
pa pogledajte i na stanju jednih ima vise,
 pogledajte pazljivije i provalicete
mislim stvarno 4e
« Last Edit: March 03, 2011, 05:54:01 PM by JRlotpi »