Author Topic: Спортски аеродром "13. мај" 28. 08. 2011.  (Read 4453 times)

Offline presko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1579
Спортски аеродром "13. мај" 28. 08. 2011.
« on: August 28, 2011, 08:41:03 PM »
Моделари где сте?
Дан предиван за летење, а нигде никог. Ни модела, ни змајева, ни авиона.
"Орао" је поново летео. Добио је, напокон, нов мотор и сад је то права акробатска машина.

















А онда је дошао Растко и моделарско окупљање је почело.











Међутим, "ARROW" данас није имао среће.





У једном тренутку сам само чуо Растково: "Аууууу...", погледао у правцу модела, а оно, крило лелуја на једну страну, а труп пикира на другу. Баналност, попуцале гумице које везују крило и труп. Штета!

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Спортски аеродром "13. мај" 28. 08. 2011.
« Reply #1 on: August 28, 2011, 10:46:09 PM »
Samo da napomenem da je gumica na avionu bilo 7, od kojih 2 potpuno nove a ostale su imale cetri leta. Pet ako racunamo ovaj poslednji. Sad se sprema budzet za nesto novo. Jos uvek razmisljam sta ali sam siguran da nece imati gumice.
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Спортски аеродром "13. мај" 28. 08. 2011.
« Reply #2 on: August 28, 2011, 10:54:34 PM »
...i jos jednom da se zahvalim Presku na pomoci, narocito kada se zavukao u njivu i trazio krilo dok sam ja skupljao delove motora i aviona.
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Спортски аеродром "13. мај" 28. 08. 2011.
« Reply #3 on: August 28, 2011, 10:55:00 PM »
 :sljus a ja kao pravi stavljam one što baba stavlja na tegle za kompot. I to velikodušno po dve sa svake strane, kad je bal nek ja bal.Kad je Beg bio cicija.
Nesmem se zezati. moram staviti neke čestite, za sada nisam platio školu.  (nene)
ex pseudonijum: licider

Offline srpska posla

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 304
Re: Спортски аеродром "13. мај" 28. 08. 2011.
« Reply #4 on: August 29, 2011, 12:42:14 AM »
  Anakin, šteta za model, rešenje sa gumicama ima svoje prednosti i mane.

Nisi ti prvi kome se to desilo a po svemu sudeći nećeš biti ni poslednji.

 Na ovom forumu je vođena debata baš o tim gumicama i njihovoj upotrebi u modelarstvu, gde se nas nekoliko baš potrudilo da prenese svoja iskustva iz prakse i da to iskustvo teoretski potkrepi- koja vrsta gumica koliko i kako.

 Rado bih postavio link ali nisam uspeo da pronađem tu temu (moderatori?!)
Jednom Hobi, opet Hobi treci put...to su vec srpska posla

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2177
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Спортски аеродром "13. мај" 28. 08. 2011.
« Reply #5 on: August 29, 2011, 09:55:58 AM »
U bre Rastko, zaista steta za tako lep model..i krajnje banalan nacin da se slupa..mada ne ocajavaj moze to da se popravi. Samo malo volje i on je opet u letnom stanju.
Presko, lepo mu lezi Saito, a siguran sam da jos bolje leti nego ranije.
Tema o gumicama: http://rcfly4um.org/index.php?topic=5321.0

Nikola | rcfly.in.rs


Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Спортски аеродром "13. мај" 28. 08. 2011.
« Reply #6 on: August 29, 2011, 12:01:21 PM »
U bre Rastko, zaista steta za tako lep model..i krajnje banalan nacin da se slupa..mada ne ocajavaj moze to da se popravi. Samo malo volje i on je opet u letnom stanju.

Tema o gumicama: http://rcfly4um.org/index.php?topic=5321.0


Očigledno mu se nije dalo. Proslog vikenda za malo, ovog se desilo. Iskreno, verujem da neko ko ume može da sredi ovo ali ja ne umem. Znači, nekome bi trebao da platim da mi napravi pola aviona, nekome drugome da mi sredi motor koji je isto izlomljen... Čini mi se da ću da povadim risiver, bateriju i servoe (to je preživelo), a ostatak će u kantu. Motor ću da očistim i ostavim eventualno za delove ili poklonim nekome kome štota sa njega može da posluži.

Od kada sam se registrovao pročitao sam sve i svašta od tema na ovom forumu, ali ovu o gumicama, na žalost, promaših.
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline deki

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 85
Re: Спортски аеродром "13. мај" 28. 08. 2011.
« Reply #7 on: August 29, 2011, 01:53:07 PM »
Ja svoju Alfu letim sa 8 kom. gumica mislim da je to dovoljno,posle svakog leta operem gumice lepo pa ih osusim jer brzo stradaju od goriva tj.od auspuha...Gumice bukvalno iste kao originalne imate u posti naravno uz odredjena poznanstva tamo gde stizu medjunarodna pisma vezuju se bas takvim gumicama...ima raznih boja...

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Спортски аеродром "13. мај" 28. 08. 2011.
« Reply #8 on: August 29, 2011, 02:25:49 PM »
Anakin modelu jos uvek nije vreme da ide u kantu prvo iz razloga sto su krila citava a po slikama ni dobar deo trupa nije ostecen. Treneri su tako radjeni da podnose veliki broj popravki. Zaboravi kantu bar za sada.
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Спортски аеродром "13. мај" 28. 08. 2011.
« Reply #9 on: August 29, 2011, 02:49:48 PM »
Anakin, menjaj sliku avatara, radi uroka  :_D
ex pseudonijum: licider