Recent posts

#1
Elektro / Klemm L-25D - 1.86m
Last post by Gabor - Today at 07:06:26 AM
Klemm L-25D, proizvođač je Krick, u ponudi je u kit varijanti. Kupljen je polovan. Nakon oštećenja, prodavac ga je delimično popravio i to pomoću fabričkih delova, koje možete kupiti od Krick-a. Našao sam ga preko oglasa, a pokupio i doneo mi ga kolega. Konstrukcija je veoma nežna, treba da se obrati da se ne polomi nešto. Inače jako precizno je sastavljen. Trup je u redu, nema nikakvih oštećenja, kao ni na horizontalnom i vertikalnom stabilizatoru, na kormili dubine. Kormilo pravca treba da se presvuče, i da se srede ležišta šarkica kormila pravca. Glavni trap ima svoje ležište, ali mi se ne dopada rešenje fiksiranja, tu moram smisliti neko bolje rešenje
#2
SUS / Re: Пројекат М 1723
Last post by presko - Yesterday at 10:17:04 PM

Преконтролисао сам, до сад, офарбано.

На вертикалној крми сам нашао једну зону коју сам прескочио, па сам и то урадио.





Такође сам офарбао и полуге за покретање крилаца.

Прво све основном бојом, а онда две окер бојом. Преостале две биће касније офарбане, једна зеленом, а друга браон бојом.





Овим сам завршио са окер бојом.

Сад ми се отвора нова фаза, бојење зеленом бојом.
Ово подразумева за почетак прецизно маскирање, што је захтеван посао код овог модела.

Још један проблем је што су, тек сад видим, доступне фотографије доста нејасне, а цртане шеме прилично варирају од аутора до аутора.

Мораћу да тражим неки компромис.

#3
🌿 LIVADA / Naši veterani modelarstva
Last post by trivajuve - Yesterday at 12:30:17 AM
    Došlo je vreme da se sa našim starim kolegama "sretnemo" onako slučajno na nekom od YT sadržaja no ko je rad , onako usput, dok nešto modelari,ili koga interesuje - može da pogleda sledeće video priloge...
 https://youtu.be/N4WTM87JjgQ
https://youtu.be/ZnWTRUyDH2w
#4
SUS / Re: Пројекат М 1723
Last post by presko - June 24, 2026, 10:49:07 PM

Данас сам се позабавио реповима.











#5
SUS / Re: Пројекат М 1723
Last post by presko - June 22, 2026, 10:22:06 PM

Настављам са фарбањем.
Прво сам исполирао јуче офарбано.









Потом сам наставио са бојењем трупа тамо где сам јуче стао.













И на крају сам још мало дофарбао крилца.



#6
SUS / Re: Пројекат М 1723
Last post by presko - June 21, 2026, 10:24:11 PM

Боја се осушила и ,,бацио" сам се на полирање. За дивно чудо боја ми није нигде процурила.







Наставио сам са фарбањем.
Прво сам на крилима урадио неколико ситних исправки, а онда су на ред дошла крилца.















И последњи посао за данас, почео сам да фарбам труп.







За сад сам започео грубо контуре, а касније ћу дефинисати тачне и труди ћу се да што више користим доступне фотографије.

#7
SUS / Re: Пројекат М 1723
Last post by presko - June 20, 2026, 10:27:19 PM

И сад фарбање.

Фарбање увек почињен најсветлијом нијансом. Овог пута је то била окер боја.



Прво што сам урадио били су уздужници на поклопцу кабине.





Фарбање сам наставио крилима.















#8
SUS / Re: Пројекат М 1723
Last post by presko - June 18, 2026, 10:30:01 PM

Практично сам почео са фарбањем горњаке модела.

Прво што сам морао да урадим је да, пастом за прање зуба, маскирам места где желим да имитирам оштећења боје.

















#9

Данас смо Горан и ја летели на ,,Тринаестици".

Ја сам нажалост имао пех, гашење мотора при крају првог лета и мало оштећење на слетању, али се зато Горан налетео за све паре.









#10
SUS / Re: Пројекат М 1723
Last post by presko - June 16, 2026, 10:42:53 PM

Данас сам купио боју за наставак фарбања.

У овој фази фарбам горњаку модела.