Author Topic: P-40 warbird from Art Tech  (Read 10260 times)

Offline dovlasmith

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 157
P-40 warbird from Art Tech
« on: August 24, 2012, 11:13:39 AM »
Cao,
Ja sam inace pocetnik u letenju (10 letova), imam u kolekciji P-40 (650 mm) i evo Vam jedan link njegovog leta...
Drugi link je isto to, samo zumirano u video editoru.
Pozdrav :)))





Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: P-40 warbird from Art Tech
« Reply #1 on: August 24, 2012, 12:04:20 PM »
Vladimire, nek te dugo služi!!!
Inače, imao sam prilike da ja poletim baš ovaj model, i leti kao ovi naši "combat" modeli...

Offline dovlasmith

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 157
Re: P-40 warbird from Art Tech
« Reply #2 on: August 24, 2012, 09:27:45 PM »
Vladimire, nek te dugo služi!!!
Inače, imao sam prilike da ja poletim baš ovaj model, i leti kao ovi naši "combat" modeli...
Hvala ti puno!!!
Ti si ga prvi poleteo i od tad mi je svaki dan bila zelja da ga i ja sam uzletim... Samo jos da se malo ohrabrim za neke osnovne akrobacije, ali otom potom. Nadam se da ga necu izlupati :)))

Offline srkipa

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 78
Re: P-40 warbird from Art Tech
« Reply #3 on: August 24, 2012, 10:38:37 PM »
Lep model i nek te dugo sluzi.

Offline dovlasmith

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 157
Re: P-40 warbird from Art Tech
« Reply #4 on: August 25, 2012, 08:19:51 PM »
Lep model i nek te dugo sluzi.
Hvala puno :)
Inace, model nije uopste toliko skup koliko pruza ...
« Last Edit: August 25, 2012, 09:07:04 PM by dovlasmith »

Offline dovlasmith

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 157
Re: P-40 warbird from Art Tech
« Reply #5 on: August 27, 2012, 08:18:45 PM »
Evo i par slicica sa letenja




Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: P-40 warbird from Art Tech
« Reply #6 on: August 27, 2012, 08:19:54 PM »
Dobro došao Dovlasmith. Odklone visinske komande smanji malo ili stavi na ekponencijalno. Vežbaj prvo na suvo a posle zakači traku. Ovaj model je rođen za vijanje. Posle stotog leta se vidimo na livadi.
Ajd' neka nam rodi žito.  (pijemo)
Poz.

Offline dovlasmith

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 157
Re: P-40 warbird from Art Tech
« Reply #7 on: August 27, 2012, 08:34:40 PM »
Dobro došao Dovlasmith. Odklone visinske komande smanji malo ili stavi na ekponencijalno. Vežbaj prvo na suvo a posle zakači traku. Ovaj model je rođen za vijanje. Posle stotog leta se vidimo na livadi.
Ajd' neka nam rodi žito.  (pijemo)
Poz.
Hvala na dobrodoslici :)
Stavio sam mu otklone elerona na srednju rupu jer je prebrzi skretao, a ja vise volim da se ponasa kao pravi avion. U pravu si za horizontalac, on stoji na zadnjoj rupi, i svaka cast na vestom oku.
Predomisljao sam se da pomerim otklon horizontalca na srednju rupu (posto imam obican daljinac)
pa sam se predomislio, ali cu poslusati savet.
Svaki dan vezbam akrobacije na simulatoru RC Phoenix ali nikako da se ohrabrim da uradim i najobicniji loop  uzivo    :hehe
Inace, cirtao sam tvoje postove u vezi sa modelima, pa imam jedno pitanje:
Ovi zubi na nosu je neka nalepnica i pokusao sam to da skinem ali nikako nece. To je neka vrlo tanka nalepnica... Da li imas neki savet kako to moze da se skine?

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: P-40 warbird from Art Tech
« Reply #8 on: August 27, 2012, 09:33:17 PM »
Nemoj da skidaš taj prepoznatljivi besan pogled, koji je bio najkarakterističniji baš za Curtis P40 Ja sam hteo da nafarbam na moj Pink Curtis P40, ali sam se pedomislio.
Evo nekoliko osnovnih saveta, pravila:
Nemoj da letiš daleto i još nisko. U zaokretu i penjanju dodaj gas, a skini u poniranju. Akrobacije pravi višlje blizu sebe. Vežbaj da ga letiš samo u jednoj kocki, odnosno ispred sebe, kao da si na jednom aerodromu a iza tebe su gledaoci, automobili i ostalo. Nemoj se plašiti ničega prilikom leta. To je beskorisno. Bolje budi maksimalno priseban jer je model brz i za čas može da se nađe u pozi a da ne znaš kako stoji. Od prilike stil letenja ratnih ptica je ovakav ili mnogo bolji  :big smile



 4e

« Last Edit: August 27, 2012, 09:42:10 PM by tibeteagle »

Offline dovlasmith

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 157
Re: P-40 warbird from Art Tech
« Reply #9 on: August 27, 2012, 09:56:37 PM »
Hvala puno na savetima, ovaj video odlicno pokazuje stil letenja koji cu morati da skinem prvo na simulatoru 
Jedina nedoumica kod ovih modela je kad treba pri sletanju da mu oduzmem gas...
Ja inace napravim zaokret i i pri zokretu mu smanjujem gas da bi izgubio visinu i kad uhvati pravac jos smanjjumem gas dok ne procenim da je pravo vreme da mu potpuno oduzmem gas da bih ga :glajdovao: do sspustanja.
Da li sam u pravu?
I, zaboravio sam : "da nam rodi zito, i nek' nam rodi zito i iduce godine"
Nisam znao da imas i P40 u tvojoj verziji... :)))
Lepo izgleda, a siguran sam da jos bolje leti :)
Inace, meni je P40 najlepsi warbird zbog te njegove debele njuske  :big smile
Sad se grejem za multiplex dogfighter, ali je mnogo skup za moje uslove, ali otom potom... Da li znas nekoga da ima taj model i kakva su iskustva?

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: P-40 warbird from Art Tech
« Reply #10 on: August 27, 2012, 10:01:09 PM »
Zdravo,
Imam isti takav, doduse PARKZONE, isporucuju ga ARF sa motorom (??) ... Odlican avion, lep... jako lepo leti ali je mnogo vrcav, zato sto je takav dobar, ali... mali raspon... pa lako ode na sve strane... Kad sam mu ubio komande na stanici D/R, bila je mnogo bolja prica..., dok to nisam uradio olupao sam ga par puta, ali tu je TIGAR Epoxy, koji sve to resava...
Stvarno super avioncic, samo ga treba leteti blizu, njegova color shema, ne dozvoljava daljinu ne vidis gde je sta je, a kad saznas na osnovu komandi on je vec dole...
Sa ovim dobijes i stalak, tako da kad ne leti moze na sustiklu pa na TV...

Pozz Zajko
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline dovlasmith

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 157
Re: P-40 warbird from Art Tech
« Reply #11 on: August 27, 2012, 10:26:43 PM »
Zdravo,
Imam isti takav, doduse PARKZONE, isporucuju ga ARF sa motorom (??) ... Odlican avion, lep... jako lepo leti ali je mnogo vrcav, zato sto je takav dobar, ali... mali raspon... pa lako ode na sve strane... Kad sam mu ubio komande na stanici D/R, bila je mnogo bolja prica..., dok to nisam uradio olupao sam ga par puta, ali tu je TIGAR Epoxy, koji sve to resava...
Stvarno super avioncic, samo ga treba leteti blizu, njegova color shema, ne dozvoljava daljinu ne vidis gde je sta je, a kad saznas na osnovu komandi on je vec dole...
Sa ovim dobijes i stalak, tako da kad ne leti moze na sustiklu pa na TV...

Pozz Zajko
Pozdrav :)
JA sam ga dobio u RTF verziji.
Ima stalak i stoji odmah do mene jer je jednostavno preeeleeep, a u letu deluje jako verno pogotovu pri sporijim pasovima...
Posto imas iskustva s njim , kako ga spustas? Ja sam ga leteo do sad 5 puta, ali jednom mi se desilo da sam pri vedoj brzini oduzeo potpuno gas i glajdovao ga pri cemu mi se slomila elisa, tako da sam sad nesiguran na koji nacin ga treba sleteti
Savet bi mi dobro dosao, hvala unapred :)
Pozzz!!!

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: P-40 warbird from Art Tech
« Reply #12 on: August 27, 2012, 10:49:08 PM »
U principu kao i svaki avion samo sto on trazi neku brzinu na sletanju, sletanje sa malim gasom, dovedes da ga u paralelu sa zemljom sa nekim malim gasom, na nekoj maloj visini ispod 1 m, samo skines naglo gas i das mu malo elevator na sebe, ali bas malo... da ode prvo na guzicu pa tek onda spusti kljun.. nisam lomio elisu ili bilo sta na sletanju.. On je war bird, niskokilac, mali raspon krila, trazi neku brzinu, osetljiv je na komandama... ali je super...
Ja u poslednje vreme gotivim ili ogromne avione ili male, male... micro... oni su ludi za zabavu i vezbu... kao simulator ! (photograf)

Izvini nije ParkZone nego E-Flite  mmmm :sljus :sljus :sljus













evo sletanje sa malim gasom!   (:beer:)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline dovlasmith

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 157
Re: P-40 warbird from Art Tech
« Reply #13 on: August 27, 2012, 11:08:45 PM »
Hvala ti puno na savetu :)
Upravo tako sam ga sleteo kako si ti opisao posle lomljenja elise koja je prilicno cvrsta btw, i nije se nista lose desilo, samo sam bio u nedoumici da li mozda on moze malo vise da glajduje, pa sam zato pitao...
Inace , to je upravo taj model, samo sto moj ima malo svetliju kolor semu.
Koliko sam ja istrazivao na netu, to je prvo kyosho napravio, pa ga prodao tom e-flite-u (zato me je i zacudilo kad si rekao parkzone), pa je jedno kratko vreme bio u redcat-u pa je na kraju zavrsio u art -techu  :_D
Sve u svemu, stojao je kod mene na stalku dok se nisam obucio na easy star-u II, pa sam ga tek onda uzleteo i bio sam presrecan koliko lepo izgleda u vazduhu ...
Pozzz!!!  (:beer:)

Offline dovlasmith

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 157
Re: P-40 warbird from Art Tech
« Reply #14 on: August 27, 2012, 11:21:04 PM »
Ovo je moj model koji je ja mislim isti kao tvoj :)