Author Topic: Antik modeli - evropsko prvenstvo u Mađarskoj 2013.  (Read 3387 times)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Antik modeli - evropsko prvenstvo u Mađarskoj 2013.
« on: June 23, 2013, 10:15:52 PM »
Danas je bio prvi dan za pristizanje i prijavu učesnika i test letove. Snimio sam prve utiske kao posmatrač ekskluzivno za rcfly4um  (photograf)


http://bpmse.hu/SAM_2013/indexSAM.htm














Album:
http://s298.photobucket.com/user/tibeteagle/story/8757

Offline Rale

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
    • Aeromodelarstvo iz ugla Milosa Raletica
Re: Antik modeli - evropsko prvenstvo u Mađarskoj 2013.
« Reply #1 on: June 25, 2013, 01:25:27 PM »
Divne slike prelepih oldtimera  :)aplauz

Planirao sam da idem na to takmicenje i jos pre dva meseca sam rezervisao smestaj.
No, dobio sam ponudu koju nisam mogao odbiti  8). Besplatno letovanje u Malinskoj na Krku.
Sada lezim na plazi u Malinskoj i gledam galebove u termici, umesto oldtimere.

Na nekim slikama vidim i kutije sa kitovima oldtimera madjarske proizvodnje.
Da li si T.E. mozda gledao te kitove ? Ko ih proizvodi i imas li mozda neki mail, ili web gde ih mogu pronaci ?

Pozdrav, Rale

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Antik modeli - evropsko prvenstvo u Mađarskoj 2013.
« Reply #2 on: June 25, 2013, 01:40:58 PM »
Bravo, gosn. Laslo, sjajne fotke. Cini mi se da je i vecina ucesnika "antik".  :)aplauz
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Antik modeli - evropsko prvenstvo u Mađarskoj 2013.
« Reply #3 on: June 25, 2013, 02:12:19 PM »
Quote
Na nekim slikama vidim i kutije sa kitovima oldtimera madjarske proizvodnje.
Da li si T.E. mozda gledao te kitove ? Ko ih proizvodi i imas li mozda neki mail, ili web gde ih mogu pronaci ?
Laserski rezeni kitovi će biti u prodaji uskoro ovde. Sada su ovi dole bili na prezentaciji, ali će se ponuda postepeno povećavati. Kitovi nisu malih dimenzija a nisu ni jeftini. Taman se mogu lepo opremiti i sa RC...

Ova kategorija je veoma posebna i retka i na zapadu. Ne radi se o skala modelima, već o konstrukcijama koje su pravili ondašnji sportski modelari. Nose u sebi veliku dozu nostalgije, posebno za starije modelare, koji su još pravili i leteli ovakve modele pre 50-60 godina. Da, Anakin i ja mislim da je prosek godina pilota ovde najveći u odnosu na druge kategorije. Mada još onda (po pravilu pre 1952.g) nisu bili na radio daljinsko upravljanje, danas se ipak opremaju sa barem minimalno RC komande na repu, tako da se mogu leteti veoma lako. Neki koriste antik SUS motore, ali je i ovde elektro pogon prisutan zbog svojih prednosti. Neki stavljaju i GPS logere, pa je baš smešna kombinacija antike i hajteka u njima.  Pravi postmodernizam.  :big smile

Gos'n Rale, uživajte i dalje u letovima galebova. Oni zanju sve.  ;namig














« Last Edit: June 25, 2013, 02:15:31 PM by tibeteagle »