Author Topic: Kupovina spita sa HK  (Read 4016 times)

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Kupovina spita sa HK
« on: October 30, 2014, 09:32:16 PM »
Interesuje me da li je neko naručivao modele sa HK?
Našao sam veoma povoljno spita mk 24 durafly model jako realno urađen sa retraktima, flapsovima, nav light odnosno samo traba baterija i rx tx.
E sada obzirom da model košta 110 eura ko njih koliko bi me realno izašao da ga poručimm računajući i poštarinu i carinu i poreze?
a evo i linka
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__32431__Durafly_Supermarine_Spitfire_Mk_24_with_Retracts_Flaps_Nav_Lights_PNF_.html
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline disljenko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 353
Re: Kupovina spita sa HK
« Reply #1 on: October 30, 2014, 10:01:09 PM »
Ta rabota ti se nikako ne isplati za taj avion, samo postarinu ces platiti 282.89 e + avion + carinu na tu sumu. Pogledaj kod zajka ili Vlade (rcsrbija) i nacices nesto sto ti odgovara dosta jeftinije. Ili pak mozda neko prodaje na ovom sajtu.

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: Kupovina spita sa HK
« Reply #2 on: October 30, 2014, 11:02:41 PM »
Au tek sada sam video kakvo dranje kože.
Kakva smo mi bana država.
Čekaću šuraka da dođe iz amerike pa će mi doneti.
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Kupovina spita sa HK
« Reply #3 on: October 31, 2014, 12:04:25 AM »
kutija RC aviona da udje u putnicki  komercijalni avion nije ispod 100 $, pa onda na aerodromu WELCOME….
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: Kupovina spita sa HK
« Reply #4 on: October 31, 2014, 07:30:21 AM »
Dranje kože u svakom slučaju.
A koliko ovakav model može da se nađe kod nas?
Mislim konkretno neki spit  bf 109, FW 190.... sa retraktima i flapsovima, motorom, esc, servo.....
Može bez bateerije i rx tx?
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Kupovina spita sa HK
« Reply #5 on: October 31, 2014, 09:59:24 AM »
Jesam ja prosle godine (u martu) kupio https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__28384__Trainstar_Tough_Trainer_1_4m_Plug_And_Fly_Version_PNF_.html. Model je HK poslao "normalnom" isporukom a ne DHL-om kako te HK tera za Spit.
Moze biti da su u pitanju dimenzije kutije koje prevazilaze onu neku formulu (valjda D + S + V).

Kontaktiraj HK support, pa vidi zasto ne mogu da posalju opcijom "Air Parcel (SERBIA) 2500g - 2999g     $47.41" kako im stoji u postage table

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Kupovina spita sa HK
« Reply #6 on: October 31, 2014, 10:31:37 AM »




Raspon krila 1360 mm, Z-Foam, E-Flite, letna težina 2100 gr., retract Ready EFLG 200 (Optional)

BNF samo ti fali Tx Spektrum 5+ ch.                                   199.99 Eur
PNP bez baterije i bez Rx                                                     169.99 Eur
RTF sa Spektrum DX6i+punjac i punjive baterija za stanicu  300.77 Eur
+ nekoliko Eur prevoz AKS-om na tvoju adresu
+ danas poručiš do 12 h za 24h je kod tebe
+ da ga otpakuješ, sastaviš krila sa trupom, manje vremena nego da napuniš bateriju, za 1 h u vazduhu (yay)


Kutija ogromna 6/7/8 Kg, za te pare ga neces sigurno napraviti ni približno, niti će po kvalitetu i izgledu biti ni približno, o mogućim greškama je suludo diskutovati

Parice su tvoje, odluka je tvoja  mmmm

A ako pričamo o ARF, od Z-Foam od 40-100 Eur, Drveni od 60 Eur… niti ćeš ga napraviti za te pare, niti doneti sa ekrana svog komjutera da bude ispred tebe, čak ni sa HK

Lepo to izgleda ne ekranu i jeftino , ali je mnogoooo daleko

 ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: Kupovina spita sa HK
« Reply #7 on: November 01, 2014, 08:41:23 PM »
ok hvala na informacijama imaću to u vidu ali tek na proleće.
TRenutno se zeza sa trojanom i nekim modelim od izoflora.
Mislim jedini modeli koje kada olupaš o livadu shvatiš da si igubio 3-4 sata posla i možda eventualno 300 dinara za izoflor i lepak.
Jedino je loše kada ga olivadiš direktno pod 90 stepeni na neku tvrdu podlogu pa ubiješ recimo motor na i bateriju na mrtvo. pa bude ono "NAŠ JE GRGA MUERTO U SRCE" Sve ostalo je ok.
Pravio sam spita os izoflora ali sam skontao gde izgleda ima kod nas depron da se kupi jer je izoflor sota krt.
Mada praveći raznorazne karikature do sada sam skontao da kada se spoje 2 ploče izoflora od po 3mm dobrom dvostranom trakom dobije se izuzetno žilav materijal.....
Sve u svemu želja mi je da imam spitfajera sa retraktima, falpsovima.... Jer je to avion koji prosto obožavam.
Eventualno ako ne uspem da nabavim spita moža ću se opredeliti za neki FW 190 ili BF 109 vidim kod Zajka ima par varijanti koje bi mi odgovarale. Ali otom potom do proleća ima da se pričeka!
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: Kupovina spita sa HK
« Reply #8 on: November 02, 2014, 11:37:40 AM »
Jedina zamerka ovom modelu je što ima 3200 mAh bateriju ja imam 3 komada 2200 pa mi se ne ulaže još novaca u bar 2 baterije nove.
ali dobro otom potom daleko je proleće
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Kupovina spita sa HK
« Reply #9 on: November 03, 2014, 08:32:11 AM »
Nisam ovaj model drzao u ruci niti letio ali sam ubedjen da ti za njega ne trebaju baterije 3200 mAh. Mozes slobodno da koristis 2200. Krace ces leteti samo. Naravno ako ti baterije imaju dovoljno "C"-a. Moj model je veci pa koristim 2200. Sasvim dovoljno za 15-ak minuta letenja. Ako imas dve takve baterije to ti je pola sata - ne treba ti nista vise.