Author Topic: Su-31 3d by mirce  (Read 67615 times)

Offline panther

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 219
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #15 on: March 18, 2009, 12:01:59 AM »
Evo napravoio sam jos jedan  :big smile







« Last Edit: March 18, 2009, 12:04:07 AM by panther »


Offline SDmodelar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 271
    • Moj KP
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #17 on: November 21, 2010, 12:04:56 AM »
Evo da predstavim i ja moj model SU-31. Prvo da se zahvalim Mirčetu na planu i na nalepnicama za ovaj odličan model. Ovo je inače prvi model za koga sam delove sekao na laseru i verovatno ću to ponoviti za još neke modele. Evo par fotkica pa bi voleo da čujem i vaš komentar.

Počelo je ovako.













A ovako izgleda završen.





Mislio sam da model kakav je SU-31 zaslužuje karbonski stajni trap tako da je isti i izrađen na sledeći način

http://www.myvideo.de/watch/2850555/Fahrwerke_aus_Kohlefaser_herstellen

Pozdrav
Nikola
Uslužna izrada delova od plastike vakumiranjem
Skype:  sdmodelari
http://www.kupujemprodajem.com/31402-1-nikola-djordjevic-svi-oglasi.htm

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #18 on: October 30, 2011, 02:16:53 PM »
E pa da se i ja pridružim ovoj temi, tj. uskoro ću postati ponosni vlasnik jednog ovakvog modela. Plan sam dobio od Nemanje (hvala n3mke  (pijemo)  ). Balzu sam kupio u CVMu i sve delove isekao laserom. Iako ima dosta delova, koji nisu označeni nekim brojevima ili slovima i ne zna se koji deo kuda ide, sklapanje je vrlo lako, zabavno i brzo ide. Kao puzzle slagalica (za decu od 4 do 6 god, a ja sam sklopio za 2   ;D :sljus ) . Sada sam se podsetio da je rad sa balzom daleko zanimljiviji od izoflora ili stirodura. Sve je urađeno da se lako uklapa i ne može se pogrešiti, ali ja sam i to uspeo  ") . Ništa strašno, jedno parče u trupu sam okrenuo naopako, ali to ne utiče na ostale delove i na izgled modela.
Jedino što nije isečeno na laseru je nosač motora, koji sam napravio od špera debljine 2,5mm i stavio sam ga dalje od nosa, mada vidim da je n3mke nosač stavljao na vrh nosa modela. U uputstvu Aeroworksa, stoji da nosač ide na vrh nosa, mada može i ovako kako je urađeno na ovom planu.
Model sam planirao da presvučem sa providnim oracoverom, što mislim da bi dalo lepši izgled modelu, pošto bi se videla konstrukcije balze. Pošto u CVMu nije bilo providnog, kupio sam neprovidan i to žuti (piper cub), plave boje i bele boje za ukrašavawe. Imali su providne oralite folije, ali je ona dosta tanja od oracovera, naravno samim tim lakša, ali mislim da će oracover dati bolju čvrstinu modelu. Sada čekam samo modelarsku peglu i da krenem sa daljim poslom. Detalje izrade neću postavljati, jer je to već bilo, samo ću postaviti fotografije gotovih delova, a na kraju ću postaviti i model presvučen folijom. Mesta gde idu najlon šarke ojačao sam sa dodatnom balzom.

Od setupa ide sledeće
motor KDA 20-22L
elisa 11*4.7 ili 9*5
esc od 18 Turnigy ili 25A TowerPro
servoi za elerone HXT900
servoi za horizontalac i vertikalac TowerPro SG-50
Baterije 3S od 1300mha i 1050mhA, a probaću i sa 2200mhA.

Evo par fotografija






















« Last Edit: October 30, 2011, 02:19:40 PM by IvanGrozni »

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #19 on: October 30, 2011, 02:56:09 PM »
Fenomenalno izgleda, drago mi je da se sve uklopilo kako treba. Nosac motora i treba ovako, po nekom mom misljenju. Na prvom modelu sto smo pravili panter i ja bio je nosac na vrhu nosa, pa nam se nije dopalo.

 :)aplauz  ()-()

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #20 on: October 30, 2011, 08:01:24 PM »
Model je lep. Ono što razlikuje balzu i šper od stiropora je ova konstrukcija koja daje neki šmek modelu. na trupu sam namerno izvadio one silne proreze, za koje sam računao da će se videti kroz providnu foliju, ali nema veze biće prilike.
Sama konstrukcija kod modela balze daju ozbiljnost modelu.

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #21 on: November 01, 2011, 09:38:55 PM »
Uskoro jos jedan SU-31, ovoga puta u Podgorici



Ivane, hvala jos jednom, i tebi i ostalima koji su ucestvovali u pripremi planova.   ()-()

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #22 on: November 01, 2011, 09:48:48 PM »
Baš lepo da ovaj model ne ostaje samo kao istorija, da je jednom postojao model SU-31 by Mirče... Moj je malo modifikovan, ali na tom modelu sam puno naučio oko 3D letenja  (<--)

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #23 on: November 01, 2011, 10:02:57 PM »
Bas mi je drago da ce biti jos suhoija.. Nateracete me da uradim i ja jedan ovakav stim sto je plan da se jos dodatno sve olaksa da bude sto blizi rtf 400g.

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #24 on: November 02, 2011, 09:42:39 AM »
@Saxpg, pa ti si baš bio nestrpljiv da uradiš jedan ovakav model. Da li si imao problema kada su ti sekli balzu laserom?
Jedna napomena, kod nosača stajnog trapa, treba da se ubaci neko tvrdo drvo. jasam to rešio tako što sam napravio sendvič od 2 parčeta špera debljine po 3mm i parče balze od 5mm, što je 11mm kolike je debljine i trup kada se sve spoji.



Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #25 on: November 02, 2011, 11:15:47 AM »
Haha, uradio bih ovo jos isti dan kada si poslao, ali mi je u sred pripreme crkao kompjuter, pa onda sve ispocetka, instaliraj widows, pa skidaj corel X5...
Nije bilo problema zahvaljujuci dobroj pripremi, ko god od vas da je uradio. Drugar na laseru je odradio OK posao, djelove na balsi od 5mm smo razdvojili kao sto si rekao. Ploce od 8mm i 5mm su isjecene tako da laser nije probio skroz pa ce trebati malo odvajanja skalpelom, ali mislim da je tu bila granica jer da je laser pojacan ili brzina smanjena balsa bi dosta nagorela. Ojacanja cu svakako staviti, mada mi je cilj da ga olaksam sto je vise moguce.

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #26 on: November 02, 2011, 08:49:51 PM »
Danas sam poslagao djelove da vidim kako sve ide. Trebace malo dorade prilikom sklapanja ali sve je OK.
Nadam se da cu sutra naci vremena da krenem sa sklapanjem.

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #27 on: November 02, 2011, 11:00:21 PM »
Dorade mora da bude jbg, svaki laser sece drugacije i svaki ima drugaciji rez, ja sam namerno ostavio originalno da operateri prilagode masini.  ()-() Nadam se da nije strasno neslaganje, a sto se tice plankova trupa oni svakako moraju malo smirglom da se srede kad se ulepe.
Srecan rad svima  (work)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #28 on: November 03, 2011, 01:21:19 AM »
Sa ovim modelima koji su ovde na Forumu, do sada je napravljeno sigurno preko 30 komada...

Ako nekom trebaju nalepnice za kabinu ili oznake, neka mi se jave imam sve u Corel fajlu... ()-()

Pozdrav

Mirče

 

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #29 on: November 03, 2011, 11:48:40 AM »
Koliko ja vidim, ovde će biti dovoljno modela i za jedan nosač aviona  :)aplauz  Javilo se veliko interesovanje za ovaj model.

Mirče, evo javljam ti se za oznake. Poslažu ti porukom moj email.