Author Topic: Su-31 3d by mirce  (Read 67614 times)

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Su-31 3d by mirce
« on: January 26, 2009, 07:13:54 PM »
Skoro sam dobio od Mirceta (kome se ovom prilikom jos jednom zahvaljujem) planove za ovaj avion. Moralo je nesto da se radi dok funfly ceka motorche, a i ovo je idealan model za vezbanje 3d-a. Kada je video par slika modela i Filip(panther) se odusevio pa je i on resio da krene sa izradom. Moj model je jos u fazi izrade, dok je Filipov danas poleteo na uscu uz moju malu pomoc! :D
Necu puno da pricam, evo par slika..







evo i sa finisiranom kabinom :D

Setup je sledeci
motor KDA hacker style 20-20L
esc super simple 30A
baterija zippy-h 1500mah (mada avion super leti i sa 2200mah zippy)
servoi hxt900

Evo i vidoja:



Prve letove sam leteo ja jer se Filip  (:sok:)

Modelu jos treba doterati teziste, ali i ovako leti dobro.
Ima problema pri harrieru, ide do neke tachke a onda pada u stranu, isto se deshava i kod hoverovanja, valjda ce zezanje oko tezista resiti stvar, samo ne znamo da li pomeriti napred ili nazad  mmmm
« Last Edit: January 26, 2009, 07:28:58 PM by n3mke »

Offline panther

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 219
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #1 on: January 26, 2009, 07:31:37 PM »
A ovako je sve pocelo...........











Offline panther

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 219
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #2 on: January 26, 2009, 07:43:28 PM »
« Last Edit: January 26, 2009, 07:46:45 PM by panther »

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #3 on: January 26, 2009, 08:47:56 PM »
Momci svaka cast. Odlicno izgleda a jos bolje leti. Ja bas nemam iskustva sa 3D ali ako pada u stranu trebalo bi teziste jos malo unazad, mada
pretpostavljam da i sami to znate.
Nemke, sjecam se kad si prvi put poletio Spree-a, dosta si napredovao za jako kratko vrijeme, svaka cast!

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #4 on: January 26, 2009, 10:05:34 PM »
Hvala Sasa.. :) Vezbalo se  (<--)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #5 on: January 26, 2009, 10:52:29 PM »
Bravo momci, drago mi je da ste napravili modele i da ste sa jednim vec leteli...

Ne ide sva iz cuga tako da ce sigurno morati da "padnu" jos neka sitna stelovanja da bi sve letelo kako treba.
Posto sam leteo dosta sa ovim modelom otkricu Vam jednu caku... Ako bateriju okrenete za 90 stepeni i stavite je skroz do krila (morate da bi ovako stavili baterijum napraviti jednu plocicu na kojoj ce sad "lezati" baterija) model ce vam bolje leteti na noz i raditi neke akrobacije. Izgleda ne vazno ali, posto je model lak i baterija mu je najtezi deo, pokazalo se da je bolje da je sto blize tezistu...

Inace za ovako mali model ne treba preterivati sa velicinom baterije jer je tezina ipak bitna. Bilo bi dobro da model ne bude tezi od 500 gr.

Odlicno je sto ste napravili da svaki eleron pokrece po jedan servo. Tako je bilo i na originalnom modelu...

Posaljite mi adresu da vam posaljem srebrne nalepnice koje predstavljaju kabinu i jos koju da malo "dekorisete" modele...

Uzivajte u modelu

Pozdrav

Mirce

P.S. Nas drugar Miroslav iz Veternika upravo pravi jos jedan ovakav Sukhoi... Mislim da je to dvadeseti Sukhoi napravljen sa ovih planova...

Offline panther

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 219
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #6 on: January 26, 2009, 11:14:32 PM »
Hvala Mirce na lepim recima, inace model je tezak sa sve baterijom oko 550 g.

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #7 on: January 26, 2009, 11:25:56 PM »
Hval Mirce  (res)

zaboravih da kazem da smo imali problema sa presvlacenjem krila, neka rebra su se izvitoperila verovatno zbog cvrstoce folije koju smo koristili (china quality). Kasnije sam na moje krilo dodao ojacanja, presvuci cu za par dana pa javljam kako je ispalo :)


Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #8 on: January 26, 2009, 11:41:34 PM »
Izmedju dve polovine pokretnog dela horizontalca na, balzu koja ih povezuje, sa unutrasnje strane, dodaj plocicu od spera debljine 1-2 mm...
Ovaj sper je dimenzije 125x5 mm.

Ako ovo nisi ubacio napravi mali zljeb na svakoj polovini horizontalca i ubaci ovaj deo.

Time ces ukrututu spoj leve i desne polovine elevatora jer je horn sa jedna strane a, drugi deo horizontalca se pokrece, sad kako si napravio, samo preko te male balza. Ovako resenje je bilo i na originalu ali, novo resenje sa sperom daje dodatnu krutost i sigurnost... Jer ako ovaj spoj horizontalaca pukne........
Uradi ovo obavezno....

Pozdrav

Mirce


Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #9 on: January 26, 2009, 11:45:37 PM »
Hvala, ja sam to slucajno primetio na originalnom aeroworks manualu, pa smo uradili tako :)

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #10 on: January 27, 2009, 12:39:10 AM »
Panther, честитам! Немкету такође на учествовању у читавој причи!

Добро је што си навео детаљан сетап јер када сам прочитао Немкетов било је доста тога нејасног и тражило је копање по нету, а овако је све на извол`те.
Ипак, фали ми нешто података:

-тежина модела спремног да полети

-распон крила

Исправка: так после сам видео да је тежина око 550 грама. Остаје само распон?
« Last Edit: January 27, 2009, 12:42:37 AM by MEPHISTO »

Offline panther

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 219
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #11 on: January 27, 2009, 12:52:12 AM »
Raspon krila je 87.5 cm sad sam merio :) inace tezina modela je 550 grama sa onom baterijom od 1500 mah za koju sam dao link ka UH-u, ali posto smo danas bili na Uscu na letenju mrzelo me je da idem do kola da bi punio bateriju (imam samo jednu) pa smo poneli jos dve ali nesto vece od 2200 mah, tako da je leteo sa obe varijante i sa vecom i sa manjom, mada Nemanja kaze da je sa manjom mnogo bolje.

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #12 on: January 27, 2009, 11:59:12 AM »
 :)aplauz nije car samo u RTF modelima,kad se napravi nesto u vlastitoj reziji,e to je pravi filing. I  (work)oo))(<--) .Bravo jos jednom i sretno...
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline panther

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 219
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #13 on: February 04, 2009, 08:26:12 PM »
Moja greska raspon krila je 85 cm

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #14 on: February 19, 2009, 10:46:31 PM »
Konacno sam zavrsio sve delove i sklopio ih bez lepljenja da vidim kako izgleda.. Radio sam po Mircetovoj semi, a zbog "kvaliteta" kineske folije morao sam da narucim kvalitetniju providnu lila :)




za razliku od panthera koji je trup radio balzom 10mm pa plankirao sa 1, ja sam radio balzom 8mm pa plankirao sa 1.5.. sem toga i kolor seme, sve je isto :)
« Last Edit: February 19, 2009, 10:51:05 PM by n3mke »