Author Topic: Ispravljanje kabine?  (Read 5256 times)

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Ispravljanje kabine?
« on: May 04, 2015, 08:35:20 PM »
 Totalnom nesmotrenošću ostavio sam model na zadnjoj polici auta i današnje sunce ga je načisto upržilo i skvrčilo kabinu  :sljus


   


   


 Reč je o Parkzonovom modelu Archer, raspona oko 1m. Model je prelepo izgledao i leteo, svi su se oduševljavali linijom i skala izgledom. Sad je na žalost obogaljen i voleo bih nekako ovu kabinu da vratim u prvobitni položaj. Ima li neko ideju kako?  ()-()

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1692
Re: Ispravljanje kabine?
« Reply #1 on: May 04, 2015, 09:42:25 PM »
Pa i sad je skala,samo,kao posle nekog udesa  :sljus
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Ispravljanje kabine?
« Reply #2 on: May 04, 2015, 09:55:21 PM »
Pa ono jes... al mi se ne svidja ovako  (nene) , mada leti bez ikakvih problema...

Offline vule

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
Re: Ispravljanje kabine?
« Reply #3 on: May 04, 2015, 10:44:13 PM »
Uh,ulubio si je kao kofu!  :-\  A kakva je to macka bila ;namig

Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: Ispravljanje kabine?
« Reply #4 on: May 05, 2015, 10:05:54 AM »
Pa ako je sunce pokrivilo ondaje odgovor jednostavan, to znaci da ga sunce moze vratiti u prvobitni polozaj :D
U tvom slucaju industriski fen , ako ga nemas ima ga u metrou za 1400 din da biras ...

Zagrejes fino tu plastiku i polako deo po deo vracas rukom , moras da pazis da ne bude previse blizu fen i da ne duva u jednom mestu , u suprodnom napravices takozvane plikove na plastici od prevelike toplote ...

Imas klipove na you tube , izaberes neki naj slicniji tvojim mogucnostima i tako odradis , naravno treba ti i jedna dobra kozna rukavica ... Naj bolje bi bilo da imas neki mini kalup pa da grejes plastiku i guras kalup , ali to verovatno da nemas pri ruci .tako da fen u jednoj ruci , rukavicu u drugoj i bice bolje nego sto je sad  ()-()


Btw: Dao bi ti jos jedan savet ali je potpuno neozbiljan :D Ja sam pravio neku soferku za deciji autic od plexiglasa , pa sam od pravog plexija dobio zakrivljen oblik sto mi je i bila namera , a postupak je bio sledeci : Skrojio plexi na zeljene dimenzije , ukljucio RERNU na 200c  ubacio 7-8 min i zatim pokrivio na zeljeni oblik , jes da nije bilo tip top ali vrshi poso :D

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Ispravljanje kabine?
« Reply #5 on: May 06, 2015, 09:19:58 AM »
U redu, imam fen pa ću da probam nekako. Kad sam se zezao sa pvc flašama i termoformingom samo sam dobio skupljanje, nikako razvlačenje materijala  mmmm

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1454
  • teramo ga jako
Re: Ispravljanje kabine?
« Reply #6 on: May 06, 2015, 04:03:27 PM »
Moj  savet,nista nemoj da radis bez kalupa pa makar i bio pribliznog oblika,kako god pocnes da grejes tu plastiku ona ce poceti da se skuplja,ako budes radio golim rukama neces nista postici

Probaj od stirodura da napravis nesto slicnog oblika,gurni u kabinu ,polako zagrevaj i ujedno kalup guras  unutar kabine

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Ispravljanje kabine?
« Reply #7 on: October 29, 2019, 03:58:55 PM »
Nastavak priče posle 4 god. Sa ovako ulubljenom kabinom bilo mi mrsko da gledam model pa sam ga odlozio u šupu gde je stajao (ne, u opšte se ne primećuje da je toliko  ;namig)

25344-0
25346-1

Jesenas prilikom posete drugaru u Norveškoj na jednom od tamošnjih rc shop sajtova naletim ti ja na kabinu za Archera. Poručimo je i za par dana podignemo u lokalnoj poštici. Mom oduševljenju nije bilo kraja a verujem i da je novi pilot zadovoljan letilicom koju je dobio.

25348-2

Staru kabinu ću da čuvam pa je možda nekad nekom tehnikom vratim u prvobitno stanje.

25350-3

Sad preostaje sanacija par sitnijih oštećenja koja su nastala vremenom od tumbanja modela tamo-vamo i za vikend ponovo druženje u vazduhu.

25352-4

Eto toliko, svim modelarima želim vedro nebo i  (:beer:)


Offline vule

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
Re: Ispravljanje kabine?
« Reply #8 on: October 29, 2019, 05:17:52 PM »
Bravao Bojane taj avioncic vredi vratiti u zivot. Lepo nas je nekad sluzio! (pijemo)

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1454
  • teramo ga jako
Re: Ispravljanje kabine?
« Reply #9 on: October 29, 2019, 08:29:54 PM »
Ako se dobro secam on je leteo kod mene u Trsteniku pre nekoliko godina ,pa nije valjda od tada stajao u supi majkumu

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Ispravljanje kabine?
« Reply #10 on: October 29, 2019, 08:55:23 PM »
Ako se dobro secam on je leteo kod mene u Trsteniku pre nekoliko godina ,pa nije valjda od tada stajao u supi majkumu

Verovao ili ne, jeste  :sljus