Author Topic: Stearman Pt-17 Kaydet - 3D LabPrint  (Read 37484 times)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Stearman Pt-17 Kaydet - 3D LabPrint
« Reply #30 on: June 22, 2017, 04:18:53 PM »
Gabore odlično si uradio sa izvođenjem kablova od motora. Dobro razmišljaš i snalaziš se, kao pravi modelara.
Da. Veći nosač motora će puno da pomogne.
Ova nova graupnerova SF elisa je više nego odlična i sada verovatno neće biti problema sa vibracijama od elise, ako je to bio problem loma.
Bez brige. Motor i ESC imaju dobro hlađenje, jer su uslovi za to obezbeđeni još prilikom konstruisanja.
 ;namig

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Stearman Pt-17 Kaydet - 3D LabPrint
« Reply #31 on: June 22, 2017, 06:22:35 PM »
Aha slabo se to vidi sa ovih slika.
Sa onim crnim držačem vidim da ima mesta kuda prolazi vazduh a sa sivim na slikama ne.
The ground is the limit (or a water)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Stearman Pt-17 Kaydet - 3D LabPrint
« Reply #32 on: June 23, 2017, 08:52:07 AM »
Držači su isti, samo sivei je već sastavljen, ali bez problema ulazi vazduh oko "glava motora". Videćeš uživo na Čeneju  ;namig

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: Stearman Pt-17 Kaydet - 3D LabPrint
« Reply #33 on: June 23, 2017, 11:12:26 PM »
Evo da kazem nesto po meni vrlo bitno ,da se nadovezem sto se one price tice da ovi modeli ne mogu da lete .NIJE tacno ja sam danas leteo EDGe ZIVKA prvi put, isto takodje dobijen od Vlade ,i ja sam se odusevio njegovim letom sobzirom da je prilicno duvao vetar on je u jednom navratu nekih dva minuta leteo bez gasa lebdeo je kao jedrilica sto je mene bas iznenadilo.Mana morao sam da dodam 40g olova napred radi CGa ali opet to nije bio problem za miran i lep let .Sletanje je bilo malo nezgodno posto je duvalo pa je dosta vetar ljuljao model sve u svemu ja sam zadovoljan .A za  Stearman Pt-17 Kaydeta videcemo moram da nabavim setup.A tebi Gabore savet samo napred mora da leti samo dobro ojacaj  drzac. (<--) (<--) (<--)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Stearman Pt-17 Kaydet - 3D LabPrint
« Reply #34 on: July 09, 2017, 09:53:28 PM »
Da se pohvalim, dvokrilac je poleteo. Sa ponašanjem sam više nego zadovoljan. Nije bilo nikakvih iznenadnih reakcija. Poletanje na nekih 80-90% gasa, a letenje stalno oko 50%. Kod zaokreta treba da se obrati pažnja, da ne "sklizne", i pri sletanju ne sme da se preteruje minimalna brzina. Na žalost foto i video materijala nema, jer je već bio sumrak, a ovih dana ću opet izaći i onda će biti i toga.

Držač motora ovako radi svoje posao. Estetski možda nije najlepše rešenje, ali u svakom slučaju, obavezno mora da se ojača sa lepkom. I onda nećete imati nikakvih problema. I da, slow fly propeler izgleda da mu bolje leži  (<--)

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: Stearman Pt-17 Kaydet - 3D LabPrint
« Reply #35 on: July 09, 2017, 11:08:02 PM »
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz (res)

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 283
Re: Stearman Pt-17 Kaydet - 3D LabPrint
« Reply #36 on: July 10, 2017, 09:05:05 AM »
Po napisanom deluje da se model ponasa dosta slicno onome sto se dobija kad se leti i na simulatoru,sto znaci da model zahteva konkretnu kolicinu protoka vazduha preko nosecih i kontrolnih povrsina da bi bio kontrolisan pri promenama pravca...svakako sjajno je sto je model poleteo... (<--) (<--)  (<--)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Stearman Pt-17 Kaydet - 3D LabPrint
« Reply #37 on: July 10, 2017, 11:49:41 AM »
Bravo Gabore. Lepa očekivana vest. Dakle sve je baš tako kako smo i predvideli za nagib i brzinu sletanja ovde. Nikada ne treba slušati ptice zloslutnice.

Quote
,,,znaci da model zahteva konkretnu kolicinu protoka vazduha preko nosecih i kontrolnih povrsina da bi bio kontrolisan pri promenama pravca...
U aerodinamci aviona se razmatra i računa brzina strujanja vazduha na površinama, a ne količina protoka. Avion nije cevovod a ni slavina.
 ;namig
« Last Edit: July 10, 2017, 03:13:46 PM by tibeteagle »

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 283
Re: Stearman Pt-17 Kaydet - 3D LabPrint
« Reply #38 on: July 10, 2017, 12:39:34 PM »
Kolega "Tibet...." da li ste vi ozbiljni ili imate "problema sa poteskocama"...zamolio bi da me ne "znojite" sa vasim korecijama...Model o kojem je tema ovde ,sam zajedno sa Gaborom razmatrao na livadi gde vas nesto nije bilo a ispotavilo se da je model u letu bas onakav kako sam i Gaboru predocio i verujte da me je dobrano razumeo o cemu pisem jer se poznajemo...ako ste voljni "skoknite" do nase livade da se upoznamo kao modelari ovako je sve glupiranje...Ajd...

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Stearman Pt-17 Kaydet - 3D LabPrint
« Reply #39 on: July 10, 2017, 01:56:36 PM »
Trivajuve, hvala na pozivu na NS livadu. Ja sam se već naleteo dosta i na toj livadi sa velikim društvom u zadnjih 15 godina. Leteo sam moje 3D modele pa i kombat igru. Tamo sam upoznao mnoge NS RC modelare. Oni su za uzvrat došli u Suboticu više puta tokom prošlih plodnijih godina na ovdašnje organizovane modelarske skupove. Sa brojnim modelarima, pa i sa Gaborom, sam letelo kombat jurcanje (vazdušni boj) u letu  i na čenejskom aerodromu. Za mene je to vrh druženja. O tome ima mnoštvo otvorenih tema na ovom forumu od kada postoji.
Iz srca vam želim dalje dobro druženje na livadi uz mali priručnik u teoriji letenja.
 ;namig


« Last Edit: July 10, 2017, 03:15:00 PM by tibeteagle »

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 283
Re: Stearman Pt-17 Kaydet - 3D LabPrint
« Reply #40 on: July 10, 2017, 04:00:43 PM »
Vidim da je prica otisla u pravcu"moj tata je jaci od tvog tate" sto sam i ocekivao jer sujeta je cudo...
Poenta je u tome da se mojim postom pohvali Gaborov uspeh jer je rec o modelaru sa velikim entuzijazmom i da ono o cemu smo on i ja pricali o tom modelu na kraju ispostavilo tacnim...
Gde si tu ti u svoj toj prici,ko je tebe spominjao i ko si ti da mi pametujes.Od tvojih postova mi dodje jedino da potrazim prirucnik...to je tacno i to prirucnik "kako se osloboditi tripera,hlamidije i ostalih bolestina kojih se tesko otarasiti".
Istina je da je moje pilotsko znanje ograniceno kao i vestina izrade modela ali sam ja potpuno
zadovoljan postignutim.Stoga kolega nije mi jasno vase uplitanje...Ajd...
Gabore izvini sto ovako pisem na ovom mestu,nije tema ali eto...ne moze se napisati nista a da te ovi profi modelari ne koriguju...

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Stearman Pt-17 Kaydet - 3D LabPrint
« Reply #41 on: July 10, 2017, 04:27:55 PM »
Prosto neverovatno, da u svakoj temi se neko zakači sa nekim. Ne znam šta se depšava, šta stvara toliko napetosti među modelarima?! Jbte pa i ovako nas je malo... Nisam ja ljut na nikoga, daleko od toga, niko ne treba da mi se izvini. Ja samo "sedim i posmatram sa strane", i ne pada mi na pamet da bilo kome dodelim pravo. To nije moj "zanat".  Polako radim na modelima, pa ponešto i objavim  (work)

Samo da nam je zdravlja i vedrog neba  (<--) a ostalo ćemo već lako  ()-()

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: Stearman Pt-17 Kaydet - 3D LabPrint
« Reply #42 on: July 10, 2017, 04:39:35 PM »
Važno je da se leti i ko voli pravi modele. Ko je veći, bolji, stariji... nije važno. Manje priče, više druženja i letenja.

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Stearman Pt-17 Kaydet - 3D LabPrint
« Reply #43 on: July 10, 2017, 05:33:41 PM »
Trivijuga, žao mije da se zadovoljavaš sa instant ili nikakvim znanjem o modelarstvu i da te nisam uspeo navesti da proveriš tvoje napisano, ali ovaj forum čitaju i oni koji bi želeli više da saznaju, pa makar to bila samo kao smernica prema pravilnom. Ali možda grešim i sve je spalo na forumu na čistu praktiku letenja modela već odavno.
Uvek pišem korisne sadržaje samo sa razlogom geldajući interese  većine članova. Uvek koristim i koristi ću ovde priliku da ispravim netačne terminologije, da se ne šire kao tačne, bez obzira na tvoju ličnu reakciju, koja je tvoj lični problem i samo zamaraš sa time. Mene to sve ne dotiče i samo daješ profil sliku o sebi, koja ostaje večno na netu.
Bez obzira, ako ne poštuješ forum kao mogućnst spoznaje svog neznanja, poštuj ono što modelarstvo čini realnim.To nije nkakva tehnika ili praktika, već je to teorija bez čega čovek ni danas ne bi leteo, pa ni model.  Kroz vekove su se izuzetni ljudi posvećivali tome da razotkriju tajne prirode korak po korak. Hvala im na tome. Neki su dali i svoje živote za to, bilo da su spaljivani na lomači ili stradali u eksperimentima.
Gabor se nikada ne ljuti na moje savete. On se uvek zahvaljuje za to, a koji je bezbroj puta prihvatio i primenio, a zasnovan na teoretskom pristupu i naravno na mom modelarskom praktičnom iskustvu. Recimo baš ovde u ovoj temi više puta.
Gabore samo napred.
 ;namig
« Last Edit: July 10, 2017, 05:44:17 PM by tibeteagle »

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 283
Re: Stearman Pt-17 Kaydet - 3D LabPrint
« Reply #44 on: July 10, 2017, 07:43:09 PM »
Laslo,Laslo...nije tebi lako.Jel te bolelo dok si smislio sta da napises?Lepo sam ti napisao da nemam ja sa tobom nista ali rodjena sestra sujete je budalastina a vidim da ih obe poznajes veoma dobro jer ne bi to napisao sto si napisao a zasto-e tu nazovi svog drugara Gabora na telefon mozda ti on uspe objasniti...posto me uopste ne poznajes a pises gluposti...ajd...