Author Topic: 3 osni ručni gimbal  (Read 10073 times)

Offline varadero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 217
3 osni ručni gimbal
« on: August 03, 2018, 07:49:21 AM »
Pozdrav,
nama što snimamo sa zemlje (naše avione i ostale letjelice) uvijek treba mirna ruka. No kako moja godina proizvodnje ne osigurava baš uvijek mirnu ruku, gledao sam već neko vrijeme ove 2 i 3 osne gimbale za mobitele i action kamere. Naravno cijene su pred koju godinu bile visoke i jednostavno mi je bilo previše toliko plaćati.
No, cijene su se podosta spustile i pale na prihvatljivih 80$.
Jučer je stiglo pa sam se uhvatio testiranja i snimanja reviewa.
Iznenadio me bluetooth (nisam očekivao da će i to imati) kao i aplikacija koja se može (i ne mora) koristiti.
Ukratko, jako to dobro radi, jedina stvar na koju treba paziti je da uređaj (mobitel, kamera s čim već snimate) bude u koliko tolikom balansu (dobije se i protuteg...ma sve je opisano u videu).

Link na gimbal: https://goo.gl/VSvozE



Evo videa:


Offline DMZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 177
Re: 3 osni ručni gimbal
« Reply #1 on: August 03, 2018, 11:36:59 AM »
Fina spravica i jako korisna! Moja supruga ima Zhiyun Smooth q, koji je u to vreme bio medju popularnijim rucnim gimbalima, i u principu to je to. Ovaj ima malo vise ergonomski oblikovanu rucku i izmenljivu bateriju, sto se meni svidja, dok smooth q ima integrisanu bateriju od 2200mAh i moze da se koristi kao power bank. Takodje ima svoju aplikaciju, povezivanje sa fonom preko BT... Ja sam ga par puta koristio za neke prizemne kadrove.

Offline varadero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 217
Re: 3 osni ručni gimbal
« Reply #2 on: August 03, 2018, 01:08:53 PM »
Gledao sam taj Smooth Q, čini se isto kao jako dobra sprava.
Ovo će mi jako dobro doći za snimanja na otvorenom, ugodno me iznenadilo kako sve skupa to stabilno radi.

za Action kamere treba adapter jer se ne može direktno montirati. Upravo crtam adapter za 3D printanje za Hawkeye firefly 6/7/8S kamere (ja imam sedmicu) pa ću staviti na Thingiverse i postati link ovdje ako nekome zatreba.
« Last Edit: August 03, 2018, 01:13:04 PM by varadero »

Offline DMZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 177
Re: 3 osni ručni gimbal
« Reply #3 on: August 03, 2018, 03:17:55 PM »
Da, i ja sam imao malo problema sa akcionom kamerom. Resio sam sa parcetom providne plastike i gumicom :) Plastiku ubacim u leziste za telefon, a na drugom kraju gumiciom zakacim kameru. Izgleda malo primitivno, ali nema problema u radu. Nije mi trenutno pri ruci, ali kad se docepam postavicu slike. Smooth q nema taj dodatni teg, vec klizac kojim se podesava balans, ali nije bilo dovoljno da drzi balans sa tolikom polugom, pa sam resio uz pomoc dva neodimijumska magneta.

Offline varadero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 217
Re: 3 osni ručni gimbal
« Reply #4 on: August 20, 2018, 11:31:26 AM »
Ako nekoga zanima taj gimbal, preko mog affiliate linka gore navedenoga dobio sam i dodatni 8% kupon za kupnju, pa kome treba, navalite.

8% off coupon:a68888