Author Topic: Stiletto lift  (Read 11793 times)

Offline dkk

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Stiletto lift
« on: May 18, 2019, 11:01:44 AM »
Drugar je nabavio i sastavio Stiletto Lift DLG. Nazalost zbog"brown out" efekta Spectrum DX6 stanice doslo je do loma, koji ce se nadam se brzo sanirati.
Dok je leteo:
« Last Edit: May 18, 2019, 11:35:43 AM by dkk »

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: Stiletto lift
« Reply #1 on: May 18, 2019, 11:07:19 AM »
Pre ti je to do risivera. Verovatno je dsm2. Sa DSMX, nema takvih problema.

Offline dkk

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: Stiletto lift
« Reply #2 on: May 18, 2019, 11:16:47 AM »
Neznam koji je risiver u pitanju, mislim da je bio dsmx. Ima dve antene i obe su virile van trupa, nisu bile zaklonjenje karbonom, desilo se na Uscu, ja sa FrSky Taranisom X-serije risiverom, i G-RRX serijom nisam imao problema... Naravno da je do prijemnika kao i do odasiljaca... zajedno cine sistem...
« Last Edit: May 18, 2019, 11:22:57 AM by dkk »

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Stiletto lift
« Reply #3 on: May 19, 2019, 10:47:11 PM »
Lepe vesti koje me raduju. :) Jos jedan zaljubljenik u DLG jedrilice.
Zao mi je sto se desio gore pomenuti problem, ako mogu nekako da pomognem, tu sam.
Nikola | rcfly.in.rs


Offline dradra

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
Re: Stiletto lift
« Reply #4 on: May 23, 2019, 02:32:44 PM »

Pozdrav forumu, ja sam gore pomenuti elegantni lik sa snimka.
Počeo sam da pravim i letim modele 2016. Prvo BUG, pa Candy sa krilom od pene presvučuno papirom. Onda sam prešao na balzu. Uradio sam Apogee pa MiMi. Bilo je i drugih ne završenih modela.  Leteo, razbijao, krpio pa u krug.
Povremeno bacam i takmičim se sa freeflight HLGom.

Dugo sam leteo ispod radara, dok me DKK nije okačio na forum. Hvala Draganu na pomoći, odazvao se na molbu da mi pomogne u setupu i detektuje greške koje sam napravio pri gradnji. Stiletto je došao kao povoljna kupovina u želji da dobijem veće performanse u odnosu na drvenjake. Uradio sam ga kako sam znao i umeo ali...

Razbio sam se zbog "brain out"-a. Pogresno sam instalirao prijemnik( spektrum ar6100e koji nije za ovu namenu) i nisam uradio range check. Antene su virile samo 2cm iz trupa a  antena za 2.4G treba da je 32mm (lambda/4). Koaksijalni kabl treba da izlazi izvan trupa tako da  antena   bude slobodna izvan karbona.

Pisaću kako napreduje popravka.





Offline dradra

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
Re: Stiletto lift
« Reply #5 on: May 23, 2019, 10:22:03 PM »
Zakrpio sam lom trupa, sluteći havariju imao sam epoxy, karbon i staklo. Nije najlepsa zakrpa ali biće OK. Zica za komandu repa se iskrivila i blokira servo. Moraće da se prebace komande na repu na torzionu oprugu i sajlicu. Servoi za elerone su ispali pri udaru, sto znači rebuid cele jedrilice.

Vratio sam prijemnik u trup i uradio range check. Bilo mi je loše posle toga, koja greška da letim ovakav setup.

Sada treba da nadjem dsm2/dsmx prijemik sa dugačkim antenama.


Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Stiletto lift
« Reply #6 on: May 24, 2019, 12:54:47 AM »
Nikola | rcfly.in.rs



Offline dkk

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: Stiletto lift
« Reply #8 on: May 24, 2019, 06:31:48 PM »
Ne zaboravite 4 kanala dovoljno, sto manje tezine i gabarita, sto veceg dometa...

Offline dradra

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
Re: Stiletto lift
« Reply #9 on: May 25, 2019, 04:03:10 PM »
Hvala na sugestijama, redcon je baš povoljan ali:

"Brown-Out Voltage: 4.0v  (Always supply power above this voltage)"

Naručio sam https://www.lemon-rx.com/index.php?route=product/product&path=72&product_id=132

Krilo je pretrpelo manju štetu, naborano je 5cm od sredine sa obe strane. Nabori su mali, samo sa gornje strane. Dbox je netaknut.
Da li ovo treba popravljati?
« Last Edit: May 25, 2019, 04:28:41 PM by dradra »

Offline dkk

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: Stiletto lift
« Reply #10 on: May 25, 2019, 09:56:14 PM »
Pa kao sto rekoh eventualno na iglu za spric tanki (redak) superlepak ubrizgati pod "skin" tackasto u zoni guzvanja i pritisnuti preko nekog najlona sa profilisanim stiroporom i tegovima da se to malko opegla i ulepi...

Offline dkk

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: Stiletto lift
« Reply #11 on: May 26, 2019, 07:44:39 AM »
Kao podsetnik...

Offline dradra

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
Re: Stiletto lift
« Reply #12 on: June 09, 2019, 09:15:46 PM »
Opravka je malo potrajala, pored krpljenja ponovo je ubačena sva oprema u trup. Novi Lemon DSMX, sva četiri Emax ES9051. Izašao je 185g, nešto lakši od prethodne verzije. Repne komande su sa torzionim oprugama i rubolovackom upletenom strunom. Ona se malo izteže i pravi problem kod trima.
Oprezno sam danas sve testirao pogotovo range check. Posle probnih bacanja dodao sam malo olova, 4g ukupno.
Izbačaj iz okreta je prošao OK lepse je letela nego prethodni setup. Imao sam 10tak  letova. Pokušao sam da doteram par stvari sa  flapsovima. Ponovo uradio test bacanje, ali sledeci lagani izbačaj iz okreta zabio je dlg u zemlju.

Ponovo sam polomio trup na mestu gde je krpljen.

znam da je ovo trening za karakter ali...
 
« Last Edit: June 09, 2019, 09:37:50 PM by dradra »

Offline dradra

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
Re: Stiletto lift
« Reply #13 on: June 09, 2019, 09:32:11 PM »
Petak je bio lepši, ako se zanemare  komarci koji su me uništili i vrućina.
Leteo sam na livadi na Usću moju drvenu MiMi. Iz hladovine sa ivice livade izbacivao i testirao dolet.
Onda sam krajičkom oka primetio kako divlje prase trči preko livade a dve vrane ga teraju. Pridružio se "poteri", prase vrane pa DLG.  :)

Offline dkk

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: Stiletto lift
« Reply #14 on: June 13, 2019, 09:37:00 PM »
Bas mi zao za ponovni lom, al kako ti rece, trening za karakter... I majstora... Samo polako, bez zurbe, kad je u pitanju stelovanje, jednu po jednu stavku sa.minimalnim pomacima...