Author Topic: 27% Extra 260 Hangar 9  (Read 30673 times)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #45 on: September 25, 2011, 09:15:00 PM »
Imaš li neke "vizije" šta ćeš koristiti od set up-a?

Pozdrav

Mirče

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #46 on: September 25, 2011, 09:33:08 PM »
Joj dodje mi da placem kakav je model   (:sok:)


    Stvarno je prelep i zavidim ti Gabore, nadam se da ces uspeti u ovoj sezoni da ga vines u nebo.

 


                 (res)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #47 on: September 26, 2011, 09:16:37 AM »
Imaš li neke "vizije" šta ćeš koristiti od set up-a?

Pozdrav

Mirče

Mirče, razmišljanje je u toku, otprilike znam šta bih voleo da stavim na model. Uskoro ću i da objavim...

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #48 on: September 26, 2011, 09:20:32 AM »
Odlican model kao i odluka da ga vratis na benzinski pogon  :)aplauz .Neka je sa srecom kupovina i da te lepo sluzi extrica  ()-()

Hvala!

Joj dodje mi da placem kakav je model   (:sok:)


    Stvarno je prelep i zavidim ti Gabore, nadam se da ces uspeti u ovoj sezoni da ga vines u nebo.

 

Bojane, model je stvarno strava. Na žalost ove sezone nema šanse da ga poletim, ali dogodine svakako. U svakom slučaju, moćićeš pratiti tok radova ovde, na forumu.

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #49 on: September 26, 2011, 06:46:11 PM »
Gabore, izabro si odlican avion za ulazak u pricu velikih modela u kombinaciji sa benziskim motorom. Da te dugo i jako dobro sluzi.

Nikola | rcfly.in.rs


Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #50 on: September 27, 2011, 09:51:36 AM »
Gabore, izabro si odlican avion za ulazak u pricu velikih modela u kombinaciji sa benziskim motorom. Da te dugo i jako dobro sluzi.


Hvala Nikola!
I ako sam dobio nekoliko negativnih komentara vezano sa model i za benzinski motor, neću promeniti odluku.  :jaki:

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #51 on: September 27, 2011, 11:35:46 AM »
Gabore, nema razloga da neko negativno komentariše kombinaciju ove Extre i benzinskog "pogona".

Prvi vlasnik ovog modela, gosn Radovan iz Pančeva, ga je leteo (ako se dobro sećam) sa velikim Saito glow motorom, potom Magic na struju, a sad je red na benzin...
Po meni to je prava stvar, jer toliki model traži veliki motor, a benzinci, em što nisu skupi, em im je gorivo jeftino i pristupačno za nabavku.
Jedino su nezgodni za držanje u stanu (oseti se miris) i samo zato je prvi "pogon" na, sad već, tvom modelu bio glow...

Ne znam detalje da li je nešto odredjeno oko ojačanja prednjeg dela trupa, nosača motora, nosača trapova... na tvojoj Extri, ali ako nije, možda ne bi bilo loše da vidiš šta je i kako je to Marko odradio na njegovom velikom Sukhoi-u.

Kad sam pre par godina leteo Cap-a nisam ništa posebno pojačavao. Bio je montiran Zenoah G 45 i model je lepo leteo. Ipak taj motor nije za akro modele, falilo je snage za unlimited vertikalno letenje i morao sam dodavati olova u "rep" modela. Doduše olovo bi svakako išlo nazad, jer imam test u časopisu gde su i na DA 50, koji je ekstremno lak, dodavali olova...
Evo link: http://www.nsmodelers.rs/Cap.htm

Mene posebno raduje što ćeš dogodine poleteti jedan veliki model i što ćeš, tada, osetiti ogromnu razliku izmedju svega što si do sada leteo i ovakvih "ptica"...
Imam utisak, pošto vidim da voliš da praviš modele, da će sledeće biti neki veliki kit...

Ako nešto mogu pomoći, slobodno se javi... 


Pozdrav

Mirče 
« Last Edit: September 27, 2011, 11:46:07 AM by mirce »

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #52 on: September 27, 2011, 12:11:14 PM »
Mirče, hvala!
Što se tiče mirisa benzina, pored dve garaže neće biti problema...
Neke stvari su već ojačane na modelu, ali čim ga uzmem u ruke i slike ću postaviti šta je rađeno, i šta sam ja mislio da uradim...
Što se tiče budućnosti  mmmm  nikad se ne zna. Kad smo pričali prošli put, o nekim stvarima si me ubedio tako nije nezamišljivo da posle ovog "projekta" u radionicu stigne neki model u kitu  ;namig , ali o tom potom.

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #53 on: September 27, 2011, 01:40:48 PM »
Otvorio sam novi post u gupi SUS - akro modela, u buduće ovde možete pratiti tok radova:

http://rcfly4um.org/index.php?topic=8042.0


Offline cheky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #54 on: September 27, 2011, 06:27:28 PM »
Prelep model ali postoji zamka ! Moras da pazis da se ovih  dana  ne bavis samo sa modelom nego i da pazis svoju mladu jer ako preteras sa modelom pa ti mlada uradi jedno trimovanje istog bice tebi istenem , istenem.Naravno ja sve ovo dobronamerno i iz vlastitog iskustva.
Long live for Extra !
OKO

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #55 on: September 27, 2011, 09:53:36 PM »
Ne brini Miroslave  ;namig dok ja sastavljam i trimujem model, ona napravi neki lep kolač  (work) ...

Thx!

Offline englez

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 467
  • Mowing the grass
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #56 on: September 27, 2011, 10:36:13 PM »
I have a 50cc motor, pitts style exhaust, prop, battery and electronic ignition sitting here doing nothing.

I'll let you have it for silly money.
signatures are silly, read some, See what I mean?

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #57 on: September 27, 2011, 10:43:10 PM »
I have a 50cc motor, pitts style exhaust, prop, battery and electronic ignition sitting here doing nothing.

I'll let you have it for silly money.

Thanks, but I think about new components...  4e

Offline englez

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 467
  • Mowing the grass
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #58 on: September 27, 2011, 11:23:14 PM »
I have a 50cc motor, pitts style exhaust, prop, battery and electronic ignition sitting here doing nothing.

I'll let you have it for silly money.

Thanks, but I think about new components...  4e

No problem,   ()-()

(it is new)   :big smile
signatures are silly, read some, See what I mean?

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: 27% Extra 260 Hangar 9
« Reply #59 on: September 28, 2011, 12:42:16 AM »
Prelep model ali postoji zamka ! Moras da pazis da se ovih  dana  ne bavis samo sa modelom nego i da pazis svoju mladu jer ako preteras sa modelom pa ti mlada uradi jedno trimovanje istog bice tebi istenem , istenem.Naravno ja sve ovo dobronamerno i iz vlastitog iskustva.
Long live for Extra !
OKO
poslusaj savet iskusnog modelara.
ako je nekoga zena natrimovala. to je On.

Cestitam na kupovini i da se dobro sluzi i on tebe a i ti njega