Author Topic: Pink Stick 10e  (Read 49174 times)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pink Stick 10e
« Reply #90 on: April 15, 2013, 04:21:37 PM »
Stigla mi je mini HD kamerica. Keychain 808 16# V2 sa sočivom sa velikim vidnim poljem. Prvi test sam napravio na Pink Stick-u. Stavio sam prvo na manju rezoluciju, ali je i ovako jako dobro. Kvalitet slike je dobar a vidno polje je odlično. Preporučijem da svako ima (barem) jednu ovakvu kamericu na svom RC modelu, ma kakav i koliki da je. Nama će puno da pomogne da vidimo kasnije šta se to tamo gore dešavalo, kada se budemo jurcali sa trakama.



Nisam obratio pažnju na kraj trake koja se zakačila za višlju biljčicu i prilikom lansiranja se odmah pokidala. Sam sam se ulovio na startu.  :big smile
« Last Edit: April 15, 2013, 04:24:09 PM by tibeteagle »

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Pink Stick 10e
« Reply #91 on: April 16, 2013, 02:14:24 PM »
 :)aplauz  Mada je prognoza nikakva za vikend, nadam se da ću i ja moći da ga isprobam  (<--)

Offline mariomdw

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 85
Re: Pink Stick 10e
« Reply #92 on: August 29, 2013, 11:14:52 PM »
pozz koju boju ste koristili? i kakva je sto se tice tezine?

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pink Stick 10e
« Reply #93 on: August 30, 2013, 12:49:18 AM »
Pogledaj početne stranice ovog topika gradnje modela, a za farbanje stirodura generalno ovde:
http://rcfly4um.org/index.php?topic=7831.0
Prazan model je 160g, sa opremom,320g,  sa akumulatorom je 420g letna težina.
 ;namig

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Pink Stick 10e
« Reply #94 on: December 03, 2013, 11:10:39 PM »
 Ima vec skoro 7-8 meseci kako je Ikarus, "bivsi  :'( " kolega u ovim vodama, polupao model. Krivac - odvilo se srafce i spala plugica sa servoa. Bilo kako bilo nije hteo da ga popravlja pa ga je poklonio meni.

Dobio sam ga u ovakvom stanju:

                   

naravno, nikad ne gubim nadu u popravku modela pa sam se polako bacio na posao. Prvo sam sastavio krilo i aileron, sve vreme sam koristio moment wood expres i zadovoljan sam cvrstinom kojom lepi:

                   

e po spajanju krila video sam procepe  od nagnjecenja

                   

                   

iskrojio sam rupe i popunio listicima od stirodura.

                 

na kraju zalepih i rep. Sad mi sve deluje cvrsto pa se razmisljam dal da stavim i nekoliko stapica za sladoled na mestima preloma

                 

eto toliko, cisto da malo ozivim ovu temu. Planiram za vikend jednu probu... (<--)


                   

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pink Stick 10e
« Reply #95 on: December 03, 2013, 11:28:12 PM »
Reciklaža Pink Stick-a  :)aplauz :)aplauz :)aplauz

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Pink Stick 10e
« Reply #96 on: December 24, 2013, 03:04:05 PM »
 Danas bio prvi a odmah zatim i drugi let, nije bilo lose, preziveo je oba puta.
Nisam imao odgovarajucu elisu  za 3s bat pa sam stavio 10x4.7 i 2s bat 1300mah. Nema snage za vertikalan let , ali moze da se vitla po vazduhu. Uglavnom sam se trudio da ga lagano vozim i utrimujem ali je prazna bat u stanici pocela da vristi pa sam ga prizemljio. Primetio sam da treba malo i sarke na krilu da popravim, odmah one prve do servoa.

 Snimka na zalost nema , kao ni slika, jer smo i Milos i ja bili previse uzbudjeni da smo zaboravili da slikamo.

pozdrav za sve  ()-()...

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Pink Stick 10e
« Reply #97 on: February 10, 2014, 01:57:25 PM »
Bravo! Sve se to da popraviti   :big smile

Prilikom dogfight-a:



Posle popravke:



Ovaj Stick je bio drugi koji se oštetio prilikom "borbe", i obećao sam sebi da više nema borbe. Posle poporavke, dao sam model ćerkici


Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pink Stick 10e
« Reply #98 on: September 08, 2014, 11:31:38 PM »
Kinezi su nadmašili Japance i naprevili SUS motor od plastike.  (:sok:) Ovo nije šala.  (nene)



Samo što su mu isčupali srce, klip sa klipnjačom i zabili mu u dupe BL motor. Bruka i sramota.  :-[ Igraju na slavu SUS motora i dobrog starog Stick-a.   >:(  Ništa više nije ono što izgleda.  ???




Mora se priznati da i ova verzija Stick-a dobro leti.  mmmm




 ;namig


Offline Daki

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 238
Re: Pink Stick 10e
« Reply #99 on: September 09, 2014, 05:32:49 PM »
Dobre su te kineske pečurke. :D
Life is easy eat,sleep, fly!