Author Topic: RC LETENJE BEOGRAD 2008  (Read 56405 times)

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #60 on: September 28, 2008, 07:39:20 PM »
Ajde okacite neke fotke i video snimke.
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #61 on: September 28, 2008, 07:42:36 PM »
Evo vratih se i ja sa skupa. Bilo je super, organizacija je bila odlicna a zabava jos bolja.. Bilo je svega, lomnjave, lepih letova, nagrada.
Ja nazalost nisam uspeo da letim na skupu jer sam model sklopio bas kada su aerodromom poceli da lete dobitnici nagrada.
Posle toga nekolicina nas (panther, leonardofibonacci, jedan moj drug i ja) se uputila ka uscu ne bi li se oprobali :)  evo snimka sa telefona.. los je jbg
http://www.youtube.com/v/cs49HVzxhe4  nadam se da sam opravdao nagradu koju sam dobio :)

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #62 on: September 28, 2008, 08:29:58 PM »
ajde da budem prvi koji ce postaviti par slika







Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #63 on: September 28, 2008, 09:12:21 PM »
Mislio sam fotografije ili video snimke aviona u vazduhu!
Valjda je bilo neke akcije?!
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #64 on: September 28, 2008, 09:25:54 PM »
Hteo bih ovom prilikom jos jednom da se zahvalim organizatorima na odlicnoj organizaciji i redu koji je postojao kod letenja. Takmicenje je kao i prosle godine unelo dodatnu draz, ali vidi se da se leti mnogo bolje. Svi napeduju kada je letenje u pitanju.

Jos jednom zelim da podvucem da je organizacija jednom ovakvog skupa izuzetno zahtevan posao i iziskuje jako puno ulozene energije, rada i truda, a toga je danas bilo ulozeno u ogromnoj kolicini od strane nekih ljudi. Hvala Vam!

Svaka cast, ja sam se divno proveo i prvi put danas leteo Oxalysa  :)  koji je btw fenomenalan.!

Pozdrav
Veljko

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #65 on: September 28, 2008, 10:00:22 PM »
I ja zelim da se jos jednom i ovim putem zahvalim organizatorima i sponzorima jer su odradili lavovski posao i sve to za nas jer su to dobri ljudi koji vole modelarstvo i vole druzenje!
HVALA VAM!!!


Danas je bilo jako lepo i mogu vam reci da sam bas dugo cekao ovaj skup mada mi je jako zao sto sam imao nezgodu sa helikopterom a toliko sam zeleo da ga bas dobro letim i da vam na taj nacin pokazem koliko sam napredovao za jako kratko vreme jer znam da postoje ljudi koji na neki nacin prate to sto radim ali idemo dalje to su helikopteri i to se desava i najboljima!
Ono sto mi je popravilo dan je meni jako interesantno takmicenje u kome su se ljudi jako trudili sa modelima koji mozda i nisu najpogodniji ali to nije umanjilo njihov takmicarski duh a to je pozitivno i cini stvari interesantnim!

Takodje moram da ponovim svoje odusevljenje prema novom modelu YAK 55SP koji je danas imao tek drugi let ali je meni uspeo da dokaze da je to UBEDLjIVO NAJBOLjI MODEL koga sam ikada leteo a verujte mi bilo ih je mnogo sto mojih sto tudjih, naravno svega toga ne bi bilo da nije bilo tata Laze koji je sve to napravio i podesio iz "prve" pa je za mene probni i prvi let bio lak zadatak!

Osetno je poboljsanje u letenju kod svih i to je odlicno naravno na prvo mesto stavljam Nikolu (sabura) koji nam je i danas odrzao cas iz preciznog i prefinjenog letenja, zati primetio sam i drugare iz Subotice koji su pokazali veliko umece u 3D letenju pa samim tim vise nisam prakticno sam a to je dobro jer ce mo sada jos vise napredovati razmenom iskustva!
Pohvalio bih i helikopterase i goste iz Bosne i Hrvatske koji su prevalili dugacak put da bi uvelicali nase druzenje i trebalo bi im se revansirati odlaskom na njihove skupove!

Sve u svemu odlican dan i prelepo letenje!
P.S. Mirce svaka cast za pesme maher ste!

BRAVO ORANIZATORI!

Veliki pozdrav
Ivan Djeorgievski
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #66 on: September 28, 2008, 10:09:38 PM »
Ima li neko, ovu grupnu fotgrafiju, u vecoj rezoluciji?
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #67 on: September 28, 2008, 10:10:14 PM »
Cestitke Ivane na osvojenom letu!!! :)

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #68 on: September 28, 2008, 10:51:09 PM »
Cestitke Ivane na osvojenom letu!!! :)

Hvala!
Mada je jos bolje to sto sam od tih desetak minuta leta ultra lakim avionom bar 5 ja leteo samostalno ukjucujuci i trimovanje i sl. pa mi je to jos jedan snazan utisak od danas!
Zahvaljujem se pilotu!
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline Matić Dragan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 273
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #69 on: September 28, 2008, 10:53:03 PM »
po mom misljenju do sada najbolje organizovan skup. cestitke i zahvalnost organizatorima. takodje i svim ucesnicima na besprekornom ponasanju jer bez toga ovaj skup ne bi bio ovako dobar.

veliki odziv modelara pokazuje da polako ali sigurno dobijamo na masovnosti i to me veoma raduje.
svi su veoma uznapredovali i kvalitet pilotiranja je na solidnom nivou. mislim da ce sledece godine svako
okupljanje biti sve blize i blize svetskim standardima.

jos jednom hvala na divnom druzenju


pozz dragan matic
ex pseudonijum: mat

Offline Goran

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 400
    • Dual
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #70 on: September 28, 2008, 10:56:16 PM »
Kao i na Paliću, organizacija RC letenja "Beograd 2008" je bila odlična.
Vreme pristojno, vetra skoro da nije ni bilo, a modela za "parenje" očiju koliko voliš.

Za razliku od Palića na ovom skupu je postojala i takmičarska kategorija prolaska ispod trake između dva štapa.
Svi su pokazali zavidno umeće ali su se dva prvoplasirana posebno izdvojila.
Lazin sin Ivan "Glider" je zasluženo pobedio sa svojim 3D modelom, mada će "tatko" morati u svojoj penzionerskoj dokolici da se malo prihvati "3D" lepka a možda i "žiroskopskog" lepka... :-)
Drugoplasirani pilot (nisam upamtio ime) je leteo jedan neverovatni model.
Zamislite model napravljen od naaaajgore vrste stiropora. Na pojedinim mestima stiropor je proziran koliko je loše strukture. Na eleronima nema šak ni šarke. Samo je stanjen stiropor i na tom mestu se on lomi. krila su potpuno neobradjena i gruba sa vidljivim kuglicama stiropora koje su neravnomerno i loše raspoređene.
E sad takav model nećete verovati fenomenalno leti. Iako nije 3D ovaj model je ustanju da leti 5 km/h. Odličnih manevarskih sposobnosti a u toku leta od više učesnika prozvan "neuništivi", pogodite zašto. :-)

Subotičani kao i na Paliću na visini zadatka. Arpad, Emil i još jedan kolega sa svojim 3D modelima su jedino moglida pariraju "Glider"-u u izvođenju 3D vratolomija, hoću reći "aviolomija" :-). Mada ruku na srce Glider ih je sve ušio "aviolomijama" a i u "heliolomijama". :-)

Zbog dobre organizacije evo Nikoli "Saburo" poklon slika sa njegovim odličnim modelom.
Mirče pre svega čovek, dobar drug, vrhunski modelar i najbolji pesnik koga ovaj forum ima :-)
Za njega par slika čuvenog Zero-a prilokom probe a na drugoj slici u rafalnoj paljbi Nikona D80 uhvaćen je trenutak kada Mirče izbacuje "bombu" tj rezervoar.
Na trećoj slici naš drug Pedja sa Mirčetom pored fenomenalne jedrilice Stork2 od koje sam dobio komplekse tako da nisam ni "bacio" pogled na Ventus 2hx. Stork2 je sve ono što sam ja želeo da Ventus bude a nije. :-(.

Na kraju jedino ne videh te reke piva o kojima se pre mitinga govorilo tako da ću uskoro morati da menjam dioptriju na naočarima :-)

Pozdrav Goran
« Last Edit: January 12, 2009, 05:21:01 PM by SABURO »

Offline dimitri

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 164
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #71 on: September 28, 2008, 11:15:51 PM »


                  Hvala organizatorima,
             kako je  bilo divno  danas  u Beogradu:), tako je majstorski organizovan i vodjen skup
             da su svi uzivali  u druzenjui letnju.Puno ucesnika,prelepih aviona i mnogo mnogo osmeha.
             Pozdrav Radovan

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #72 on: September 29, 2008, 06:00:06 AM »

Subotičani kao i na Paliću na visini zadatka. Arpad, Emil i još jedan kolega sa svojim 3D modelima su jedino moglida pariraju "Glider"-u u izvođenju 3D vratolomija, hoću reći "aviolomija" :-). Mada ruku na srce Glider ih je sve ušio "aviolomijama" a i u "heliolomijama". :-)


Pozdrav Goran

Vrlo interesantno zapazanje samo koliko se ja secam nisam bio jedini koji je ostetio model jer bilo nas je vise a neki cak i po par puta i helikopterasi i aviondzije!
Ko reskira taj na kraju i profitira!
Ja znam kako letim i to mi je dovoljno da bi me raznorazna misljenja brinula i doticala!

P.S. Ko komentarise 3D letenje i helikoptere morao bi da bar zna nesto o tome ako vec nikad nije ni probao!

Pozdrav i nista zlonamerno
Ivan
« Last Edit: January 12, 2009, 05:21:26 PM by SABURO »
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #73 on: September 29, 2008, 10:04:18 AM »
Sve cestitke organizatorima,hvala svima na lepo provedenom danu u drustvu uvek dragih mi prijatelja.Posebno mi je drago sto sam video mnogo mladih modelara koji lete na zavidnom nivou.Imao sam utisak da je dan bio kraci nego obicno, znaci da je bilo interesantnih dogadjanja.
Jos jednom sve pohvale znanim i neznanim clanovima ekipe koja je sve organizovala.
ex pseudonijum: licider

Offline Goran

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 400
    • Dual
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #74 on: September 29, 2008, 10:25:53 AM »
Jutros na RTS1 je emitovan prilog sa ovog skupa.
Bio sam pored računara sa TV karticom. Dok levo dok desno .... ispustio sam par kadrova ali veći deo priloga je tu.
Zvezde RTS1 priloga:
Mirče, Gile, Glider, Miloš i Vijeka....



Pozdrav Goran
« Last Edit: January 12, 2009, 05:21:51 PM by SABURO »