Author Topic: SEAMASTER-naravno od stirodura  (Read 52410 times)

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: SEAMASTER-naravno od stirodura
« Reply #15 on: January 15, 2012, 06:58:58 PM »
Ajde ja da pokusam da odgovorim,posto ces ti naj verovatnije da stavljas one servoe od 9g u krila,ja preporucujem po jedan u svaku polovinu krila.Svaki servo u tom slucaju ide na po jedan kanal gde je jedan MASTER a drugi SLAVE.Master (glavni servo) slave (pomocni servo ili servo koji prati master).Mozda ti sad deluje sve komplikovano ali posto ti imas stanicu X9 koja sve to lagano podrzava ti to mozes da odradis.I sve jos jednom,jedan servo ide na 1. kanal,drugi ide na 5. kanal (sve to u mix komandi) i posebna komanda isto kao MIX je FLAPERON (koji takodje ima u tvojoj stanici)  programiras i samo pici...... (:sok:)  (yay)  :)aplauz  (<--)
Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline vpanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: SEAMASTER-naravno od stirodura
« Reply #16 on: January 15, 2012, 07:37:41 PM »
Ne radi to (flaperon) na svakom krilu dobro....
Treba proveriti dal stanica podrzava aileron supressing (sa spushtenim flaperonima eleroni vishe nemaju iste hodove kao sa podignutima)
Mislim da ce to (bar iz mog iskustva) vishe da sluzi kao kochnica, al shto da se ne proba bar su servoi sad jeftini.
Svakako sam za opciju dva servoa u dve polovine krila, jer su mogucnosti podeshavanja hodova mnogo bolje.
Samo napred sa seamasterom, odlichno sve to izgleda

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1692
Re: SEAMASTER-naravno od stirodura
« Reply #17 on: January 26, 2012, 09:36:51 PM »
Evo mene ponovo.
Uradio sam zicane trapove koji se veoma brzo skidaju,da bi model mogao na vodu(naravno)
Soprano je doneo onu vakum skalameriju i pokazao mi kako se sa njom radi,napravivsi mi kapotaz na nosu a kasnije sam ja sam napravio maske za motor i rezervoar.Ovom prilikom mu se zahvaljujem  ()-()
Zbog prskanja vode na modelu nisam smeo da stavim klasican prekidac,nego sam sa muskim i zenskim ,,T" konektorom za baterije,napravio  prekidac za resiver.Tvrdim da je ovo najsigurniji prekidac u RC-u.Imate ga dole na slici.
Sa trupom sam konacno zavrsio ,sem kolor seme,za koju se jos uvek dvoumim ,da li da farbam ili monokot ili selotejp u boji...ne znam.
Bojim se da radim sa monokotom, jer nikada to nisam radio pa smatram da necu umeti,a sa druge strane mislim da ce taj monokot najvise da zastiti stirodur od raznoraznih fizickih ostecenja.
Ne znam...vide cu...polako prelazim na krilo do tada pozdrav... 4e

PS: daj te neke slike kolor seme(predlazite) mmmm














































« Last Edit: January 26, 2012, 10:09:49 PM by sasa »
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: SEAMASTER-naravno od stirodura
« Reply #18 on: January 26, 2012, 11:05:17 PM »
Da sam ja radio ovaj poklopac motora,ne bi ga bolje napravio.Moram reci da ovaj momak bas ima stila i polako ulazi u svet modelara.Mala sala nije na odmet.
Sve izgleda odlicno,sto se tice kolor seme ona i nije neki problem,samo da ti pokazemo kako se radi sa folijom pa ces ti sam to vrlo lako da odradis.
Model je veliki ima lepe povrsine,tako da folija ima da legne kao dupe na noshu.Vidimo se uskoro pa ce da odradimo jedan deo.Pozzzzz i srecan nastavak radova.



Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline disljenko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 353
Re: SEAMASTER-naravno od stirodura
« Reply #19 on: January 26, 2012, 11:18:24 PM »
Lepo nema sta, nego da li ce se prednji tocak skidati kad uzleces sa vode? I koji ti je ovo motor?

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1692
Re: SEAMASTER-naravno od stirodura
« Reply #20 on: January 26, 2012, 11:41:54 PM »
Lepo nema sta, nego da li ce se prednji tocak skidati kad uzleces sa vode? I koji ti je ovo motor?

Kao prvo ,Soprano,hvala za ono momak. :hehe
Drugo,Disljenko,svi trapovi se skidaju obavezno kad se polece sa vode jer inace nikada ne bi ni poleteo  sa njima   :mhm ,a motor je OS FXi .46 od 7,5ccm, sa ovim produzenim auspuhom, i imao sam prilike da cujem takav motor, i mogu vam reci da se veoma malo cuje.
Ovaj moj jos nije upaljen i mada OS motori se ne moraju razradjivati,ja cu ga ipak razraditi,pa makar to bilo i na modelu.
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: SEAMASTER-naravno od stirodura
« Reply #21 on: February 08, 2012, 09:47:05 AM »
Svaka čast! Nego iz planiraj i i skije za sneg i led, kako je jezero zaledilo teško da će se otopiti do leta :big smile!
« Last Edit: February 08, 2012, 09:52:50 AM by nedbojsa »
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline Savke89

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 103
Re: SEAMASTER-naravno od stirodura
« Reply #22 on: February 09, 2012, 12:33:25 AM »
Nisi mi rekao koiko si vec urdio, aodmakao si dosta.Interesantan model a jos i vise od amfibije,dobro resenje trapa za brzu demontazu.sve u svemu strpljenje ce dati rezultat a i lepu letilicu.Bravo.http://rcfly4um.org/Smileys/default/00007.gif

Offline Dakyle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
Re: SEAMASTER-naravno od stirodura
« Reply #23 on: February 10, 2012, 03:05:22 PM »
Sta ce ti color sema, premazi to sa sa lakom samo i uzivaj  :)aplauz

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1692
Re: SEAMASTER-naravno od stirodura
« Reply #24 on: February 10, 2012, 06:09:18 PM »
Sta ce ti color sema, premazi to sa sa lakom samo i uzivaj  :)aplauz
  mmmm I u tom slucaju je potrebna kolor sema  :mhm
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: SEAMASTER-naravno od stirodura
« Reply #25 on: February 11, 2012, 01:29:43 AM »

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1692
Re: SEAMASTER-naravno od stirodura
« Reply #26 on: February 29, 2012, 12:34:48 AM »
Nastavio sam sa daljom izradom i na red je doslo i krilo.
Izrezao sam vrelom zicom ,zalepio i sa gornje i sa donje strane remenjacu.
Od plastike (vec poznatom metodom) sam napravio krajeve krila.
Ubacio servoe za elerone ,turnidzi od 2,2 kg sa metalnim zupcanicima,i potom krilo prelepio sa teksilnom trakom.
Uostalom ...pogledaj te.


































toliko za sada,sledi farbanje trupa...
« Last Edit: February 29, 2012, 12:41:30 AM by sasa »
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: SEAMASTER-naravno od stirodura
« Reply #27 on: February 29, 2012, 08:23:26 AM »
Bravo Sale majstore!

Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline vpanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: SEAMASTER-naravno od stirodura
« Reply #28 on: February 29, 2012, 01:10:54 PM »
Kolko volish ovu armiranu traku, samo chekam kad cesh i punta s njom da oblepish.Pazi, garantovano shtiti od korozije, nema da brinesh.Samojeda nemoj da oblepljujesh molim te, lakshe cesh da je kupash..
hehe
Odlichno ti krilo, al to cu danas da proverim
cepaj dalje

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: SEAMASTER-naravno od stirodura
« Reply #29 on: February 29, 2012, 01:56:58 PM »
Nesto mi je poznata ova bela folija na krajevima krila :big smile