Author Topic: War bird day - 09. Septembar 2012.  (Read 75581 times)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #105 on: June 03, 2012, 09:07:24 PM »
Warbird Day je zamišljen kao skup bez ikakvih takmičarskih pretenzija.
Poenta je na promociji hobija, prikazivanje atraktivnih modela, druženju, letenju, opuštenoj atmosferi...

Želja nam je da napravimo manifestaciju na kojoj će se voditi računa i o kvalitetu modela, izradi, finiširanju i naravno letenju...

Nadamo se poseti velikog broja modelara i iz zemlje i iz inostranstva, koji verovatno neće želeti da predju par stotina kilometara i da naprave samo jedan let tokom dana.
Prijava za letenje će biti slobodna, biće lista po kojoj će se leteti.
Plan je da u vazduhu leti samo jedan model, sem ako učesnici ne insistiraju drugačije.
Ako let traje prosečno 8 - 10 minuta, sa pripremom za poletanje i sletanje, teoretski za sat vremena može leteti samo 7 - 8 pilota. Za sada ima pijavljeno 16 učesnika, a do manifestacije ima još 3 meseca.
Sem toga, neki učesnici imaju po više modela...


Gledajući prijave, do sada ima prijavljena samo dva stiroporska modela.  Pitanje je koliko će takvih modela i biti do kraja.

Stiroporski modeli jesu na neki način kopije Warbird-a, ali na manifestaciji koju pravimo, ne mogu se poistovetiti modelima pravljenim sa planova ili sa ARF modelima u koje su uložene desetine i stotine sati extra rada...

Sa druge strane, da ne bi uskratili učešće i toj kategoriji, za ovu godinu i prvi Warbird Day skup, imamo dogovor, da će modelari sa stiroporskim modelima, verovatno dobiti termin od 15-tak minuta tokom programa pre i posle podne. U tom periodu moći će da lete, što znači da će leteti više modela u isto vreme, a to će već samo po sebi biti atraktivno.
Ovim malim modelima ne treba veliki prostor, tako da se bojazan da će se sudariti svodi na minimum.

Za sada je ovo plan kojeg ćemo se držati.

Molim vas u ime organizatora, da ova tema ne predje u polemisanje.

RC Pilot team



« Last Edit: June 03, 2012, 10:59:47 PM by mirce »

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #106 on: June 07, 2012, 11:12:10 AM »
Hvala Mišo...


Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #107 on: June 07, 2012, 11:41:29 AM »
Veeeeery Nice !    :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline maxa69

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #108 on: June 07, 2012, 02:52:31 PM »
Perfektno,ima neki "vintage"izgled.
Ne znam za vas ali ću ga ja sigurno uramiti.
Evo jedne po malo smele ideje koju smo pomenuli u Maloj Ivanči.Razmišljali smo da ovako nešto uvežbamo jer modele imamo :big smile:

Ne znam da li će nam organizatori dozvoliti,da ne vežbamo džabe letenje 2 (<--)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #109 on: June 16, 2012, 10:47:27 AM »
Dragi prijatelji, želim da vas obavestim da se manifestacije Warbird Day neće održati ili je bar ja neću organizovati.

I sami ste mogli videti koliko sam truda, vremena i rada uložio u sve ovo, ali ne vredi. Niko neće da pomogne, a sam ne mogu...

Ovim putem želim da se zahvalim Banetu i Miši, kao i Zajku na želji da bude sponzor.


Mirče



 

Offline matic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
  • Čemu ovo služi ?! Osim toga i ne radi !
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #110 on: June 16, 2012, 11:01:44 AM »
Steta 

Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #111 on: June 16, 2012, 01:10:14 PM »
Zemlja Srbija je nazalost takva, ako neko nema koristi od necega nece ni da da nesto!

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #112 on: June 16, 2012, 01:45:57 PM »
Malo je reci steta!!!
Jedino sve svesti na "obicno" okupljanje i druzenje bez nagrada i ostalih ludila jer je greota da ovako razradjena prica propadne.....

\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline disljenko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 353
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #113 on: June 16, 2012, 10:13:50 PM »
Auuu bas mi je zao da cujem ovu vest....ja se bas ponadao i obradovao ovakvom skupu

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #114 on: June 16, 2012, 10:21:57 PM »
Sta bi !? Gde je zapelo ! Uz mnogo volje, po malo i zelje... i malo truda ... sve se moze ...
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #115 on: June 17, 2012, 12:04:57 AM »
Kao sto je nekoliko njih vec reklo STETA.

Odrzavanje ovakvih takmicenja i skupova je zaista veliki posao. Kompletna organizacija zahteva AKTIVNO angazovanje bar 5-6 ljudi.
Posto smo godinama organizovali takmicenja slobodno-letecih modela i to na nekih 300km od naseg grada, znam koliko je to
veliki posao. Naravno jedan uvek povuce malo vise od drugih, ali bez pomoci ostalih nema takmicenja.
Pokusao sam da licno a i preko nekih prijatelja pomognem odrzavanje ove manifestacije i zao mi je sto vog skupa zvanicno nece biti,

Ali to nije razlog da se mi modelari sami, spontano i nicim izazvano svi taj dan pojavimo na Cenejskom aerodromu.

Vidimo se 9. septembra.

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #116 on: June 17, 2012, 03:19:10 PM »
OK, da ne ostane nedorečeno...

Znači ovako, udruženje RC Pilot i skup Warbird Day su deo jedne iste "akcije".
Ideje je bila da se preko organizacije neke manifestacije dodje do sredstava koja će se kasnije koristiti za održavanje našeg modelarskog letilišta i za druge aktivnosti.

Svake godine sam JA "dežurni pandur" koji skuplja pare, organizuje košenja, valjanja piste...
Svake godine naravno, ne učestvuju svi srazmerno. Naki koji recimo uopšte ne lete i ne koriste pistu, daju lovu, a neki koji je redovno koriste - ne.
Prošle i predhodnih godina neki su dali 3, 4 puta po 20 evrića za košenje, neko nije dao ništa ili samo jednom...


Warbird Day skup je nešto što je već bilo "pokrenuto" tokom zime. Ideja je moja, pošto pravim takve modele i bavim se tom kategorijom.

Da bi imali bilo kakvu realnu pomoć, morate se obratiti gradsko - politički strukturama sa razradjenim "bizmis planom" ili nekim firmama.
To "nemere" bez zvanične legalne organizacije.

Moja prvobitna ideja je bila da sam osnujem firmu, pa da kada radim i vučem ko konj, bar znam zašto to radim.
I tu sam se naravno zajebao i to žestoko, što nisam odradio kako sam hteo...

No, da posle ne bi bilo "pljuvačine" po meni, na prvoj akciji čišćenja betonske piste, predložim ostalima i odmah "padne" dogovor da nas 10 prisutnih formiramo udruženje gradjana.
Tamo smo izabrali ime i dogovorili se da će svako dati po 4000,00 dinara i da ćemo od tih sredstava osnovati udruženje, platiti valjak i sa ostatkom love plaćati za košenje, pa koliko dobacimo...

Maja mi je, čim sam došao kući, rekla da sam budala što sam to uradio, da ćemo ona i ja sve raditi i da niko neće kurcem mrdnuti po bilo kom pitanju...
Naravno, bila je u pravu...
 
Poziv da se priključe je važio za sve i za one koji nisu bili taj dan "na akciji", da ne bude da se nešto radi iza ledja.
Ne moram spomenuti da sam sve mailove, sva telefoniranja i sve sam ja odradio...


Čišćenje betonske piste nema nikakve veze ni sa udruženjem ni sa Warbird Day-om.
Akcija čišćenja kruga je bila ideja da se deo kruga koji je u samom produžetku modelarske piste dovede u red, jer svako "izletanje" na beton znači lomljenje trapova. 
Zato smo se skupiljali u 3 navrata i tamo radili. Pistu smo "picnuli do bola".


E sad, tu već počinju "zajebancije", neki su bili sva tri puta, neki su bili manje puta, a ima ko nije došao ni jednom.
Sigurno da shvatate da od, recimo, čika Duleta koji ima 75 godina, nismo očekivali da će da "lopata" ili od nekih drugih starijih, ali ljudi su dolazili da bi bar bili deo zajednice, uostalom mi smo "ekipa" gde neki od nas idu zajedno na letenje 20 godina!!!

Ja sam bio ubedjen, znači ubedjen, da će svako dati svoj mali doprinos... Kakva greška...

Posle tri akcije jasno je bilo ko ne dolazi...

Skupile su se i pare. Svi, sem jednoga koji redovno dolazi i koristi pistu, su dali, neko sve odmah, neko u ratama.

U medjuvremenu moja žena je dve nedelje pravila, statute, osnivačke skupštine, odluke, ma... Išla 4 puta u APR, pravila pečat i na kraju se osnovalo udruženje.
Ne moram spomenuti da se NIKO nije setio bar da pita da li nešto treba da pomogne...

Dotičnom koji dolazi i dan danas redovno koristi sve ono na čemu smo mi radili i plaćali, sam napisao mail da ga pitam šta se dešava i o čemu se radi.
To je čovek kojeg znam 20 i kusur godina, bili smo kućni prijatelji i stvarn mi nije jasno šta se desilo...
Bez obzira na dugogodišnje poznanstvo, verujte mi, popizdio sam, jer tako nepoštovanje, ne samo mene, nego svih nas, našeg rada, truda i na kraju para, stvarno nema smisla...

Kad sam rekao ostalima da bi trebalo da mu se kaže (reći ću mu ja, nije problem) ali da očekujem da me podrže, jer smo svi u tome, svi su se pravili ludi...
Ovaj neće da se zameri, onaj neće da se svadja, treći ga ne zna dobro, četvrtom treba jer mu slika neke fotografije i sve tako...
Ja neću, da kad se gledam u ogledalu, vidim budalu. Ako drugima to ne smeta, meni verijte smeta...

Tako je naše udruženje, palo na prvom koraku...
J...š nas i naše udruženje, kad su svi "fini" i umesto da smo pokazali snagu zajedništva, došli i rekli mu: "Slušaj bre, ne može ovako da se ponašaš..." svi ćute i dozvljavaju da budu magarci.
Jer drugo i nisu, kad rade i plaćaju, a drugi to koriste...

Veoma sam se razočarao...

Sledeće ogromno razočarenje je što NIKO, sem Baneta koji je postavio par logoa na sajtu i Miše, koji i nije član udruženja, ali je moj prijatelji i hoće da pomogne,
nije ni pitao, a kamo li hteo da nešto odradi.

Svako slovo, svaki mail, svaki dokument, telefonski razgovor, bilo šta, sve sam odradio sam ili je uradila Maja...
Došlo se do momenta kad treba da se ide u opštinu, kad treba da se od sponzora dobiju sredstva.
Kad se to desi, onda više nema povratka, a pošto do sada NI NA KOGA nisam mogao da se oslonim, jer niko (opet sem Baneta, sa kojim se čujem svaki dan telefonom) nije NI JEDNOM NAZVAO DA PITA šta se zbiva, kako napreduje, da li se nešto dešava, treba li šta, rešio sam da završim sa ovim...

U petak uveče sam seo i rekao: do ku..a, nema više ništa...

Ja neću da se dovedem u situaciju da 9. septembra u 6 ujutro sa svojom ženom ukucavam 60 stubića za ogradu, razvlačim banere, postavljam šatore, stolove i stolica na balkonu za ručak, razvlačim produžne kablove za razglas, vodim program, u trčim tamo - vamo ne znajući šta ću pre...

Ova ne zainteresovanost je isti odraz onoga što smo doživeli sa udruženjem i čovekom koji sve koristi a ništa nije doprineo.

Zato, će sledeće, ako Mirče bude nešto pravio, biti po onoj narodnoj "use i u svoje kljuse..."


Verujte, iskreno mi je žao zbog svega.
Mogu samo da se izvinim, prvenstveno, svojoj ženi, koja se zajedno sa mnom naradila oko svega, spomenutim prijateljima, ljudima koji su želeli da sponzorišu manifestaciju i modelarima koji su se nadali Warbird Day-u.
 
Savest mi je mirna iz dva razloga, prvo, dao sam sve od sebe, a drugo, hteo sam da ispadnem korektan i da i uspeh Warbird Day-a podelim sa drugima...
Ne vredi...

Pametni ljudi će iz ovog izvući neki nauk...

Pozdrav

Mirče




 


 

 
« Last Edit: June 17, 2012, 04:09:49 PM by mirce »

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #117 on: June 17, 2012, 05:20:54 PM »
Samo cu u par rijeci posto me ova sitacija podsjeca na dosta toga ali evo jednog primjera.
Preselim se iz jedne stare zgrade u kojoj je vladao haos i kupim stan u novijoj koja je jako mirna i fina sa oko 20tak stanova.
Bez obzira sto je nova, vidjelo se da iz nemara pocinje ulaz i sama zgrada da izgleda jako lose.
Jednog dana nalijepim na vrata obavestenje da hocu da napravim skupstinu stanara da bismo nekako sredili stanje.
Komsije se oduseve, prihvate sve (naravno posto cu ja da rmbacim sve) i mi to uradimo.
Tu je bio kraj svoj solidarnosti... Posle prve akcije, kada sam popravio vrata, zamjenio sijalice i organizovao postavljanje fasade svi su se izgubili.
Ali ja to radim i danas. Zasto? Pa zato sto ako su drugi stoka, i mogu da zive tako, ja nisam i ne mogu.
Uvijek cu se truditi da ta zgrada i ulaz lice na nesto, prije svega zbog sebe. A drugi ako su svinje, svinje su i to ne moze da se promjeni.
Ima ljudi u zgradi koji placaju za sve to, kao i ja , ali ima i onih koji ne daju centa. Oni jednostavno tako funckionisu i tu nema objasnjenja ali ja smatram da je bezveze zbog njih odustati od svega, jer onda cu biti isti kao oni.

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #118 on: June 17, 2012, 05:45:39 PM »
Licno ne poznajem Mirceta, ali iz njegovih postova, vidi se da je covek vredan i radan,

   ali isto tako on je jedan od retkih koji ima toliko vremena da posveti modelarstvu, da ne pricam o sredstvima koja su u ovom hobyju jako potrebna.


 Samo mi je jedna stvar bila jako cudna kad sam video novu temu pocetkom godine, Warbird Day.


  Sve je to lepo i shvatam entuzijazam i trud, ali jednostavno, mala smo mi drzava za takav tip skupa, a jos sve to sto je mirce napisao kako to sve treba organizovati,

  da je srbija jedno 3 puta veca, pa da imamo 3 mirceta, onda bi bila druga prica, a kao sto se iz tekstova vidi, nazalost ostajes sam kad bilo sta pokusas....


Svi pokusaji da dovucemo strane modelare je uzaludan, jer je jako mali procenat tog tipa modelara u okolini, sto je ocigledno, ne znam drugi razlog,

bilo kako bilo, bez razocarenja, glavu gore, letecemo svako za sebe kao i dosad.

Offline Goran-Le

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 193
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #119 on: June 17, 2012, 06:34:05 PM »
Mirce,druze i moj ti je savet ne kloni duhom vec glavu gore!!!
Svako od nas sa ovog foruma verovatno ima takvu neku pricu od ranije i ja je imam u nasem Aeroklubu gde nas trojica vucemo sve na nasim ledjima a narocito ja,za sta se moja zena sa pravom ljuti na mene jer mi je milion puta rekla"da li ima jos neko u tom klubu osim mene" na sta ja uvek u zajebanciji kazem da vece budale od mene nema!Znas i sam gde sam i sta radim,dodjem kuci na par dana i umesto da budem sa porodicom ja jurcam oko kluba a prosle godine sam i pokusao da organizujem malo nas modelare iz L.E. ti si bar imao i koliko toliku podrsku sto finansijsku sto od Maje(veliki pozdrav Maji od mene) i nekolicine kolega modelara.
Ponudio sam se da cu ja naci sponzora i trziti od nase uprave kluba da dobijemo jedno parce zemlje na aerodromu i asfaltirati pistu za modele a od svojih para finansirati kupovinu kosacice i predlozio im da svi damo po 20e a ima nas sad vec preko 10-tak modelara koji letimo tu na aerodromu i da od tih para platimo valjanje piste i asfaltiranje(jasno je da bi to kostalo mnogo vise ali eto da od sponzora neocekujemo da nam bas sve on da za Dz!)
Znate koji sam odgovor dobio?!
O.K. KAD SVE TO URADIS I OKOSIS TRAVU TI POZOVI NA LETENjE!!!
Nisam odustao od te ideje ali NOT NOW!
Sad kad poraste trva na aerodromu nemaju gde da lete ne letim ni ja kad dodjem dole ali to me toliko i ne pogadja(mada sam se uzeleo letenja,modelarim a bogami imam i dosta toga da zavrsim od modela) jer sam u srb samo na par dana a oni su stalno tamo,sad su me oni u par navrata pitali za tu moju ideju.Uradicu to ali nekad kad se budem vratio u srbiju i po onoj sto si ti spomenuo "juse i u svoje kljuse" .
Glavu gore i samo napred,pravis perfektne modele i dobar si pilot( a Maju za ruku i izvedi je negde na veceru za njenu podrsku i trud oko svega).
J... g. niko nam nije kriv sto zivimo na pogresno mesto u pogresno vreme!
OVO JE OVDE BALKAN


pozdrav