Author Topic: Piper Cub "Elizabeth"  (Read 25307 times)

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Piper Cub "Elizabeth"
« Reply #15 on: May 31, 2012, 10:29:56 PM »
 :)aplauz

Ja sam odusevljen!

U subotu ce i da leti i da dobije nalepnice. Kasnije u subotu stize i kamera pa mozda vec u nedelju padne i video.
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Piper Cub "Elizabeth"
« Reply #16 on: June 03, 2012, 06:36:17 PM »
jeste li poleteli? ajde malo slika.

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Piper Cub "Elizabeth"
« Reply #17 on: June 03, 2012, 09:42:16 PM »
Juce nismo stigli a danas ja nisam mogao tako da sutra definitivno polecemo na 13. Maju. Sutra kacim i slike a bice i video uskoro.
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 948
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Piper Cub "Elizabeth"
« Reply #18 on: June 04, 2012, 05:12:10 PM »

ex pseudonijum: licider

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Piper Cub "Elizabeth"
« Reply #19 on: June 04, 2012, 08:10:28 PM »
a neki prateci tekst. ?

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 948
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Piper Cub "Elizabeth"
« Reply #20 on: June 04, 2012, 09:08:20 PM »
Tekst i utiske sam prepustio Anakinu, bojim se da ću biti pristrasan jer sam ga ja pravio. Čini mi se do sada najbolji.  :mhm
ex pseudonijum: licider

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Piper Cub "Elizabeth"
« Reply #21 on: June 05, 2012, 12:13:56 AM »
Evo izvestaja. Skupili smo se na 13. maju negde oko 12:30. Sava, Bane, Nikola i ja. Posle nam Sava rece da je postojala mogucnost da dodje i Coka ali, na zalost, nije. Jeste bilo malo toplije ali vreme idealno. Bez oblacka i daska vetra... Ko me je vukao za jezik. Cast prvog leta je pripala Banetu. Upalio je motor a vetar je poceo da duva i to poprilicno. Kao za inat, bocno u pistu. Prvi let je prosao super. Malo je dotrimovan i to je bilo to. Sletanje sa laganim skokom i bezanjem u levo pre nego se zasutavio. Za Pipera klasika. Jedina intervencija je bila skidanje Turnigy drvene elise i stavljanja Graupner Cam-a. Drugi let je pokazao da mu Graupner bolje pase i da motor s istom lepse radi. Da ne pricam da je drzao pravac i sa manje od pola gasa. Na sletanju prvi problem. Vetar se pojacao i pred samo sletanje, na nekih metar od zemlje, sledio je prvi jaci udar vetra. Bane ga je spustio ali malo tvrdje. Sledeci je na moju zelju poleteo Nikola (ja sam iskusno odlagao svoj prvi let :mhm) Sve je proslo super. Banetovi utisci su da do sad bolji nisu napravili a Nikola je bio odusevljen. Jedini problem je bio vetar koji je postajao sve jaci. Dosao je red na mene. Vetar ubi. Ona salama na aerodromu je stajala paralelno sa zemljom, kao da je od drveta. Najbolji primer je sto je svima na poletanju Elizabeta bezala levo, sto je normalno, a meni desno i to dobrano, za 90 stepeni. Elem, poleteo sam i krenula je borba. Sto sa adrenalinom koji me je kidao, sto sa vetrom. Nije bilo strasno, u vetar sam leteo sa dosta gasa jer je sa pola stajao u mestu a niz vetar je isao kao metak. Sugestija je bilo. Prva da ga podignem malo zbog vetra i druga da budem laksi na eleronima zbog, pogadjate, vetra. Bane mi rece da im ovi Piperi nisu preterano okretni na ruderu ali je meni funkcionisao taman kako sam ocekivao. Okrenuo sam par krugova i krenuo da uradim par prilaza, kao za sletanje, i preletim na 5-10 metara iznad piste. E tu pocinju muke. Vetar jak, ja udjem u zaokret, do duse preblizu, a Piper krece gore. Skolski krug, ponovo u manevar za sletanje, Elizabeta kao jedrilica, ni da pridje. Na kraju sam probao na leru... ista prica. Elem, kada sam malo osetio avion i uslove, resim da krenem ali dalje od piste i znatno nize pa da probam. U tom trenutku mi kaze Bane da bi mogli i o gorivu da razmisljamo jer se niko nakon Nikolinog leta nije setio da ga dopuni. Kako je to rekao, motor je stao. Sreca, leteo sam paralelno sa pistom i bio dovoljno pribran da ga okrenem pravo u vetar, ka pisti, i da Banetu ubacim stanicu u ruke. Jos uvek ne znam kako sam uspeo sa glavudze da svucem onu pantljiku o koju visi stanica a da mi usi prezive. Elem, Bane ga je spustio majstorski a motor se ugasio taman da smo imali mesta da uhvatimo pistu. Sreca da mi Sava nije bio najblizi pa da je do njega stigla stanica. Kako sam rece kada sam ga pitao da li hoce on da ga proba: "Moze, ako hoces odmah da ga olupamo." Usled celog desavanja, ja sam zaboravio da slikam Elizabetu.  :sljus Danas su mi se, napokon, javili mucenici iz Tehnomanije da dodjem po kameru tako da sledeci put stize i video. Ja sam avionom prezadovoljan, u vazduhu izgleda prelepo. Jedino mi je dozivljaj pokvario vetar pa sam bio sav u grcu. Nije mnogo pomogla ni cudljiva priroda OS Max motora da nece da rade bez goriva. Ovom prilikom bih se jos jednom zahvalio Savi i Banetu na sjajnom modelu, Nikoli koji je bio ukljucen u celu pricu od pocetka, Mishi iz Kragujevca kog sam cimao sa kojekakvim pitanjima sto o modelu, jer ima isti, sto o foliji, nalepnicama itd. i Adamu koji mi je u par dana obezbedio foliju kada mi je trebala.

Jos malo slika koje je Nikola uslikao.

Drugari, jesam ja ovde najmladji?



Majstor, test pilot i ponosni vlasnik



Ovo je ekskluzivno pravo vlasnika...

And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 948
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Piper Cub "Elizabeth"
« Reply #22 on: June 05, 2012, 08:41:05 AM »
Umalo da mi prst ostane na onoj kanti   :_D
ex pseudonijum: licider

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Piper Cub "Elizabeth"
« Reply #23 on: June 05, 2012, 12:13:35 PM »
cestitam. po tvom osmehu se sve moze zakljuciti.  :)aplauz

to sto bezi na poletanju i sletanju levo desno, moze biti i do tockova. kod mene se to isto desava.
neki put ide pravo, neki put levo nekada desno. mislim da je to samo do zica (trapova)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Piper Cub "Elizabeth"
« Reply #24 on: June 05, 2012, 06:02:36 PM »
Sve čestitke na prvom letu i na prelepom modelu.

Pozdrav

Mirče

Offline nenadejno

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: Piper Cub "Elizabeth"
« Reply #25 on: June 05, 2012, 09:00:23 PM »
Lepa Elizabeta  :mhm . Cestitke
VIVA PRIMITIVA

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Piper Cub "Elizabeth"
« Reply #26 on: June 06, 2012, 08:57:31 PM »
Hvala, drugari, na cestitkama. Stigla je i kamera pa se nadam prvom snimku u petak, subotu. Samo da ne bude vetra.

Pozdrav.
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline Goran-Le

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 193
Re: Piper Cub "Elizabeth"
« Reply #27 on: June 07, 2012, 06:35:49 AM »
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz Svaka cast za proizvodni pogon Mitrovica!!! Savcho nisi trebao uopste sumnjati u letne karakteristike :sljus  model koji lepo izgleda obicno dobro i leti :jaki: Vlasniku zelim puno,puno letova i vremena provedenog u vazduhu sa njim! I naravno cekamo VIDOJA  (<--) ()-()

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Re: Piper Cub "Elizabeth"
« Reply #28 on: June 07, 2012, 09:39:13 AM »
Cestitam Anakin za novi model  :)aplauz :)aplauz :)aplauz ,a Savi i ne moram da cestitam,pa on pajpera moze i zmureci da napravi  :hehe :_D
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Piper Cub "Elizabeth"
« Reply #29 on: September 11, 2012, 12:30:52 AM »
Nakon razmisljanja da prodam model, predjem na elektro... hoce kaki, nece kaki, digao sam ruke od svega i resio da letim model kada imam vremena. Posto sam trenutno na odmoru, model je prosle nedelje, posle pauze od 2-3 meseca, napravio 5 letova (utorak i nedelja). Polako se upoznajem sa modelom i opustam pa sada vec neke utiske mogu da iznesem. Model je na poletanju poprilicno nemiran i bezi u levo. Nije problem kontrirati mada sam primetio da ja volim da rulam model na poletanju kao da polecem A380. Kada sam ga navukao ranije nego inace, poleteo je bez po muke. Sto se letenja tice, sve je sjajno. Leti stabilno i lepo. Jedino je osetljiv na vetar ali to je sve normalno za Piper. Slece sjajno i bez ikakvih problema. Jedino jos uvek kuburim sa distancom na kojoj pravim cetvrti zaokret jer model ima poprilicnu finesu i desavalo mi se da ga navedem za sletanje kao Arrowa a Piper preleti pistu na 10-15 metara visine. Zbog toga nekad sletim malo dalje od sebe, nekad malo blize ali sve je sjajno. Sto se motora tice, to je posebna prica. OS Max 46AX pali na ruku na jedan okret elise. Sa rezervoarom od 220ml imam nekih 18 minuta leta jer motor trosi kao upaljac. Do duse, jos uvek pravim skolske krugove, osmice i niske prelete i kada ubacim neke osnovne akrobacije koje J3 moze da izvede potrosnja ce porasti ali nista drasticno. Trudicu se sto vise da ga letim dok sam na odmoru ali vetar ubi a i, kakva je prognoza, cini mi se da do sledeceg vikenda mrka kapa.

Pozdrav.
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.