RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Pinkfire10e kombat model

<< < (33/37) > >>

firebird:
 Vidim da o ovo modelu ne postoji ni jedan post pa reko 'ajde ja da pomenem neku, rec je o Messerchmitu iz Tibeteaglove pink serije  :D
Model sam dobio od drugara koji ga je uz moju pomoc sklopio i leteo ali posle jednog neuspelog akrobatskog manevra zavrsio je pravo nosom u zemlju.

U ovakvom stanju sam ga pokupio sa livade i doneo kuci

                                                           
                               

Pazljivim pregledom sam ustanovio da su mesta preloma cista i jasna i da jos ima zivota u ovom vragolanu

                                     


                                     


                                     


                                     


Dohvatio sam drvofix i polako krenuo sa krpljenjem, nije na kraju lose ispalo...


                                   


                                   


                                   

                                 
                                   

Toliko za sad, ostalo je da nekako resim one bocne plastike i nosac motora. T.E mi rece da se plastike seku od 0.5mm PVC ali ja nemam to i ne znam gde ima da se kupi a ni neki tanak avio sper nemam. Snacicu se vec nesto pa idemo dalje u kombat ;)

tibeteagle:
Odlično Firebird.  :)aplauz Pošto si bio toliko vredan sa svojim zlatnim klinjom,  dobi ćeš originalne stranice besplatno. Strpi se par dana, da stignem vremenski. Slobodno me podseti za koji dan.  (pijemo)

firebird:
Ok, hvala T.E, nego sad nesto kako ga zagledam kao da mi ovaj trup malo ukrivo a i na slikama se vidi. Nece valjda nesto bitno da utice na pravac leta  mmmm .
 U stvari nije trup nego samo ovaj nosni deo, sad mi se ne sece pa da lepim ponovo, probacu da nategnem kad budem lepio ove bocne stranice.  ()-()

Evo nesto o pogonskoj grupi, rec je o motoru Turnigy aero 2210 1650kv, 30A esc plavi mystery, prop 7x4 JXF i boga mi na 3s povuce 25A i "istera" 800gr potiska sto je i vise nego dovoljno, ali zato sazvace bateriju od 1000 ili 1300mah za 5-6 minuta.

Probacu sa 8x4 i 2s pa da vidim koliki potisak tako dobijem.

tibeteagle:
Trup probaj da deformišeš sa rukama na silu. Proveri pravac repnih površina gledajući od napred i ponovi postupak po potrebi. Posle izvesne sile mora da se plastično deformiše ali još pre pucanja. Ovo se može raditi nekoliko puta ali samo pažljivo. Dakle ne treba da se ponovo lomi i lepi.
Probaj da skineš traku koja drži elerone i horizontalac. Ružna je i nije sigurno da je to dobro zalepljeno. Kada skineš, sa čistim eko lakom ponovo namaži to mesto, sačekaj da se osuši potpuno i zalepi sa selotejpom ili sa medicinskom trakom.

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,7766.msg48850.html#msg48850

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,7766.msg69420.html#msg69420
Setap ti je (:sok:). Komande obavezno na eksponencijalno 60% sa manjim odklonom na početku.

bokki:
firebird... svaka chast za trud.... :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz.....josh jedan dokaz da model koji padne ima priliku da opet poleti...iskreno... trup jeste krivo zalepljen..i to rep..blago je izbacen iz ose levo gledano  od nosa aviona...probaj po savetima TE da ga vratish u osu...ali i tako ce da leti.... :)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version