Author Topic: Podgorica  (Read 147019 times)

Offline air dare

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: Podgorica
« Reply #465 on: May 22, 2013, 10:14:47 AM »
Ovdje nije bilo potrebno hvatati jedrilicu na slijeanju, zato sto smo slijetali na mali put koji se vidi na fotografijama.
Sto zahtijeva malo vecu opreznost
Darko, Podgorica

Offline tataBulik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 352
Re: Podgorica
« Reply #466 on: June 09, 2013, 10:43:39 PM »
... I tako dođoh ja do Podgorice da sastavim Bixlera jednom budućem modelaru, malom Nikoli. Sastavili ga, uštelovali i otišli do livade da ga probamo..., kad ono:



G-din Darko i pripreme za letenje FOX-a...





... Rade sa Bixlerom 2...









... Goran, kao najopremljeniji, GoPro Hero, autopilot, GPS, FPV, TFT, USB,... PDV..., i cijeđenje LiPo baterija u stilu Marka Kraljevića i drenovine...



I vidoje...



... i sve tako do sumraka...



Momci, hvala na druženju  (pijemo)
« Last Edit: June 09, 2013, 11:03:19 PM by branek »

Offline najjaci2002

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: Podgorica
« Reply #467 on: July 28, 2013, 10:54:53 PM »
Pozdrav svima iz PG

Novi sam u ovome... ostampao sam neke nacrte... al nema nidje u PG da se kupi balza-bar da ja znam
Ako iko zna bio bih zahvalan. (<--)

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Podgorica
« Reply #468 on: July 28, 2013, 11:39:52 PM »
Pozdrav za drustvo iz Podgorice iBerana

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Podgorica
« Reply #469 on: July 29, 2013, 10:52:37 AM »
@ najjaci2002

Pozdrav i tebi, balzu imas u "Okov" a rezanje laserom na Starom Aerodromu (javi se ako treba kontakt)
Postoji firma Laser B u ulici Slobode ali se cuvaj, meni su prije par dana naplatili 10 eura za rezanje 8 rebara za trup.
Realna cena je oko 2-3 eura za taj posao.


Misho, veliki pozdrav, vidim da se druzite po Srbiji svaka cast.
Ovamo kod nas sve vise zamire, u Podgorici nam ne daju pristup letelistu, vrucina od 40tak stepeni takodje smeta.
Formirali smo klub, ali nismo otisli daleko sa tim, mozda od jeseni krene neka prica.
Beranci su jedino aktivni jos uvjek.

Pozdrav!

Offline tataBulik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 352
Re: Podgorica
« Reply #470 on: July 30, 2013, 03:39:48 PM »
Nego momci (mislim na Berance), hoće li biti šta u Beranama ovog ljeta, mislim na 12. avgust?

Ovo bi ipak bilo III jubilarno i kod nas u Crnoj Gori najveće okupljanje modelara  :)aplauz

Za mene je to već postalo "crveno slovo" u kalendaru, dan kad se svi poslovi bataljuju i zorom ranom kreće za Berane   (<--)

« Last Edit: July 30, 2013, 03:43:00 PM by tataBulik »

Offline najjaci2002

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: Podgorica
« Reply #471 on: July 31, 2013, 03:04:48 PM »
@ najjaci2002

Pozdrav i tebi, balzu imas u "Okov" a rezanje laserom na Starom Aerodromu (javi se ako treba kontakt)
Postoji firma Laser B u ulici Slobode ali se cuvaj, meni su prije par dana naplatili 10 eura za rezanje 8 rebara za trup.
Realna cena je oko 2-3 eura za taj posao.


Misho, veliki pozdrav, vidim da se druzite po Srbiji svaka cast.
Ovamo kod nas sve vise zamire, u Podgorici nam ne daju pristup letelistu, vrucina od 40tak stepeni takodje smeta.
Formirali smo klub, ali nismo otisli daleko sa tim, mozda od jeseni krene neka prica.
Beranci su jedino aktivni jos uvjek.

Pozdrav!


Ne znam kad si zadnji put kupovao u  Okov...
ja sam bio prije 2-3 mjeseca nisu imali tada (mislim na Okov na S. aerodrom), ili mozda radnici nisu znali sta trazim, jesi gledao u Kips ili kod Djurovica ima li?


Hvala!

Offline tataBulik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 352
Re: Podgorica
« Reply #472 on: July 31, 2013, 06:30:42 PM »
Skokneš do Okova u Nikšiću, kupiš balzu i alu. cjevčice raznih prečnika (koje su skoro dobili), popijemo kavu u "Ibon-u" koji je u neposrednoj blizini Okova uz čašicu razgovora o modelarstvu i svak svojim putem.

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Podgorica
« Reply #473 on: July 31, 2013, 06:49:32 PM »
@ najjaci2002

Ako ti kazem da ima balze u Okov to upravo to i znaci.

Nema na cemu.

Offline najjaci2002

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: Podgorica
« Reply #474 on: July 31, 2013, 10:38:18 PM »
Skokneš do Okova u Nikšiću, kupiš balzu i alu. cjevčice raznih prečnika (koje su skoro dobili), popijemo kavu u "Ibon-u" koji je u neposrednoj blizini Okova uz čašicu razgovora o modelarstvu i svak svojim putem.

Moze!
javljam se kad dodjem!
pozdrav

Offline najjaci2002

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: Podgorica
« Reply #475 on: July 31, 2013, 10:39:05 PM »
@ najjaci2002

Ako ti kazem da ima balze u Okov to upravo to i znaci.

Nema na cemu.

Hvala!
To mi sjutra prva obaveza
Pozrav

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Podgorica
« Reply #476 on: December 04, 2013, 08:26:41 PM »
Zima,zim e pa sta  4e 30.11.malo smo prkosili zimi i evo malo da osvjezimo ovaj topik.Skinula se prasina sa modela,mlađi narastaj je najviše uzivao u letenju, pogotovo Todor koji flaja Katanu kao veliki  :)aplauz Bilo je dosta posmatrača a veterani su ipak napravili po koji krug.Ovaj put nije bio akcenat toliko na letenju koliko na tome da se ne zaboravi na okupljanja kojih je sve manje iz raznoraznih razloga a jedan od njih je i najbitniji , sto nemamo pristup sportskom aerodromu.Zbog svega ovoga nema ni novih modela jer letjeti na ovoj livadi bilo sta osim: Arkusa, Bixlera tj elapora ne vrijedi.Svi se nadamo da ce i ovome doci kraj i da cemo rijesiti i ovaj problem pa u 2014.godini sa novom pistom i novim modelima na flajanje.Evo i par fotografija


   

Vise fotki http://s148.photobucket.com/user/fenix-001/library/NX%2050/Cemovsko?sort=3&page=1
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Podgorica
« Reply #477 on: December 04, 2013, 08:58:35 PM »
 :)aplauz Lepo druzenje,,,sam da mi je  znati ko je od vas manevrisao sa onim zadnjim avionom  :big smile
Nije sramota učiti !!!

Offline tataBulik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 352
Re: Podgorica
« Reply #478 on: December 05, 2013, 02:06:06 PM »
Jao Velimixe, kod vas saso mange zabava, letenje...  (res)   (pijemo)

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Podgorica
« Reply #479 on: December 05, 2013, 03:46:06 PM »
Je l' ovo Ćemovsko polje?
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.