RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Sickle F3A 2x2

<< < (5/11) > >>

magic:
Sarkice na krilima su isto najlonske, znaci metoda ulepljivanja kao na repu





Hornovi su osmirglani pa ulepljeni sa 30 min epoksijem





Servo na eleronu je Futaba BLS 551, opet brushless varijanta od S9551 jednog od najcesce  koriscenih servoa na eleronima za F3A.

Jako je bitno da se odabere polozaj rucice od servoa koja je u nultom polozaju pod 90 stepeni u odnosu na komandnu povrsinu, samo tako se dobijaju identicni otkloni u oba smera.



poz

magic:
Zaboravio sam da spomenem kako se zadnji stabilizatori drze za trup. Zadnji bajonet ima popunu od nekog tipa tvrdje balze kroz koju ide sraf





Veza izmedju produznih kablova je obezbedjena vezicom






Izrada kabine je bila bogami izazov. Uz model ne dolazi nikakvo uputstvo, valjda podrazumevaju da ko kupi nesto ovako ima poprilicno iskustva, i trebalo je stvarno vremena da se ukapira sta raditi sa hrpom sitnih delova koji su svi uredno bili spakovani u kesici. Nakon malo vise mozganja i vecanja provalili smo sta i kako treba  :big smile

Prvo su ulepljenje vodzice koje idu na samu kabinu, kao i ojacanja u zadnjem delu






onda su izbusene rupe na trupu








zatim ulepljena ojacana za trup u koje ce nalegati klinovi






i konacno postavljen zadnji mehanizam








Ovako je kabina obezbedjena na 8 tacaka, tako da tu stvarno ne bi trebalo da bude problema.




I finalni prednji otvor







poz

IVAN3D:
Veljko super to izgleda medjutim imamo mi one "plastikice" koje su fabricki predvidjene da drze dzekove a ne ovako vezicom!!!.

Ne znam znas li na sta mislim ali samo da ih nadjem i donecu ti par komada u Suboticu.

 ()-()

misha:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9802__Futaba_JR_Connector_caps_5pcs_set_.html

djbojan:
Da da, te plastike su extra resenje, ja sam kupio, nema da mislis nista, i ostaje ti uvek tu i lako se skida, a pvc vezice moras uvek seci,


  A za Magica, super je model, samo napred !

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version