RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Element 30 F3A

<< < (6/8) > >>

Goran:
Čestitamo.....

Mog'o si samo malo da očešljaš kosu onom pilotu. frizura mu je neuredna.... :)

Pozdrav Goran

MEPHISTO:
Браво Вељко!

Жао ми је што нисам могао да видим тај лет. Али, колико схватам биће прилике, каријера Елемента, као што сам кажеш, тек почиње!

SABURO:
Cistokrvi F3A model, sa izuzetno prodornim profilom koji je bez i malo muke leteo pravoliniski po jakom i promenljivom vetru, a tezina modela je oko 1600g, ako se ne varam. Po ovome sto sam video, mogu samo da porucim Veljku da krene sa vezbanjem akrobatskog F3A programa jer ce u njima osetiti prave mogucnosti ovog modela...

Nadam se da cu i ja uskoro da se prikljucim ovom tipu letenja koji je po meni malo smor, a u drugu ruku genijalan.

Ocekujem da za vikend krenes sa pravim letenjem na ovom modelu!!!
 (pijemo)

magic:
Napravljena danas 4 leta! Duvalo je bogami i danas ali ne kao prosli put. Impresije o modelu sve bolje i bolje. Kako mi je prosli put delovao malo repat sa tezistem na 14cm (a to je u sredini preporucenog  mmmm) procunjam se po netu i naidjem na lep text na rcgroups i tamo covek lepo kaze da ga on leti na 12cm  ")! http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=699847 No, kako mi je za onih 14cm ionako trebalo 15g olova u repu skinem ja olovo danas i gle, model leti jos bolje. Sada je teziste na 13cm. I dalje je skroz neutralan na ledjima a manje nervozan u svim ostalim manevrima. Cini mi se jos jedno 5mm napred i bice to prava stvar, taman da stavim spiner i to je to! Danas se vetar par puta bas bio i umirio i uvideo sam da je ipak potrebno da iskljucim kocnicu na motoru jer ovako model nece da sleti, neverovatno koliko je prodoran.

Znaci danas sam probao skoro sve iz mog repertoara koji znam, a to vec bogami nije malo, model stvarno radi ono sto mu se zada, i moram da priznam da danas u cetvrtom letu je model svih 8 minuta bio u potpunosti vodjen bez praznina, i nije napravio ni jednu evoluciju ili manaver a da ja nisam bas to tako hteo. Moram da priznam da sam bio jako zadovoljan svojim letenjem od danas  (yay)!

Za sada toliko od mene. Model mogu toplo preporuciti kao ulazak u F3A letenje, uz par modifikacija. Sam model nije jeftin (170E) ali oprema koja ide u njega nije nista specijalno tako da na kraju sve ne ispadne mnogo strasno.

poz

magic:
Danas me je Element jos jednom odusevio i to na indirektan nacin. Posto sam vec naparvio oko 7,5 sati sa njim i navikao sam se na njegove performanse. Naime za danas sam jos malo povecao ugao motora na desno u odnosu na kako je to i samim nosacem motora reseno jer je model na poletanju dosta vukao u levo. U vazduhu to nije bilo toliko ocigledno sem kod naglog dodavanja gasa. Sa 2 podloske je problem resen. Nego, danas je bilo prvo poletanje i za Yak 55 i da budem iskren ocekivao sam cudo. Daleko od toga da Yak ne valja, naprotiv, ali sam tek sada shvatio koliko je Element stvarno dobar. Ono sto je jos fascinantnije je to da se na vetru ponasao mozda cak i stabilnije od Yaka koji je skoro duplo tezi.

Bilo je u planu da Element stavim kompletan na oglas, no posle ovog danas  mmmm, videcemo. Stvarno pun pogodak model na ovom setup-u.



Model najiskrenije za svaku preporuku!!!

poz

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version