RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Element 30 F3A

<< < (5/8) > >>

Savke89:
ako mozes postavi i neki snimak! pozdrav (<--)

davorama:
... ako si mislio na moj vlastiti snimak, tako nesto nemam, posto sam model leteo svega par puta... Ima neki snimak na ovom linku http://rcfly4um.org/index.php?topic=1672.0

magic:
Evo jos jednog Elementa kod nas:



Dugo sam citao o ovom modelu i analizirao ga. Do sada je neko iskustvo pokazalo da kada se pojavi neki novi model bolje je malo sacekati i videti dali je model stvarno OK ili ima nekih mana. Zbog toga je odluka pre godinu ipo dana pala na SU 29 od Sebarta-a a ne na Flitona. Ispostavilo se da je i ovaj Fliton jako dobar. Jos zimus sam nabavio model i strpljivo cekao da se moje letacke sposobnosti poprave kako bi opusteno vozio nesto ovako lepo.

Setup up za koji sam se opredelio je vec proveren, tj. leteo je na mom elektro Calmatu jako uspesno. Ovde bi trebalo da bude jos bolje zato sto je model dosta laksi i trebalo bi da pruzi idealne performanse za F3A letenje na modelu koji je na poletanju tezak 1650g:
motor: TR 4250/700
kontroler: TR 60A SBEC
baterija: Zippy 4S 2650mAh 30-40C
elisa: 12x8
servo: Ino Lab HG-D250HB carbon gear, 2,5kg, 0,16s/600

Naravno, model je dobio par modifikacija koje su potrebne za uslove eksploatacije u BG na aerodromu 13. Maj, daleko jaci prednji i zadnji trap sa vecim tockovima i kapicama za iste. Ova modifikacija nije bila oupste jeftina (50E) ali sam siguran da je ispravna  (work).





Modifikovao sam i komande za komandne povrsine, sem komande vertikalca koja je ostala pull-pull, tako da nema zazora kod upravljanja. Ovo ce jos vise doprineti preciznosti modela. U originalu je metalna sipkica na jednom kraju savijena u Z.



Prvo poletanje se ocekuje do kraja meseca zato sto baterije jos nisu stigle. Pisem tada sa utiscima i fotografijama.

poz

magic:
E pa napokon je poleteo. Duvalo je bogami jako ali sam bio odlucio da poletim pa kako bilo  (:sok:) ... No pre poletanja malo merenja i obrtomer je rekao 8950o/min a ampermetar 40A. Sve je po proracunu znaci cca 2.5kg potiska i oko 100km/h. Model je ispunio i prevazisao sva moja ocekivanja! Pravi F3A stabilno kao po sinama, ima samo jednu manu nece da sleti. Na ledjima je totalno neutralan sa tezistem na 14cm. Trap je za cistu 10. vredi svaku paru. Sada ce Acromaster malo da se odmori na polici, dosao je na red Element. IDEMO DALJE!





poz

Lazo:
Elementarno! Nema šta.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version