RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Yak 55 SP

<< < (3/8) > >>

SABURO:
Ne bih da se ponavljam, al` eto reći cu ponovo model je prelep :), a i siguran sam da će ga Veljko, Lazo i Ivan leteti besprekorno dobro.
;)


--- Quote from: fenix on September 14, 2008, 04:12:15 PM ---Lepa pticica,lepa pticica :oa .......al' ce biti letenja...sretno!!!

A sledeci model da bude nesto slicno ovome....mislim model ::)
                   


--- End quote ---

obrati pažnju na poslednju fotku na ovom linku:

http://rcfly4um.org/index.php?topic=767.0

poz

Lazo:
Prvi let se dogodio 24.09.2008., ali nikako nisam stizao da napisem nesto o tome, i da stavim neki video.
Elem, model je u startu bio perfektno natrimovan i nije zahtevao ama bas nikakva trimovanja. Isao je ravno bez ikakvih tendencija da na svoju ruku menja putanju. Za prvi let sam teziste postavio po uputstvu, a u narednim letovima cu polako da ga pomeram prema AC, da bi 3D karakteristike dosle do izrazaja. Pogonska grupa (motor - TGY AerodriveXp SK Series 50-55 580Kv, kontroler - TURNIGY Plush 80A, elisa APC 15X8, baterija - LiPo 6S 3300mAh) posao obavlja sa autoritetom od koga staje dah. Sa modelom od 2.6kg u vertikalnom penjanju ubrzava kao tane. Po svim osama je okretan kao cigra pri vecim otklonima, a pri manjim leti kao F3A. Dizajn mu je takav da u vazduhu deluje stvarno mocno, a kolor sema ne ostavlja nikakvu dilemu u kom je polozaju. Recju - IZVANREDAN avion sa velikom potencijalom.



Pozdrav

Lazo:
Čin drugi, slika - dupla!
Danas sam završio ugradnju set-upa u novog Yak-55SP:

1. Servoi - HD-7150MG Digital metal gear servo 49g/7.2kg
2. Motor - SK5065-380 TGY AerodriveXp SK Series 50-65 380kv
3. Kontroler - TR_P80A TURNIGY Plush 80A w/ UBEC Speed Controller
4. UBEC - TR-UBEC7.5 TURNIGY 5-7.5A (8~42v) HV UBEC
5. Felšipsa, mislim eleisa - TGS17x10E TGS Sport 17x10E Precision propeller

Mislim, nemo da se ljutite, al ispalo je za ..balo vek. Kombinacija je ubitačna :jaki:, a avion je stvarno prelep, što se da videti na slikama. Tu je sa starijim bratom koji je u crno-žutoj kombinaciji (K und K - kako kaže njegov novi ponosni vlasnik, a moj dobar drug i prijatelj Milan). Jedva čekam da prođe ovo, meni inače "omiljeno" godišnje doba, pa...

Ko nije video kako leti - eve ga:


Pozdrav

Lazo:
Nekako te-danas-te-sutra, razvuče se vreme, a novi Yak-55SP nikako da stigne na red. Te dok stignu baterije, te napravi karbonski trap... Sve u svemu, pošto ga je u Ivanči onomad Ivan probao (na žalost to nije snimljeno), stigoh u nedelju i ja na red.
Mislim, šta reći?!? Avion je stras boža! Još ćemo nas dvojca da se upoznajemo, ali prvi utisci su stvarno izvanredni. Sve karakteristike su mu perfektne. I dizajn, i izrada, i letne karakteristike... Najiskrenije ga preporučujem!
Napravio sam dva leta po 7 minuta. Pri punjenju, prva baterija je primila 1840mAh, a druga 2430mAh (od ukupno 4000mAh)!?! Neverovatno!?!
A evo ga i vidoje:



Pozdrav

magic:
E pa posle nesto malo jace od godinu dana od kako mi je model stigao napokon je poleteo i moj Yak 55. Ali moram da priznam da se cekanje isplatilo. Po prirodi sam dosta nestrpljiv i volim da preskacem stepenice. E pa u ovom hobiju to se nikako ne isplati. Skola koju sam platio i naucio sa SU29 je bila jako dobra. Previse rano poceti letenje vrhunskog (skupog) modela moze samo da smeta. Em covek nervozan, em nema predstavu koliko je model stvarno dobar jer od straha i nervoze samo gleda da spase zivu glavu. Druzenje sa Acromasterom pa zatim sa Elementom mi je danas pomoglo da i prvi i drugi let budu rutinski.:







Hm, ovaj sta reci? Pa mozda ce zvucati cudno ali ocekivao sam vise  (:sok:)! Zadnji put kada sam vozio moj model ove velicine bio je to Oxalys i secam se da je to islo kao po sinama. U zadnje vreme sam se jako druzio sa Elementom i odleteo dobrih 7 sati sa njim, i sta, razmazio me je. No da ne bude zabune, Yak i nije pravljen za F3A nacin letenja kako sam ja to u zadnje vreme najvise radio, vec je dosta zivahan. Bio sam vrlo iznenadjen kako sa svojih 2,9kg skace po nebu. Danas sam napravio samo 2 leta i posluzili su za trimovanje i za generalno upoznavanje sa modelom. Model je dosta nosat i pored 50g olova u repu. Verovatno ce morati da se poradi na polozaju baterija.





poz

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version