Author Topic: Pinkfire10e kombat model  (Read 92770 times)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #60 on: May 25, 2011, 11:20:05 PM »
Sa donje strane trupa sam isekao kanal i ubacio servo kabel i produžni kabel



Servoi su na mestima, pokretni deo horizontalca je zalepljen




Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #61 on: May 25, 2011, 11:50:43 PM »
Quote
zanima me da li baterija ulaci kroz ovu supljinu nosaca motora i fiksira se na duplex(cicak) traku koja se ranije postavi?
Da.

« Last Edit: May 25, 2011, 11:53:39 PM by tibeteagle »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #62 on: May 28, 2011, 03:46:21 PM »
Alternativni motor za 3S LiPo
Ako se ovaj model želi leteti sa LiPo akumulatorm sa 3 ćelije 3S 1000mAh 20-25C ,
onda Kv vrednost brašles motora treba da je u granicama od 1000 do 1250 obraja po voltu.
Sve ostale komponente su iste sa ovim preporukama od pre:
http://rcfly4um.org/index.php?topic=4376.msg25098#msg25098
http://rcfly4um.org/index.php?topic=4376.msg41654#msg41654

Na primer: ovaj motor http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7705
sa ovim akumulatorom http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7309

« Last Edit: May 28, 2011, 03:47:56 PM by tibeteagle »

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #63 on: May 30, 2011, 10:33:47 AM »
Za sada samo toliko nisam kupio cicak traku, zaboravio :sljus

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #64 on: May 30, 2011, 12:26:48 PM »
Dobro je, radi se i u drugim radionicama  (work)
Znači biće još modela T.E. dizajna, biće tu još borbe u vazduhu  (<--)


Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #65 on: June 01, 2011, 10:10:30 PM »
Pre neki dan sam nalepio i vertikalac, a danas sam počeo sa štelovanjem stanice i modela...



Uspeo sam naći i mali četvorokanalni prijemnik, tako da neće biti problema oko mesta u modelu



Namontirao sam i motor



Nije mi se svidelo kako je selotejp nalepljen na krila, elerone, pa sam ih skinuo i naneo samo na taj deo još jedan sloj providnog laka. Površina bi trebala da bude još bolja, pa.... videću sutra kad se osuši.




Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #66 on: June 05, 2011, 12:14:41 PM »

Balans modela je poželjno proveriti. Za to može da posluži veoma jednostavna spravica od storidura 2cm. Treba da se proverava letno spreman, sa svim postavljenim komponentama. Težište treba da je u vertikalnoj ravni sa ramenjačom +-2mm.



I kod novijih verzija kita ovog modela poluga se upušta u ploču pokretnog dela horizontalca. Treba da se iseče 1mm i da se ulepi sa 2 komp. epoksidnim lepkom. Za rudu je najbolje koristiti čeličnu žicu od 0.8mm. Ako nema, onda što tvrđu od 1-1.2mm, ali onda treba de se prošire rupice na polugama za toliko.


Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #67 on: June 05, 2011, 10:22:25 PM »

Ovo je moj kolega Saša sa palića (nije aktivan na forumu), koji je isto zavoleo kombatovanje. Uspešno je i on sastavio, opremio i poleteo svoj primerak Pinkfire10e još prošle godine.



Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #68 on: June 06, 2011, 10:48:15 PM »

Nije mi se svidelo kako je selotejp nalepljen na krila, elerone, pa sam ih skinuo i naneo samo na taj deo još jedan sloj providnog laka. Površina bi trebala da bude još bolja, pa.... videću sutra kad se osuši.


Sloj laka je pomoglo, sada selotejp puno bolje drži elerone za krilo...

Danas sam prelemio i konektore, morao sam da okrenem žice zbog pravca kretanja motora, čičak traku nalepio na bateriju, i izmerio sam model



Kao što vidite, težina modela je 391 g.

Još treba kablove da smestim unutar trupa, da izbalansiram model da CG bude po uputstvu i posle da ga poletim...



Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #69 on: June 09, 2011, 01:30:21 PM »
Kad sam hteo da stavim bateriju u model onda sam primetio da ne može ući unutra, smeta onih 2-3mm gde žice izlaze van zaštitne folije



Baterija će da ulazi tako, da ta strana gde su konektori dolazi sa prednje strane modela, žice će biti "prilepljene" za bateriju, da ne bi slučajno izašli prema propeleru. Malo sam morao da proširim rupu sa strane zbog lakšeg prilaza i spajanja baterije sa ESC.



Prijemnik sam umotao u sunđer i stavio ga na mesto, samo antenica viri napolje iz modela



Za nameštanje težišta, trebao sam dodati 2kom. šrafa na kraj trupa







Prvom prilikom da idem na livadu, nosim model na testiranje, pa sledi izveštaj...

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #70 on: June 09, 2011, 05:18:11 PM »
Quote
Kad sam hteo da stavim bateriju u model onda sam primetio da ne može ući unutra, smeta onih 2-3mm gde žice izlaze van zaštitne folije
Gabore, probaj da odstraniš pokrivnu foliju sa LiPo tamo gde žice izlaze. Pogledaj šta sprečava da se žice ne mogu povući, saviti malo unutra. Novija verzija trupa je šira za 6mm između ostalog i iz navedenog razloga, kvrge na LiPo pakovanjima.  :'(  ???

Iztrimuj sve komande na nula stepeni. Najvaći odkloni da ne budu veći od oko 15-20 stepeni. Posle možeš da povećaš.

 (plz) ne ostavlaj goli navoj na motoru. Stavi originalni spiner, plastični ili nešto tupo na kraj. Ovo je važno bezbednosno pravilo kod svih motornih modela koji imaju napred elisu, bez obzira na veličinu modela.  3aa
Nikako nemoj poletati u jakom vetru prvi put! Sretno poletanje  (thumb)
« Last Edit: June 09, 2011, 08:57:08 PM by tibeteagle »

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #71 on: June 09, 2011, 06:47:26 PM »
To sa spinerom kao bitnim faktorom bezbednosti sam već pročitao na par mesta. Može li se dobiti kratko pojašnjenje u vezi toga?

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #72 on: June 09, 2011, 08:49:08 PM »
Quote
To sa spinerom kao bitnim faktorom bezbednosti sam već pročitao na par mesta. Može li se dobiti kratko pojašnjenje u vezi toga?
Gatti.Gatozza umesno pitanje i veoma važno.  (thumb)
Krartko: Ako te udari tupi spiner u glavu umesto šiljatog, onda manje boli.  :big smile U svim bezbednosnim pravilnicima skupova i takmičenja je to obavezna stavkla. Nije šala.  (nene) Odnosi se i na sve isturene šiljate delove na modelu, koji su zabranjeni. Orignalni spiner koji se daje sa elektro motorima je nedovoljno tup. Ipak je nešto bolje nego gola osovina. Najbolje je staviti što veći, tuplji i mekši.  http://rcfly4um.org/index.php?topic=3667.msg20407#msg20407
U brzinskim i kombat kategorijama i šlem za pilote je obavezan. Hokejski, biciklistički, motorni, građevinski, rudarski, tenkovski... svejedno.

Lepo je gledati kako se ljudi ozbiljno odnose prema ovim stvarima i znaju da uživaju u interaktivnom RC letenju, pa čak i u sibirskoj hladnoći.  (fiu)

« Last Edit: June 09, 2011, 10:58:34 PM by tibeteagle »

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #73 on: June 12, 2011, 05:41:17 PM »
Kupio sam u HK da li sam napravio glupost... mmmm
Jedino je ona ostala! oo))
TGY Slow Fly Prop 9*3.8SF w/ shaft adapters


Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #74 on: June 12, 2011, 07:47:12 PM »
Quote
Kupio sam u HK da li sam napravio glupost...  Jedino je ona ostala! poludeo TGY Slow Fly Prop 9*3.8SF w/ shaft adapters
Bi će dobro, ako su ti ostali delovi sa pre navedenim parametrima.