Author Topic: F-104  (Read 19438 times)

Offline vlada-r

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: F-104
« Reply #30 on: August 15, 2013, 03:00:41 PM »
"Mozda" je bolje resenje bandzi guma i katapult. U delicu sekunde postigne brzinu, a to je ovom modelu potrebno. Jedina je mana sto to treba skapati, da se napravi iz jedne celine bilo bi kabasto za transport.

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: F-104
« Reply #31 on: August 15, 2013, 05:02:42 PM »
Hvala na intersovanju, u V. Radincima gde inače Mitrovčani lete ispred hangara ima dovoljno asfaltne piste, skoro napravljene, što znači ravne kao dlan i mislim da ovaj maleni može da poleti. Problem će svakako biti travnate piste, ali videćemo kako će se ponašati, možda kolica pričvrstimo gumicama za trup. Ono žuto postolje na kome je uslikan služi kao nosač jedrilice na Pajperu, možda bude i on lansiran sa tog postolja sa leđa Pajpera. Videćemo kada ga potpuno završim, sada ga presvlačim folijom u onu tigrastu šaru.
ex pseudonijum: licider

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: F-104
« Reply #32 on: August 17, 2013, 11:00:34 AM »
Filigranilo se ovih dana i rezultat je stajni trap o kome sam govorio. Ukupna njegova težina je 100gr što u stvari i nije toliko bitno jer on ostaje na pisti. Uzdužna motka od bukve prečnima 8mm. ta malo kompozita i durala i rezultat je na slici:

ovako to izgleda u kompletu



a najintresantniji pogled sa donje strane



stajni trap nije vezan mehanički za model, drži ga težina modela preko sunđeraste gume i ma koliko to izgledalo nedovoljno pičvršćivanje, model stabilno leži na kolicima. Kolica su centrirana i pošto ne postoji sile žiroskposkog momenta model zatrčava kao po šinama. Kolica su postavljena tako da je prednji točak u liniji sa zadnjim delom kabine, a najvažnije, zadnji točkovi su nešto iza težišta, kako bi model lakše poleteo. Naravno da je sve u sferi eksperimenta do prvih letova kada će se videti kako to funkcioniše i koje korekcije će biti neophodne. Ko zna, nije isključeno da kolica budu zalepljena za trup.
ex pseudonijum: licider

Online bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 793
Re: F-104
« Reply #33 on: August 17, 2013, 11:06:03 AM »
Bas lepo izgleda Fantom, koji git si koristio
POzdrav

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: F-104
« Reply #34 on: August 17, 2013, 11:51:21 AM »
Koristio sam Grčki akrilni git bele boje.  Male je specifične težine, brzo suši i ne skuplja se u porama. Vema se lako obrađuje-šmirgla tako da je to pravo rešenje za pokrivanje sitnih oštećenja na balzi. Kolio god izgledalo na slici da ima gita, ukupna njegova težina je 15 grama !!! Merio sam model pre i posle gitovanja jer se borim za svaki gram.
Ima ga u svim bolje snabdevenim prodavnicama boja i prodaje se pod različitim trgovačkim imenima, ali uglavnom je to isti proizvod. Nadam se da sam bio od koristi, a nisam se ogrešio o marketing.
ex pseudonijum: licider

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: F-104
« Reply #35 on: August 17, 2013, 11:54:27 AM »
Odlicna fora  :)aplauz :)aplauz
Zar ne bi bilo bolje da su kolica malo teza da bolje prijanjaju uz podlogu... Pitam, nekako mi je logicno  mmmm, lakse ce drzati pravac... posto nisu upravljiva ...
« Last Edit: August 17, 2013, 12:04:59 PM by zajko »
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: F-104
« Reply #36 on: August 17, 2013, 12:39:02 PM »
Kolica su teška 100gr. i nije im problem povećati zežinu dodavanjem olova, model  spreman za pletanje ipak oko 820gr. znači pritisak na podlogu 920gr. Neznam da li treba više ili manje, predviđeno je poletanje isključivo sa betonke, a sletanje na travu ili soju (nalazi se pored piste).
ex pseudonijum: licider

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: F-104
« Reply #37 on: August 18, 2013, 12:06:40 AM »
nisam ni sumnjao da ce Savelija to lepo napraviti.

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Re: F-104
« Reply #38 on: August 18, 2013, 08:56:38 AM »
a sletanje na travu ili soju (nalazi se pored piste).

Pazi Kume da ne bude u bostan... :hehe

Sve cestitke za avionce a ona kolica kako si lepo napravio, mozes i da zalepis na trup.
Neznam zimi,nemoj da me slusas,ti najbolje znas,ipak si ti stari lisac.
Pozdrav Kume,pa vidimo se u Leskovac
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: F-104
« Reply #39 on: August 18, 2013, 09:03:41 PM »
Može samo da obere bostan iako ga nema na puškomet. Danas su mi bili drugari Marko i Coka i uživo posmatrali 104. Isprobavali smo onako na brzaka koliki potisak ostvaruje, po svemu sudeći biće, drži vraže čivije. :_D
ex pseudonijum: licider