Author Topic: Rezanje bakarnog lima u obliku kruga  (Read 5219 times)

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Rezanje bakarnog lima u obliku kruga
« on: November 08, 2012, 01:50:45 PM »

Za potrebe FPV antene koju pravim potrebno mi je da isecem dva kruga od bakarnog lima, jedan precnika 24cm a drugi 24,7cm.
Lim je debljine 1mm. Zna li neko gde bih to mogao u BG-u da uradim?
Da li je dovoljna dimenzija osnove za rezanje 25cmx25cm u oba slucaja ili su potrebne vece dimenzije.
Ovo pitam jer je lim u trakama sirine 1m pa bih od 100cmx25cm mogao da isecem 4 kruga ako je to dovoljno.

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Rezanje bakarnog lima u obliku kruga
« Reply #1 on: November 08, 2012, 04:17:33 PM »
znam kako bi mogao, samo ne znam koliko bi bilo isplativo. waterjet? ima u krugu elektronske industrije, blizu 13 maja firma koja to radi. ima i jedna na bežanijskoj kosi.

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Rezanje bakarnog lima u obliku kruga
« Reply #2 on: November 08, 2012, 04:52:07 PM »
Rezao sam ranije waterjetom stranice za CNC masinu, i to je prilicno grubo, nije kao masinska obrada. Ne znam koja tacnost je tebi potrebna za te limove. Mozda ti i zavrsi posao. Ali ako ne treba da bude u 0.1mm onda uzmi sestar, nacrtaj, izrezi pazljivo makazama i obradi smirglom.
Doduse verovatno postoje i razne klase waterjeta po granulaciji abraziva koji koriste.
Gatti imas li broj telefona te firme, pa nek covek pita kolko para i kolko precizno? Mozda ovaj info jos nekom posluzi.

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Rezanje bakarnog lima u obliku kruga
« Reply #3 on: November 08, 2012, 04:57:52 PM »
Mislim da ne mora da je kružnog oblika. Može da ostane i kvakratnog ili osmougaonog. Bakarni lim do 1mm debljine se lako može seći sa ručnim- ili stonim mekazama za lim.  mmmm


Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: Rezanje bakarnog lima u obliku kruga
« Reply #4 on: November 08, 2012, 06:50:45 PM »
To ima da odradi bilo koji limar (ne auto) presom kao od šale, a ima i skupljih rešenja npr. sečenje cnc ruterom,  plazmom, laserom...!
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."