RC MODELI AVIONA - SUS > MOTORI GENERALNO

Prvi benzinski motor

<< < (3/5) > >>

srpska posla:
Dizeli i benzinci su u modelarstvu  mnogo duže od glow motora, tako da tu tradiciju ne treba olako zanemariti.
Na ovom linku idite na skip intro> engines>model airplanes,
http://www.compagnucci.it/r2004/eng/

6.5cc Motor radi i na alkohol i na benzin, sa alkoholom može sa glow ili spark svećicom, a ima snage (čak i kada radi na benzin) viÅ¡e nego većina motora  u klasi.
Problem: malo mnogo jača cena, zbog toga mi osta želja nedosanjana.
Pošto ove godine nisam bio baš puno dobar, od Božić Bate dobiću samo neki 4-takni motor i nešto siće 2-taktnih motora, što je daleko manje nego 1 kompanjuči!

zgrujic:
Elem, ne razumem se bas najbolje, samo da pitam, jel' ovo benzinski motor:


http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5142&Product_Name=HXT_80-100-B_130Kv_Brushless_Outrunner_(eq:_70-55)

Pise nesto "Equivalent: 60-80cc Gas Engine" u specifikacijama...
Ima i malo manjih, ne znam sta trose  (:beer:)

predator:
nije ti ovo gas engine ovo ti je elektro..velikii i  jaki  :jaki: :jaki: :jaki: elektro motor.ovo equivalent:60-80 gas engine,to znaci da jacinom moze zamjeniti taj neki benziznski

zgrujic:
A ja mislio da je ono rotacioni benzinski motor sa 12 klipova! :hehe

Hteo sam samo da pokazem da elektro motor priblizno iste mase 1570-:-1584g kao i gore pomenuti benzinac ima vise nego duplo vecu snagu 6.5-:-3kW, i sto rece GILE, ne mirise, pa te zena nece izbaciti iz stana. A isto ide na benzin - kad punis bateriju iz akumulatora sa automobila. Uz motor na mesavinu ti treba i sredstvo za pranje ulja sa modela...
 (res)
Ne potcenjujem motore sa unutrasnjim sagorevanjem, to je prica, a i ljubav za sebe. Samo pokusavam da budem praktican! Ako covek nema iskustva, nek prvo dobro pogleda sta ostali imaju i kako radi, pa nek se tek onda upusti u kupovinu.

Matić Dragan:
e, zgrujicu druze, kad sam ja bio malo mladji pa odemo u bioskop a operater zaspi i nestane tona, svi smo u glas vikali "PUSTI TON MAJMUNE". to ti je odprilike i sa elektro motorima. jesu komotniji za upotrebu ali jednostavno nije to to. naravno da svako od nas ima svoje standarde i trudi se da ih odrzava ali i sama procedura upotrebe glow i gas motora ima svojih drazi koje samo nadopunjuju uzivanje u letenju ( osim kad stvarno pretera motor pa sat vremena nece da upali ili da radi kako treba )

poz dragan

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version