Author Topic: DJI BlackMagic 2700mAh 11.1V LiPo-battery for PHANTOM Quadcopter?  (Read 2043 times)

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline jojkic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 154
    • RC Quadcopter - Blog, slike, video, uputstva
Re: DJI BlackMagic 2700mAh 11.1V LiPo-battery for PHANTOM Quadcopter?
« Reply #1 on: July 13, 2014, 08:57:02 PM »
Evo je ispred mene, gledam u nju  :big smile

Naručio sam je preko istog sajta, istu tu  ()-()
Putovala je malo duže, nego kad naručim druge sitnice. Ako se dobro sećam, preko mesec, mesec ipo  dana, i stigla kasnije nego druge stvari koje sam poručio u istoj turi. Dobra stvar je što Kinezi, odmah podele paket, na dva dela recimo i tako odvoje bateriju, sad špekulišem ali moguće da se baterija  drugačije transportuje zbog regulative o zapaljivim stvarima  :P

Sad o bateriji: Baterija je veća i teža nego originalna Phantomova baterija. Potrebno je malo vežbe, prvih par puta da bi se stavila baterija, jer vratanca se skroz otvore (znači nebi trebalo da imaš nešto nakačeno što smeta otvaranju vratanca) , kablovi nakače i baterija tako ide kablovima napred i uguraš je unutra. Na zadnjem delu baterije, imaš izvedenu zgodnu trakicu kad povučeš bateriju lako izlazi za vadjenje.
Ako nešto napajaš spolja preko balans porta na bateriji kroz vratanca, to sad neces moci, jer ko sto napisah kablovi idu ka unutra.
Baterija knap ulazi, kroz otvor. E sad kod mene posto imam i kinecki onaj cnc metal gimbal, kod poletanja, mora jaci gas da se da tj. oseti se povecanje tezine, a u samom letu, nije primetno da baterija opterecuje quad, mada cini mi se da sve to kod mene utice na balans quad-a (i gimbal i baterija), kod sletanja ne znam, posto ga hvatamo, to jest i ovako i onako quad osim kad nije prinudno, ne prizemljujem na samu zemlju :D
Vreme letenja je duze. Ako sa cnc gimbalom sa originalnom baterijom do paljenja crvene lampice je vreme leta oko 6 minuta (sa turingy baterijom mi je manje oko 5 minuta) , sa ovom negde 8 i preko minuta izadje

Da sumiram:
baterija je teza i veca , baterija se ne montira  lako u kuciste od DJI Phantoma , ali se lako vadi
cena je povoljna, DA leti duže to jest radi svoj posao baterija :D
Blog o RC letilicama i snimanju:
http://snimanjeizvazduha.blogspot.com/

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: DJI BlackMagic 2700mAh 11.1V LiPo-battery for PHANTOM Quadcopter?
« Reply #2 on: July 13, 2014, 09:58:09 PM »
Super da je neko nabavio ovu bateriju i objavio iskustva o njoj!
@jojkic
Hvala na informacijama! Kad budes imao jos koje zapazanje, objavi. Pozdrav!
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!