Author Topic: Pad napona.  (Read 7725 times)

Offline Ilijak

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 53
Re: Pad napona.
« Reply #15 on: April 20, 2015, 11:58:05 PM »
A zasto onda ne moze da se puni sa ulaznim naponom od 5V?

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Pad napona.
« Reply #16 on: April 21, 2015, 12:29:02 AM »
@dusan.milenkovic
Najzad neko ko je uradio pravu stvar i stavio elektrolit gde treba.
Džaba što to non-stop savetujem, kad niko ne sluša!...

@pnedic
Procesor "cima" žestoku struju, ali oko njega imaš gomilu elektrolita (cca 10.000Mf minimalno) i oni daju uslov za start kompjutera...
To je Dušan postigao sa 4.700MF.

Veštačko podizanje napona je "silovanje" PC napajanja tj sastavnih komponenti i ne savetujem nikom da to radi...

@marko.jovanovic
Bojim se da nisi skapirao šta ti je Magoc napisao tj šta je hteo da kaže.

Iz ove tabele se može lepo odrediti potrebni parametri za ispravan rad punjača:



Inače, iz ove serije, najbolje su se pokazali TURNIGY ACCUCELL 6...
#FFCC00

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Pad napona.
« Reply #17 on: April 21, 2015, 07:34:16 AM »
Dušane hvala za savet i ja sam to razmišljao ali sam zaboravio posle sve muke da primenim.
Nikada nije overkill u ovim slučajevima jer ne može apsolutno ništa da se desi. Što veći kondenzator stabilniji je napon, jedino o čemu tu treba voditi računa je daradni  napon kondenzatora ne sme da bude manji od napona koji mu daje napajanje.
Idem sada da potražim kondenzator od 1 F koji mi je ostao od prethodne muzike u kolima :)
Šalim se naravno.
Uzgred svi ti preseci i nemaju mnogo veliku ulogu koliko ja vidim jer presek žice koju oni daju da možeš da povežeš punjač na akumulator od kola i tako da puniš je gotovo isti kao i presek jedne žice koja izlazi iz napajanja za računar.
Mišo hvala za savet ali na mom punjaču piše 80W tako da tablica verovatno izgleda malo jače od ove.
Mada kada sam izračunao ispalo je da je 65W na 4S punjenju.
Dobro sam ja razumeo šta je magic hteo da kaže ali izgleda da postoje neki drugi limiti u samom uređaju ili KINEZI LAŽU ZA PODATKE O SNAZI što je najverovatnije. Što je najbitnije uz sam uređaj nisam dobio podatke o jačini struje punjenja koje si ti mišo postavio, pa ću potrežiti tako nešto na netu.
« Last Edit: April 21, 2015, 07:55:54 AM by marko.jovanovic »
The ground is the limit (or a water)

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Pad napona.
« Reply #18 on: April 21, 2015, 10:03:43 AM »
http://web2.murraystate.edu/andy.batts/ps/powersupply.htm

While many of the newer power supplies will Latch_On without a preload, you will find that adding the resistor will (1) increase the measured voltage on the 12 volt rail slightly and (2) help stabilize the voltage level in this rail by minimizing voltage drop when the powersupply is loaded with a charger.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine