Author Topic: Solowheel gyro madness  (Read 10759 times)

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Solowheel gyro madness
« Reply #15 on: February 15, 2015, 12:14:01 PM »
Igore nemoj da karakterises ljude kao budale, samo zato sto imaju para, i mogu da kupe nesto sto je skupo jer je novo i ima ga malo. Ako neko ima para za tocak od 2000e, sigurno nije budala :) Tim parama se dalje razvija ta tehnika dok ne postane dovoljno jeftina da mozemo i mi da je kupimo. To vazi i za tocak, i za itablice i sve u zivotu. Pa i da nije neka tehnika, vec samo fenseraj, opet taj covek nije budala veruj mi. Budala je kad se neki golja ko ja trti sa takvima, da i on kupi to pa da 10 svojih plata.  :hehe Sorry za off topic.

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 745
Re: Solowheel gyro madness
« Reply #16 on: February 15, 2015, 08:23:34 PM »

     Baterija traje preko sat vremena a puni se nepunih dva sata. Pitanje dali bi se ovo svakome svidelo, jer ga nije nimalo lako voziti, al definitivno je ludo stati na gyro platformu.

     Ko ima para on vozi ovo:



     Ko ima dolara vozi se u vozu, ko nema, jase belu kozu..       (fiu)

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Solowheel gyro madness
« Reply #17 on: February 15, 2015, 10:04:47 PM »
Super budza, uzeo bih, samo nemam pojma gde bih ga koristio. Ionako najveci deo vremena provedem sedeci na stolici jos samo fali da prestanem da hodam kompletno  4e

@r-xx
Moze da se iznajmi na dva dana? :)
« Last Edit: February 15, 2015, 10:06:32 PM by ak »
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 745
Re: Solowheel gyro madness
« Reply #18 on: February 16, 2015, 01:31:35 AM »

  Segway ima neka faca u Beogradu i renta ih, obicno su po nekim promocijama i ko se malo vise shvrljka mogao ih je videti. Ovo cudo ja mogu da rentnem, al ovo je daleko teze voziti i mislim da za dva dana nema sanse da udjes u fazon. Levo desni balans moras sam da radis, on balansira samo napred nazad. Jos se nisam prostro po asfaltu al sam jedno deset puta sletao sa njega. Uzbrdo ga vozim savrseno, al nizbrdo nema sanse, pogotovo ako je ulica nagnuta u levo-desno pravcu. Na ravnom ide savrseno pod uslovom da nema rupa, jer svaka rupa tebe cimne ma da sprava stoji savrseno, al svaki cim a ti na jednom tockitju.. Pantalone od motora sa stitnicima, rukavice od motora obavezno i idemo dalje..

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Solowheel gyro madness
« Reply #19 on: February 16, 2015, 06:02:53 PM »

     Baterija traje preko sat vremena a puni se nepunih dva sata.

Offline petar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 329
Re: Solowheel gyro madness
« Reply #20 on: February 16, 2015, 07:39:11 PM »
Ovo je sigurno zanimljivo u prvo vreme.
Pretpostavljam da su misici nogu ukoceni za jedno 15 minuta "voznje" (gore nego kad ne znas da skijas pa stalno koristis "plug" umesto da se ne bojis brzine i stalno prebacujes svoju tezinu sa jedne na drugu nogu...).

Covek ima noge za hodanje i treba hodati da bi bio zdrav, ali kao sve sto nevalja i vodi unistenju zdravlja, verujem da ce i ovo da prolazi sa velikom uspesnoscu. (Kao sto dobro ide alkohol, droga, duvan...... psihopatija, ubijanje, porobljavanje i sve sto je naopako, a za neke bas lepo, pretpostavljam da neki i kad bi pobili sve ljude na planeti zemlji bilo bi im lepo....)

pozdrav

Offline popovicbre

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: Solowheel gyro madness
« Reply #21 on: April 02, 2015, 02:05:09 AM »
Kakvo je dosadasnje iskustvo sa spravom? Ruke i noge na broju? :-) Da li su se promenile performanse baterije u odnosu na pocetak?
I ja razmisljam da pazarim jedan, pa rekoh, bolje da pitam nego da se izubijam.  :-)

Pozdrav   (pijemo)
Ko me ter'o???

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Solowheel gyro madness
« Reply #22 on: April 02, 2015, 07:27:15 AM »
Uzmeš dva ta, prepraviš elektroniku i imaš sigvej  :big smile
The ground is the limit (or a water)

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 745
Re: Solowheel gyro madness
« Reply #23 on: April 02, 2015, 10:05:18 AM »

    Sprava je blesava skroz, upala msica je obavezna, relativno mali tocak oseca svaku rupu i remeti balans. Ovo treba bas navezbati, pa polakoc.. Baterije su jos dobre, ma da ga nisam puno vozio, non stop kisa, sezona tek pochinje.. 

                                (pijemo)

Offline Daki

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 238
Re: Solowheel gyro madness
« Reply #24 on: April 02, 2015, 09:28:02 PM »
@ r-xx
Pa relativno je to za cenu Segveja. 10 helića i eto ga. Btw super zezalica  (<--)
Life is easy eat,sleep, fly!

Offline popovicbre

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: Solowheel gyro madness
« Reply #25 on: April 22, 2015, 01:11:11 AM »
Upala misica? uhhhhh Ja mislio da sebi olaksam i usput se zabavim.
Ja pogled'o ovaj snimak i pomislio da je bas lako:



Kol'ko je onda trebalo ovoj kinescici da ga ovako ganja? Vidi na 5:15    oo))

E pa sad i nisam siguran da je to za mojih 115 kg   ")
Ko me ter'o???

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Solowheel gyro madness
« Reply #26 on: April 22, 2015, 07:58:30 AM »
za 115 kg je samo šetnja (preporučujem po prirodi malo uz brdo i niz brdo), neki sport, ili trčanje... :big smile
The ground is the limit (or a water)

Offline jojkic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 154
    • RC Quadcopter - Blog, slike, video, uputstva
Re: Solowheel gyro madness
« Reply #27 on: April 22, 2015, 01:49:28 PM »
Meni se ovo baš svidja. Prvi uslov je ispunjen da je u startu jeftino, ako i stvarno baterija može toliko da drži po spec. 15  km onda je super.
Piše nosivost 120 kg :) , znači skoro za svakog
( http://www.banggood.com/132Wh-T3-Electric-Wheelbarrow-Balancing-Unicycle-15-20km-Endurance-p-949305.html )

E sad, pre par godina su se svi pitali, kako može stabilno da se vozi na dva točka, sad evo pokušavaju i na jednom, pa verujem da će se neki model u budućnosti i usavršiti da može da bude lepo stabilan i na tom jednom točku.
R - xx . ide lepo vreme, želimo detaljne izveštaje, i snimke iz tvog ugla . pa ko zna , možda i ja budem počeo da držim dijetu, da bi se uklopio u nosivost  ::)

Sad sam našao, ovo , moram da dodam:


Pomoćni točkići za njega , možda pomogne ....
« Last Edit: April 22, 2015, 02:05:21 PM by jojkic »
Blog o RC letilicama i snimanju:
http://snimanjeizvazduha.blogspot.com/

Offline popovicbre

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: Solowheel gyro madness
« Reply #28 on: April 23, 2015, 02:45:56 AM »
Setnja dosadna. Trcanje samo kad nekog jurim ili me juri   :)
Ova spravica mi se bas svidja. Mozda se i ja pretvorim u onu kinescicu sa klipa  :big smile
 ()-()
Ko me ter'o???

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 745
Re: Solowheel gyro madness
« Reply #29 on: April 23, 2015, 06:59:04 AM »

    Velika je razlika izmedju ove devojcice od 30 kg sa metar i dvadeset, i mene od 102 kg sa 191, u pitanju je centar mase, pa onda kad mojih sto kila krene levo desno (ne napred nazad) vrsi veliki pritisak na listove, namuci me i onda ga stavim na policu i zaboravim, nisam imao vremena da mu se posvetim pa ni nemam neke utiske nove. Nisam jos odustao..