Author Topic: Solowheel gyro madness  (Read 10744 times)

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 745
Solowheel gyro madness
« on: February 13, 2015, 11:34:39 PM »

      Ovo sam morao da kupim kao gyro fanatic, kopka me sta ima od elektronike unutra. Nije bas tema al i nije da nije...

   

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Solowheel gyro madness
« Reply #1 on: February 14, 2015, 12:02:15 AM »
Sumnjam da ima sta da se vidi unutra. Nekako mislim da ovo moze da se napravi sa skromnom KK2 plocicom za multirotore. Princip mi deluje jako prost (sa naravno svojim komplikovanim detaljima).

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 745
Re: Solowheel gyro madness
« Reply #2 on: February 14, 2015, 12:43:29 AM »

   KK2 je takvo djubre da ne'mozh ni najprostiji multirotor da stabilishe kako treba, ovo je malo ozbiljnija elektronika i opasno me zanima da ga rasklopim..

   Vecina nas je ovde krenula sa KK bordovima pa isla dalje i dalje i dalje. Pa kad smo prodavali laicima prevazidjenu elektroniku, morali smo da je falimo.. Realno kk je djubre ne'opevano (u stvari evo mene sad ga opevam fer), hocu da kazhem da je skupo dati i ta 4 $ za nju...   

                                                                             (pijemo)    (pijemo)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Solowheel gyro madness
« Reply #3 on: February 14, 2015, 01:54:41 PM »
Ja sam sa svojih 16 godina stavio modelarski avionski motor kao pogon ispod sebe. Struganje nove veće glave motora, centrifugalnog kvačila i kompletnog prenosa sa montiranjem na rolšule je bio veći izazov nego napraviti RC autić. Gas sam davao preko sajle sa ručicom. Sve je odlično funcionisalo.  (fiu)

Octowheel  :big smile


« Last Edit: February 14, 2015, 01:56:55 PM by tibeteagle »

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 745
Re: Solowheel gyro madness
« Reply #4 on: February 14, 2015, 05:07:37 PM »

   Vozam se po kuci ceo dan, ovo je stvarno ludilo, gyro i snaga motora su toliko mocni, fazon je kao onaj crtani sa robotom koji stoji na jednom tochku. Ja sa svoih 100 kg stojim na jednom tochkicu od bicikla a gyro me drzgi savrseno. Keva me gleda ceo dan i krsti se i naravno hoce da proba i ona...   :_D

Offline doajen

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 100
Re: Solowheel gyro madness
« Reply #5 on: February 14, 2015, 06:55:57 PM »
Ne razvaljuj!

Tehnika je veoma jednostavna! Najobicnija gimbal plocica, gimbal motor, poni tocak, karbon ukrasna oplata... i eto to je to! Video svojim ocima!

Vidjeno u MCV- (modelarski centar Varazdin), doduse kao igracka, al funkcija mu je kao i delovi ista. Izradio ga je Nikola Gnojnic, ekstremni eksperimentator, vazduhoplovni modelar, automaticar, elektronicar...

Ovaj moj odgovor je bespredmentan, znam, mozda mu ni mesto nije ovde, ali mene je ova "igracka" odusevila!

Postoji i varijanta sa dva tocka, ali to je vec odavno poznato.

 

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Solowheel gyro madness
« Reply #6 on: February 14, 2015, 08:18:57 PM »
Zubo, gde si kupio i posto je?

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: Solowheel gyro madness
« Reply #7 on: February 14, 2015, 08:31:56 PM »
Nije me mrzelo da pogledam cene i kada sam video samo što na dupe nisam pao 1999 eura to košta.
A najače je što baterija košta 600 eura, UNUTRAŠNJA GUMA 56eura, spoljašnja 59 eura, a set hol vijaka košta 9EURA!!!!!
Ja to zovem prosto i jednostavno POREZ NA BUDALE
ISTO KAO istvarčice tipa itelefon, itablica....
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 745
Re: Solowheel gyro madness
« Reply #8 on: February 14, 2015, 08:41:32 PM »
     
    Ja nisam u fazonu da vas lazhem, niti da se ugradjujem u cenu, uvek sam bio posten u svim trgovinama, evo vam realni podaci:

       Uvozi ga neka cura iz Novog Sada, drzhi kineski restoran, pa joj valjda stizhe iz kine svasta.. Ja sam ga naruchio i kostao me je 250, ma da se ona raskukala i rasplakala al je odrzala rec, kazhe da je izgubila zbog carine i kursa i da sledeci komadi ce biti po 350 e, pa koga zanima ja cu dati fon..

      Ja mislim da je neko posebno motanje motora, kao za gimbal, i gledao sam ove nashe inzhenjere sto su pravili raznorazne modele od kojih ni jedan nije proradio da se neko provoza..

      Svi mi znamo princip kako ovo radi, al zanima me koji je procesor itd.. + Ovo radi!!!  radi pa ubija, ubodena je automatika, kontroler je neki ubica od 200 i vise ampera, napon 67V, jedva cekam da ga razmontiram...         ()-()


Offline rolex

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
Re: Solowheel gyro madness
« Reply #10 on: February 14, 2015, 10:57:32 PM »
Da li je tvoj baš solowhell ili neki drugi?

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 745
Re: Solowheel gyro madness
« Reply #11 on: February 15, 2015, 08:40:51 AM »

   Portal www.kupujemprodajem.com
 
   Lepo sam se javio na oglas, rezervisao, seo u kola i kupio...

https://www.kupujemprodajem.com/EKO-prevoz-18767795-oglas.htm

  Zhena ih uvozi po narudzbini i evo vam fon: Ruzica 063 8010072

 Nema tu nikakve misterije, nasa braca kinezi su vrh, pa ko ovo da pravi za te pare. Zadnjeg alex-mosa sa arduinjo senzorom sam platio 260e samo plocicu..    :_D   

                                  (pijemo)    (pijemo)

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: Solowheel gyro madness
« Reply #12 on: February 15, 2015, 08:47:35 AM »
Ako je ta cena pa onda može da bude i prihvatljivo ali onaj solowhell  je baš prodavanje m.. za bubrege, naplaćivanje vazdušarine i kao što sam rekao porez na budale.
56 eura unutrašnja guma EJJJJ malo li je
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 745
Re: Solowheel gyro madness
« Reply #13 on: February 15, 2015, 10:18:37 AM »

   Kinezi kopiraju sve, blago nama, ma da pravo je pravo, i kvalitetnije je al 2000 e je sad imaginarno dati za to, ali bednih 250 evrica je stvarno dzabalesku...      (fiu)   (fiu)   (fiu)

Offline nenad83

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
Re: Solowheel gyro madness
« Reply #14 on: February 15, 2015, 11:48:29 AM »
Koliko ti traje baterija na njemu, tj. koliko mozes da predjes sa njmi?