Author Topic: Zima, zima e pa staje, mi letimo nek se zna  (Read 7663 times)

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Zima, zima e pa staje, mi letimo nek se zna
« on: October 17, 2009, 10:01:49 PM »
E danas nije bas da je upeko minus ali skoro. A sunce malo ogreje a malo gricne. No slike ce reci vise od reci. Ekipa skoro pa kompletna:















i moja flota na slikanju





vidimo se iduci vikend!

poz
« Last Edit: October 17, 2009, 10:03:37 PM by magic »
Veljko

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: Zima, zima e pa staje, mi letimo nek se zna
« Reply #1 on: October 17, 2009, 10:37:27 PM »

Ко вози овог Хангаровог Раптора?


Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Zima, zima e pa staje, mi letimo nek se zna
« Reply #2 on: October 17, 2009, 11:01:56 PM »

Ко вози овог Хангаровог Раптора?



Chupko, koji inace voli sve sto leti brzo.

poz
Veljko

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Zima, zima e pa staje, mi letimo nek se zna
« Reply #3 on: October 17, 2009, 11:12:13 PM »
Uf, izvinjavam se, zaboravio sam Zorana i Pseninog Mustanga. Danas je poleteo i jedan Minimag od Multiplexa. Po onome sto sam video ubedljivo najbolji pocetnicki model! Nazalost nemam slike Minimaga.





poz

Veljko

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Zima, zima e pa staje, mi letimo nek se zna
« Reply #4 on: October 18, 2009, 11:08:24 AM »
Nema šta,prava TOP GUN ekipa  (<--)  (res)

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 681
Re: Zima, zima e pa staje, mi letimo nek se zna
« Reply #5 on: October 18, 2009, 08:37:16 PM »
Evo kako je to izgledalo iz vazduha:

Hvala Magic za sličkice!

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Zima, zima e pa staje, mi letimo nek se zna
« Reply #6 on: October 18, 2009, 08:59:24 PM »
Stvarno je juce bio super dan za letenje. :big smile
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: Zima, zima e pa staje, mi letimo nek se zna
« Reply #7 on: October 18, 2009, 10:18:26 PM »

Ко вози овог Хангаровог Раптора?



Chupko, koji inace voli sve sto leti brzo.

poz

Какве су импресије о овом моделу (питање важи и за посматраче и за главнокомандујућег)?

Посматрајући нацрт овог Раптора стекао сам утисак да је Хангар уствари направио класичан авион који само личи на раптора. Предпостављам да је по летним особинама и начину вожње много ближи стандардним моделима него џету...?!


Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Zima, zima e pa staje, mi letimo nek se zna
« Reply #8 on: October 18, 2009, 10:29:40 PM »
Ja sam ga gledao proslog vikenda kada sam bio da posjetim kolege na 13. maju ( ovom prilikom ih pozdravljam sve).
Avion u vazduhu izgleda odlicno, i ide brzo i precizno dok na sletanju bez problema usporava. To je ono sto sam sa
strane mogao da vidim. Chupko ce znati bolje da objasni, mada mislim da se po letnim karakteristikama ne moze
porediti kao kada bi imao EDF ili turbinu, jer vjerovatno, onako spor prilaz ne bi bio moguc bez elise.
Mephisto, ja cekam tvoje projekte da ugledaju svetlost dana, mozda dobijem neku ideju za dalje.

Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: Zima, zima e pa staje, mi letimo nek se zna
« Reply #9 on: October 19, 2009, 02:09:00 AM »
Veliki pozdrav za naseg druga iz Podgorice.Sto se tice pomenutog aviona druze Memphisto rekao bih da se dosta razlikuje od svi dosadasnjih modela koje sam leteo.Mislim da po letnim karakteristikama vise ide ka mlaznim modelima mada jos nisam take tice leteo(a ko je od nas?)Ovo kazem samo iz iskustva letenja na simulatoru.Nebih rekao da je avion spor na sletanju a nije ni brz kao mlazni neka sredinica.Vlo brzo sam mu usao u stos i cak isterao malo zvuka mlaznjaka.Ovaj zvuk se cuje najvise kad letis uz vetar punom brzinom.Na avionu sam zamenio motor i umesto evolusna koji ide uz njega stavio os max 46ax.

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Zima, zima e pa staje, mi letimo nek se zna
« Reply #10 on: October 19, 2009, 08:07:55 AM »
zgrujic sve vise i vise mi se svidjaju tvoji klipovi  (res) samo moram ton da iskljucim  mmmm . Odkud ti pade napamet onaj prvi sneg  :sljus odma mi pozli  ") . Vidis valjda da je sve zeleno i braon nema belog nigde  (<--) .
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: Zima, zima e pa staje, mi letimo nek se zna
« Reply #11 on: October 19, 2009, 12:06:01 PM »
Ma Grujic ima i bolje radove ali ovog puta je imao smetnje na vezama pa je mislio da pada sneg.Evo malo raptora na delu koji je snimio majstor fotografije inace nas novi drugar Psena bivsi pilot Jata.Covek leteo cuveni DC-10  (res)

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: Zima, zima e pa staje, mi letimo nek se zna
« Reply #12 on: October 19, 2009, 09:42:34 PM »
pozdrav Chupko drago mi je da si uzeo taj avion , ako se secate njega je Dule prosle godine poleteo prvi umesto mene ,e posle sam je leteo samostalno u Ivanchi i pri sletenju pista mi bila kratka i ostetio sam model   i prodao jer nisam vican
krpljenju.

Da li si koristio flapsove prilikom sletanja, koju elisu koristis?
Ja sam spakovao novog raptora za let ,treba motor da mu razradim pa da vam se pridruzim>

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: Zima, zima e pa staje, mi letimo nek se zna
« Reply #13 on: October 19, 2009, 10:58:48 PM »
Veliki pozdrav za naseg druga iz Podgorice.Sto se tice pomenutog aviona druze Memphisto rekao bih da se dosta razlikuje od svi dosadasnjih modela koje sam leteo.Mislim da po letnim karakteristikama vise ide ka mlaznim modelima mada jos nisam take tice leteo(a ko je od nas?)Ovo kazem samo iz iskustva letenja na simulatoru.Nebih rekao da je avion spor na sletanju a nije ni brz kao mlazni neka sredinica.Vlo brzo sam mu usao u stos i cak isterao malo zvuka mlaznjaka.Ovaj zvuk se cuje najvise kad letis uz vetar punom brzinom.Na avionu sam zamenio motor i umesto evolusna koji ide uz njega stavio os max 46ax.

Као што се иначе зна склон сам Раптору па сам мало ближе проучавао овај Хангаров, поготову када се појавио један за продају (мислим да је био неко из ЦГ, не могу тренутно да се сетим).

Две су кључне разлике у односу на изворну концепцију:

1. Елиса је на носу (дакле испред тежишта и ради у пул смеру), а код џета је позади и ради као пушер

2. Команде су класичне са 4 канала (елерони, елеватор, рудер, гас), а код уобичајених модела Ф22 су елевони са делта миксом

Иначе, судећи по видеу хангар је одрадио добар посао, авион лети сјајно!

----------

Сакс, жао ми је што се нисмо видели!

Ускоро ћу приказати два мања пројекта које сам одрадио (и који су прошли кроз свој пуни животни циклус, тј. више нису актуелни), а који су заправо послужили као пробни кораци за озбиљнији пројекат који планирам за следећу годину (мада ће ми у међуврмену трабати још један експериментални модел као потврда концепта погона, пошто ово што планирам није до сада виђено у оваквој комбинацији...)


Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 681
Re: Zima, zima e pa staje, mi letimo nek se zna
« Reply #14 on: October 19, 2009, 11:06:05 PM »
zgrujic sve vise i vise mi se svidjaju tvoji klipovi  (res) samo moram ton da iskljucim  mmmm . Odkud ti pade napamet onaj prvi sneg  :sljus odma mi pozli  ") . Vidis valjda da je sve zeleno i braon nema belog nigde  (<--) .
E Gile, ja sam sisao sa planine i u mom selu je vec padao sneg! Smej se ti, ali ovo je ledena istina! Ove Beogradske zime su nekako mlake i mlitave. Dva dana svi kukaju zbog kolapsa u saobracu kad padne 10cm, a tamo u planini ljudi mesecima ne odu dalje od cepala po drva jer je sneg  oo)). A pesma je izabrana zbog naslova koji je magic dao ovom topic-u.

A inace cekam da Cupko konacno zavrsi onu pesmu... Nadam se da nece da me bije za autorska prava  lol