Author Topic: Spirit of PITTS MODEL 12 26% by Bernard Burton  (Read 84342 times)

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Spirit of PITTS MODEL 12 26% by Bernard Burton
« Reply #45 on: December 15, 2010, 10:32:14 AM »
Сигурно пратите па ипак можда је неко пропустио, имено: На Flying Giants тип ради 50% PITTS из алуминиум.Чак је и Kendal Simpson коментисао.
Још је на насловне па ево и линк непотребно http://www.flyinggiants.com/forums/showthread.php?t=57469&pp=20
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Spirit of PITTS MODEL 12 26% by Bernard Burton
« Reply #46 on: December 15, 2010, 11:52:06 AM »
Kapotaz je od Su-31, ali mozete ga napraviti od balze i spera, ima u planu kako sve to moze da se izvede, cak sto vise od toga moze da se napravi kalup, pa napravi kapotaz od staklo/plastike..
Jel ti nije problem da izmeris tezinu trupa sa vertikalcem i horizontalcem, bas me zanima koja je razlika?

 ()-()

Znam za ovo iz plana ali nesto mislim da mi je mnogo bolja varijanta kupiti gotov.
Mozes li mi reci koji model , raspon i proizvodjac?
Mjerim ovih dana pa javljam.

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2177
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Spirit of PITTS MODEL 12 26% by Bernard Burton
« Reply #47 on: December 15, 2010, 12:26:15 PM »
Sukhoi je graupnerov raspona 210cm, s tim sto kapotaz od sukhoi-a ne pasuje bas bas ko dupe na nosu, ali je jako priblizan. Jednog dana cu sigurno praviti kapotaz za mog pitts-a ili kupiti fabricki, samo da otaljam fax i nadjem malo vise vremena..

@Zajo, ovo bre nisam video ranije, mnogo dobar topic!!! Sta lik napravi!! Fenomenalno.
 (res)

 ()-()

jos jedan fenomenalan video by Kendal Simpson:

« Last Edit: December 15, 2010, 01:23:43 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2177
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Spirit of PITTS MODEL 12 26% by Bernard Burton
« Reply #48 on: December 15, 2010, 05:51:38 PM »
Evo jedna zanimljivost, Kendal kaze da mu je za poletanje potrebno SAMO 38m!!!  (:sok:)
ZVER od aviona  :jaki:
Nikola | rcfly.in.rs


Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Spirit of PITTS MODEL 12 26% by Bernard Burton
« Reply #49 on: January 13, 2011, 10:28:43 PM »
Prije nekoliko dana stigao je sper iz Schweighofera, i danas sam ga nosio na rezanje. Nazalost laser nije mogao da ga proreze, pa cu to nastaviti segicom, ali su zato izrezana rebra od balze.




Naravno, za rezanje je zasluzan Fenix koji je .pdf plan precrtao u vektorski ( dok sam ja nad njim vrsio psihicku torturu  (--<<--) ) kako bi mogao na rezanje.

Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Spirit of PITTS MODEL 12 26% by Bernard Burton
« Reply #50 on: January 14, 2011, 02:31:59 PM »
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz
bravo bravo! ihhhh al ce da se radiiiiii  :big smile

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Spirit of PITTS MODEL 12 26% by Bernard Burton
« Reply #51 on: January 14, 2011, 07:11:09 PM »
   Kako je lijepo vidjet  ovako slozena rebra   (:sok:) mnogo ljepse izgleda ovako nego u Corelu  :_D e sad za psihisku torturu  (kush) mogao sam ja malo donjaku ispraviti pa bi vidio sta je akrobata  :mhm Ajd sad   (work)(pijemo)
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2177
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Spirit of PITTS MODEL 12 26% by Bernard Burton
« Reply #52 on: January 14, 2011, 07:23:43 PM »
 :)aplauz bravo bravo za napredovanje, bilo bi lepo nabaciti koju fotku prilikom pravljenja krila. Sale koju vrstu drveta ces koristiti za ramenjacu? Ja se za nju jos uvek troumim..

 ()-()

Nikola | rcfly.in.rs


Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Spirit of PITTS MODEL 12 26% by Bernard Burton
« Reply #53 on: January 14, 2011, 08:50:34 PM »
Nikola, nisam siguran sta da radim za remenjacu  mmmm
Mislio sam da se uradi od balse 10x10, pa da je onda ojacam epoxijem i platnom, medjutim nije pristupacno.
Najverovatnije cu izdeljati balzu na 10x8.5  , i od spera 1.5mm napraviti trake od 10mm sirine a onda to spojiti epoxijem, da sper stoji uspravno.
Trebalo bi da bude jako. Mogu to da uradim i od spera od 3mm ali se bojim da ce dosta dobiti na tezini.

Offline Miki Va

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 185
Re: Spirit of PITTS MODEL 12 26% by Bernard Burton
« Reply #54 on: January 15, 2011, 01:09:01 AM »
Stvarno ce biti opak model  (res) za radove i pisi o napredovanju ,jedva cekam da pocnes sklapanje !!!

 (pijemo)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3322
Re: Spirit of PITTS MODEL 12 26% by Bernard Burton
« Reply #55 on: January 15, 2011, 04:39:49 PM »
Ovo sve do sada mnogo lepo izgleda...

Nemojte se bojati težine, pogotovo na tolikom modelu. Težina se može skidati na nekim delovima, ali postoje stvari koje moraju biti dovoljno jake...
Na ramenjačana nemojte štedeti, nemorate preterivati, ali ramenjače od balze, verovatno se šalite?

U Madjarskoj u Model Hungariji imate veliki izbor čamovih i karbonskih letvica već isečenih na mere. Adam može to da vam donese, koštaju nešto smešno...

Pozdrav

Mirče

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2177
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Spirit of PITTS MODEL 12 26% by Bernard Burton
« Reply #56 on: January 15, 2011, 05:06:18 PM »
Cisto da povezem s ovom temom i temu o kojoj smo pisali pre godinu ipo dana, a upravo se tice ovog modela: http://rcfly4um.org/index.php?topic=2575.0

Imam smreku 10x10x1000mm i najverovatnije cu nju koristiti za ramenjacu..ima i drugo resenje koje je na pola stalo s izradom do daljnjeg..u svakom slucaju Sale u gore pomenutoj temi ima dosta lepih odgovora na temu drveta za ramenjacu..
Mirce hvala za komentar..

 ()-()
Nikola | rcfly.in.rs


Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2177
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Spirit of PITTS MODEL 12 26% by Bernard Burton
« Reply #57 on: January 15, 2011, 05:28:22 PM »
Na forumu flyinggiants.com u topic-u koji je Zajo naveo pre par postova, lik je dosao do momenta kada treba da odradi kalup za kapotaz. Mozda nam njegov nacin pravljenja bude od pomoci u daljoj izradi: http://www.flyinggiants.com/forums/showthread.php?t=57469&highlight=kendal&page=70

 ()-()
Nikola | rcfly.in.rs


Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Spirit of PITTS MODEL 12 26% by Bernard Burton
« Reply #58 on: January 19, 2011, 01:20:52 AM »
Saburo, Saxpg, dok čekamo na vaše gotove Pittsove, evo nešto lepo za gledati.  ;namig
T(h)umbao sam po arhivi i našao slike iz 2005. godine sa svetskog prvenstva Jet skejlaša u Mađarskoj na privatnom aerodromu u Jakabszalašu blizu Kečkemeta. Ugurao se i jedan klipni Pitts S12 od www.composite-arf.com mislim 33%. Videli smo kako ga leti gazda pilot, koji je inače skoro toliko mali da može da sedne u svoj model. Na 4. slici gura model sa asistenkinjom koja je još manja. Tako je to. Mali ljudi vole velike stvari. :big smile Inače je nemac ali ime mu ne znam.


http://www.carf-models.com/public_carf/pages/shop/productModel.html?root=product&proId=79&linkId=@6@79&title=Pitts%20S12%202.7m
Da ga uradim od stirodura?  mmmm Bih ja, da mi neko plati elektro opremu za recimo skejl od 25% i kupi jedan kombi za transportovanje. Jer mali model je mali problem, veliki model je veliki problem.   :big smile

U ovom odeljku mog foto albuma ima i nekoliko slika Jet modela sa ovog susreta:
http://s298.photobucket.com/albums/mm244/tibeteagle/JetJakab2005/?start=all
 4e

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2177
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Spirit of PITTS MODEL 12 26% by Bernard Burton
« Reply #59 on: April 08, 2011, 09:23:36 PM »
@T.E. opake slike, jer je opak i avion  ;D!

Poslednjih par slobodnih dana sam malo vise provodio vremena u radionici nego prethodnih godinu i nesto, pa sam opet oduvao prasinu s aviona i odlucio da nastavim tamo gde sam stao pre i ha haj..
Krila sam nacrtao u cad-u pocetkom godine i nadam se da cu ih u narednih mesec dana odneti na secenje, dok ponovo pripremim materijal, dokupim sta mi treba i ne legne kinta..Zelja mi je da zavrsim fizicki avion do kraja godine ili pocetka sledece sezone..Sto se elektronike/setup-a tice, to u neka sretnija vremena..
Sema farbanja/presvlacenja je definitivno spala na ORACLE varijantu, jer je najprostija i najvidnjivija nekako..Ne znam mnogo je dobra, samo moram da nabavim ovaj ORACLE font ili label u vektorskom formatu za nalepnice...Eto toliko za sada..

@Saxpg, kako napreduju radovi na krilima, avionu?


 (pijemo)
« Last Edit: April 08, 2011, 09:26:06 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs