Author Topic: Polyquest Lipo  (Read 6571 times)

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Polyquest Lipo
« on: May 11, 2011, 02:56:20 PM »
 ;namig

Nisam imao prilike da ih probam, pa me zato zanima.

Zasto su Polyquest Lipo baterije tako skupe ?

Po cemu su one to bolje od npr. Turnigy nano-tech, Rhino ili recimo Zippy baterija ?

Imao sam 3S 2200mAh 25C RockAmp Lipo koji je placen 50€.

Nisam primetio nikakvu razliku izmedju RockAmp-a i Rhino baterije, osim naravno da je duplo skuplja.

pozdrav
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: Polyquest Lipo
« Reply #1 on: May 14, 2011, 09:06:44 PM »
Razlika je u kvalitetu celija koje su u bat.
U broju ciklusa punjenja i praznjenja
kao i u kvalitetu praznjenja dok je u modelu
npr dualsky bat kada stavis u model i kada je gas na max napon pada 1volt
a kod bat. zipi napon pada npr za moju 5s 5000ma pod opterecenjem 15volt
dok dualsky drzi 18volt pa polako pada

A i jos nesto bateriju koju platis 50 eur nece sigurno da se naduva a da nikada nije letela ( mozda ako stoji 3 god)
kao npr onu "NOWU" zipy sto si mene prodao nova a naduvala se...
« Last Edit: May 14, 2011, 09:12:14 PM by Danijel »

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Polyquest Lipo
« Reply #2 on: May 14, 2011, 09:32:15 PM »
Dok se HK nije pojavio sa ovim cenama i svojim brendovima baterije su bile papreno skupe! Ja sam pre 3 godine za Kokam dao oko 700Eur i mislio sam da su bog zna sta dok nisam probao Rhino. Ono sto sam svojevremeno bio uradio je da probam da pronadjem sta su to stvarno Rhino baterije jer sam i dan danas skeptican da su iz Zippy fabrike. Svojevremeno sam bio doneo zakljucak da su one u stvari upravo Polyquest, mozda, ali samo mozda njihova B klasa, ali cak ako to i jesu imajuci u vidu da su Polyquest verovatno najbolje baterije na svetu (gomala drugih baterija su samo reberendirane Polyquest) onda je i Rhino fantastican.

Nanotech jesu proizvod od Zippija ali totalno nova hemija i pokazale su se jako dobro. Ostale brenodove sa HK koji jesu Zippy sam probao ali su Rhino bolje i dugovecnije.

Ja se jos uvek drzim Rhino ali sam upravo uzeo i 2 Nanotech za hotliner da i njih probam.

Naravucenije, ako patite od brenda, zelite najbolje i imate puno para onda Polyquest. Za nesto manje para imate imate Volt On sto je njihov novi brend. Za ostale Rhino ili Nanotech.

poz
Veljko

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: Polyquest Lipo
« Reply #3 on: May 14, 2011, 10:29:44 PM »
Moje misljenje do 3s koristiti bilo kakve cak i turnigy su ok.
5s ili 6s samo skupe baterije flight power,  dualsky itd

ja koristim dualsky i nema bas ni jednu gresku
dok recimo rhino 6s sve su mi oslabile i to drasticno dok dualsky kao prvi dan
Primetim to kod helikoptera jer izgubi snagu cim stavim dualsky podivlja a iste i voltaza i ma

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Polyquest Lipo
« Reply #4 on: May 14, 2011, 10:44:16 PM »
 ;namig

Ja sam takodje za Rhino i Zippy.

Zippy imam od samog pocetka i jos uvek odlicno sluzi.

Rhino je po meni najbolji, rade kao svajcarac.

Nanotech sam skoro dobio i jos nemogu da im sudim.

Za sada rade odlicno, ali videcemo sta ce vreme pokazati.

Polyquest nisam nikad probao i cisto sumljam da moze biti duplo bolja od Rhino baterije, posto je i duplo skuplja.

Znaci samo je Brend u pitanju.


@ Danijel-e druze moj

Necu da ulazim u raspravu i kvarim ovu temu, ali moram da odgovorim na tvoj komentar.

Quote
kao npr onu "NOWU" zipy sto si mene prodao nova a naduvala se...

Skoro mi je stigao novi BEC iz HK i odmah sam ga raspakovao i ukljucio, posle samo par sekunda je se zapalio.
Sta ja tu mogu ?
Baterija koju sam ti prodao je bila 100% nova i kod tebe se naduvala posle 10-11dana.
Sta ja tu mogu ?

Samo toliko od mene.

pozdrav

Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Polyquest Lipo
« Reply #5 on: May 14, 2011, 11:19:39 PM »
Jedan od NAJCESCIH uzroka naduvavanja baterija je to sto se previse trose. Nemojte NIKADA da dozvolite da vam ESC iskljucuje baterije i da tako odredjujete duzinu leta. Moje zlatno pravilo je da ako je posla leta napon na celiji ispod 3,6V skrattiti vreme leta, idealno to je 3,7V jer onda i ako su opterecene nece pasti ospod 3V po celiji.

Moje misljenje do 3s koristiti bilo kakve cak i turnigy su ok.
5s ili 6s samo skupe baterije flight power,  dualsky itd

ja koristim dualsky i nema bas ni jednu gresku
dok recimo rhino 6s sve su mi oslabile i to drasticno dok dualsky kao prvi dan
Primetim to kod helikoptera jer izgubi snagu cim stavim dualsky podivlja a iste i voltaza i ma

Danijel, bez uvrede, ali suvise si kratko u hobiju da bi sa takvom sigurnoscu tvrdio to sto pricas. Isto tako, nisu u svakoj aplikaciji potrebne vrhunske baterije. Helikopteri i impeleri su poznati da "jedu" baterije zato sto je baterija skoro svo vreme trajanja leta maksimalno opterecena i tu brend igra ulogu dok je kod aviona sasvim drugacji slucaj, tu su samo kod ekstremnog 3d letenja ozbiljnije opterecene. Kod F3A letenja pikovi su 80-90A ali to je samo par sekundi u vertikali, posle toga baterija ima vremena da se malo "odmori" do sledece vertikale.

Pocecu uskoro da kacim grafikone iz E-loggera i cell logera (koji inace apsolutno preporucujem) pa ce biti jasnije. Potrazite na forumu topic o cell logeru, o tome sam vec pisao.

poz
« Last Edit: May 14, 2011, 11:25:57 PM by magic »
Veljko

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: Polyquest Lipo
« Reply #6 on: May 14, 2011, 11:51:14 PM »
Ne ja kazem samo za helikoptere

i kod njih su mi se baterije zipy rhino i turnygy pokazale lose sve a imam ih oko 15 kom dok recimo dualsky imam 5 kom i posle 3 meseca velika je razlika kada vozim sa dualsky a kada stavim turnygy vodim vozim 1 min manje i i desilo mi se da mi je helikopter pa sa jednom turnygy baterijom posle 2 min leta prijemnik je ostao bez napajanja
u trenutku baterija 6s 2600ma je pala na  14v imam neku telemetriju pa mi pise koja je min voltaza baterije da nemam ne bi ni znao zasto je heli pao
sad u svim modelima stavljam bec min 7.5a za manje helikoptrere a za vece cak 20a

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Polyquest Lipo
« Reply #7 on: May 14, 2011, 11:52:46 PM »
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1160946

Evo rezultati testiranih baterija, medju kojima su :
Hyperion VX G3 2200mAh
Turnigy 2200max 35/40C
Polyquest XF 2200max
Rhino 40C 1850max
(F)Lightmax 40C 2200mAh
i
(F) Lightmax 40C 1800max

Ako uzmemo u obzir rezultate, kvalitet i cenu ispade Polyquest (zbog visoke cene) najgori, a Turnigy i Rhino najbolji.

pozdrav
« Last Edit: May 14, 2011, 11:54:54 PM by Yu-men »
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Polyquest Lipo
« Reply #8 on: May 16, 2011, 08:38:58 PM »
 ;namig

Nema veze sa Polyquest baterijama, ali svakako je interesantna informacija.

Zippy: Great value for money. Average Cycle Life* (100+) and minimal voltage sag under load.

TURNIGY Standard: Excellent value, Longer Cycle life* (160+) and very low voltage sag under load.

TUNIGY nano-tech: Unbeatable performance, Longest Cycle Life* (250+) and almost 0 voltage sag under load.

*Cycle Life results from discharging at full C rate to 3v. End of life when battery has 80% capacity.

pozdrav
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline jackrc

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 80
Re: Polyquest Lipo
« Reply #9 on: July 08, 2011, 02:45:02 AM »
Polyquest baterija, cena. Kojesta ... kineski proizvod sa prelepljenom etiketom, sto nikako ne znaci da su lose, vec precenjene.
Moja iskustva su sledeca:
- uzeti bateriju sa sto vecim C rejtingom, dokle budzet dozvoljava. Takva baterija duze traje (vise ciklusa) i dozvoljava veca maltretiranja pri punjenju i praznjenju.
- po mogucstvu uzeti bateriju sa nesto vecim kapacitetom, do granice propisane tezine za model. Bolje je ustedeti na tezini negde drugde, nego na bateriji.
- baterije Rhino su se pokazale kao najbolji odnos cene i kvaliteta, mada opet ne u svim dimenzijama. 3S 2100maH 30C jako dobre, 2S 1050maH 30C (vec na 8A napon pada na 3.6V kod pune baterije) prosecne.
- baterije Zippy sve koje imam vrlo korektne a jeftine
- Turnigy standard prosecne
- Turnigy nano-tech narucene, treba da stignu, napisacu kasnije o njima posle nekog perioda eksploatacije. Inace na forumima dosta hvaljene.

Toliko od mene...

Offline jackrc

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 80
Re: Polyquest Lipo
« Reply #10 on: August 04, 2011, 12:40:11 PM »
Da dodam za Turnigy nano tech baterije (2S, 1600maH) posto su stigle. Utisci su posle nedelju dana rabljenja: nista narocito. Puno galame ni oko cega.
Znaci, napon se pri velikim strujama praznjenja drzi prosecno. Baterije su samo tople posle praznjenja sa 10A. Baterije su uredno spakovane i jako tanke. Dobra strana je sto mogu da se pune sa 5C mada sam ja do sada probao sa najvise 2C.
Nisu skupe, uvek probajte i buddy code, tako budu jeftinije jos koji dolar.

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: Polyquest Lipo
« Reply #11 on: August 04, 2011, 02:31:58 PM »
Po meni su nano-tech dosta bolje je imaju dosta visok C, bar onaj maksimalni koji moze da izdrzi oko 15-25 sek, sto dosta znaci.
Ipak treba probati baterije koje su vezane paralelno, znaci one sa oznakom npr 2s2p. Koliko sam razumeo ove baterije imaju dupli
kapacitet (naprimer bas ova 2s2p), ali ne znam koje su ima mane.
Takodje zasto postoje oznake npr 2s1p kad je to ista baterija kao 2s?

Offline jackrc

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 80
Re: Polyquest Lipo
« Reply #12 on: August 11, 2011, 01:47:28 AM »
Po meni su nano-tech dosta bolje je imaju dosta visok C, bar onaj maksimalni koji moze da izdrzi oko 15-25 sek, sto dosta znaci.
Ipak treba probati baterije koje su vezane paralelno, znaci one sa oznakom npr 2s2p. Koliko sam razumeo ove baterije imaju dupli
kapacitet (naprimer bas ova 2s2p), ali ne znam koje su ima mane.
Takodje zasto postoje oznake npr 2s1p kad je to ista baterija kao 2s?

Taj visoki C je najcesce samo marketinski trik jer se nigde ne kaze koliko opadne napon pri tih 25C ili 50C. Da bi se baterije zaista korektno poredile, morale bi da se porede krive praznjenja. Opste je poznato da baterije koje bolje drze napon u prvih oko 70% vremena praznjenja, duze traju, mogu da daju vecu struju i uopste su kvalitetnije. To ponekad kazu i proizvodjaci ali generalno detaljnije karakteristike, kao npr. krivu praznjenja, kriju kao zmija noge, tako da se takve stvari nalaze samo kod nezavisnih istrazivaca.
Da se vratim na nano-tech, i dalje mislim da su vrlo prosecne. Promenicu misljenje tek ako proizvodjac kaze da pri recimo 30C napon ne pada ispod 3.65V i to proverim u praksi.

2S1P je isto sto i 2S, i ta oznaka je takva da bi bila analogna sa recimo 2S2P. Baterije 2S2P nemaju dupli kapacitet vec onoliki koliko pise, pa recimo ako pise 2000mAH, to je isto kao da imate dve paralelne sekcije od po 1000mAh (sekcije sa dve redne celije, ukupnog napona od 7.4V). Mane ovakvih paralelnih konfiguracija su sto sve celije moraju da budu balansirane(priblizno istog napona) ili pri dubokom praznjenju moze doci do situacije da celije koje se prve isprazne povuku struju iz onih punijih i tako dodatno opterete te celije (tj sada je struja jednaka onoj koju trazi potrosac plus ona za punjenje slabijih celija), sto moze dovesti do unistenja istih. Prednosti su te sto mogu da se prave sa razlicitim spoljasnjim dimenzijama i konfiguracijama, i losa celija se moze zameniti i spasiti ceo paket. Pozdrav.