Author Topic: Kako krenuti ?  (Read 8925 times)

Offline Arnoldinyo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 36
Re: Kako krenuti ?
« Reply #15 on: June 28, 2010, 05:02:47 PM »
i ja kao jedan mlad zelen i neiskusan pocetnik mogu da ti preporucim easy star kao prvi model...znaci ja ga na savskom nasipu letim bar 4-5x nedeljno avion za svaki dan i svaku priliku(dok se modelari zale na kisu i nevreme ja sam se naleteo bar 10 sati u zadnje 2 nedelje...)lako se sklapa rasklapa ne zauzima puno prostora stabilan je i sto je najbitnije popravke(koje u pocetku oduzimaju poprilicno vremena) su veoma lake...veruj mi u punoj brzini sam overavao zgrade bandere ivicnjake...i posle svake popravke je leteo sve bolje...e stanica...tu ti nemogu pomoci...ja sam uzeo polovan model i stanicu(graupner mx 16) za tricavih 170e i prezadovoljan sam...a pre svega toga kreni sa simulatorima...meni su bas dosta pomogli...i mogu ponosno da kazem da sam bez pomoci ijednog modelara sam odradio sve(sastavljanje modela trimovanje sletanja i sl) samo jaka volja konjski zivci i nebo je tvoje...uzivaj!

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Kako krenuti ?
« Reply #16 on: June 29, 2010, 10:01:31 AM »
Pazi ovo: http://www.throttlestore.com/cessna_182_epo_141_bl_2%2c4ghz_rtf_%28ready_to_fly_all_included%29.aspx?lang=EN

I ovo:  http://www.throttlestore.com/planes/almost_unbreakable/cessna_skylane_182_epo_150_bl_rr_rtf.aspx?lang=EN

Stvari su se smenile a i nisu ba smenjene.Za 200-230e dobijas model,motr,speade controler-upec,servoi,stenica-reciver cak i baterija i punjac.
Shipping free.
Model je ok,nista posebno,presovan stiropor,nije tezak za letenje na mirno vreme,malo zeznut za slatanje ali to je pocetnicki model.
Servoi na prva cesna su katastrofa,ja bi smenio bar onaj na elevator.Na druga cesna su ok.
Stanica nevalja mislim,nemozes ozbiljnii model da letis sa njom,bar ja ne bi.Treba ce ti jos dve baterije.
Motorac i ostali svari su ok.
Prednost je u to da dobijas sve sto ti treba da pocnes i da letis.Nevalja to sto skoro nista nemoze da se iskoristi za sledeci proekt ali ima vremena do sledeci avion i stvari se menjaju,kapne ti neki dinar iz levo-desno.
Svidja mi se to sto si mlad i ako stvarno aktivno pocnes da letis na simulator i na livadi moze od tebe da bude pilot zato sto si mlad.
Ps.imas kabal i stanica moze u kompjutor i na sim.
Odluka je uvak tvoja.Pozz.
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline stefan93

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 94
Re: Kako krenuti ?
« Reply #17 on: June 29, 2010, 03:43:53 PM »
Hvala svima na lepim savetima i svemu sto ste uraili da me koliko toliko uputite u ovaj hobi. Odlucio sam da na pocetu kupim neki polovan model sa sve stanicom jer iz prostog razloga zelim da vidim kako ce mi ici i da li je ovaj hobi onakav kakvog ga ja zamisljam... Za sada razmisljam da uzmem od Srdjana EasyStar sa stanicom za nekih 90e ja msm... a na zimu bih mozda krenuo da pravim neki svoj model i da skupljam pare za novu stanicu itd..
Jos jednom se zahvaljujem svima i cujemo se uskoro ako nabavim neki model pa dda se druzimo :)