Author Topic: Orion esc za brushless  (Read 3917 times)

Offline djgorandj

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
  • www.rcavioni.com
Orion esc za brushless
« on: November 11, 2010, 10:39:07 AM »
Imam orion 2pro esc, evo ilikna http://www.redrc.net/2010/05/team-orion-experience-2-pro-vortex-10-motor/

Zanima me dal mu treba poseban prijemnik da pokrene brushless ili je moguce i sa stanicom za avion. On je radio na auticu, nisam siguran koja je stanica bila u upotrebi, najverovatnije pistolj.

Kada ga prikljucim na ti moju stanicu on cima motor napred nazad, ako da ne zna gde da krene pa sam pomislio da je to mozda problem.

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Orion esc za brushless
« Reply #1 on: November 11, 2010, 10:42:59 AM »
Promena stanice zahteva kalibraciju ESC-a. Esc mora da zna gde je 0 a gde su krajnje vrednosti za maksimalne "otklone" palica. pogledaj u uputstvu od ESC kako se kalibrise. Isto tako video sam da je ESC LiPo "ready" dobro proveri sta mu to znaci, da ne mora da se stavlja jos neki dodatak na njega da bi bezbedan bio i za LiPo baterije

poz
« Last Edit: November 11, 2010, 10:45:03 AM by magic »
Veljko

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Orion esc za brushless
« Reply #2 on: November 11, 2010, 11:49:42 AM »
Da li je ta kalibracija ESC-a neophodna za sve brushless kontrolere?

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Orion esc za brushless
« Reply #3 on: November 11, 2010, 12:35:37 PM »
ovo oko kalibracije i mene interesuje,i da li se svi esc mogu kalibrisati pomocu stanice ili se moraju koristiti posebne programske kartice  mmmm.

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Orion esc za brushless
« Reply #4 on: November 11, 2010, 01:55:53 PM »
Kalibracija je neophodna za sve tipove kontrolera i ona se iskljucivo vrsi preko stanice jer kontroler mora da "nauci" 0 i otklone te stanice, kao kada kalibrisemo stanicu za simulator.

poz
Veljko

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Orion esc za brushless
« Reply #5 on: November 11, 2010, 05:08:16 PM »
uh,odo ponovo da proucavam topic o programiranju esc.. 4e
pozdrav..

Offline djgorandj

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
  • www.rcavioni.com
Re: Orion esc za brushless
« Reply #6 on: November 11, 2010, 11:07:47 PM »
Provalio sam da sam prilikom ukljucenja pokupi informacije od stanice, potegnem palicu navise pa pustim, nanize pa pustim i on posle par sekundi pusti struju kroz motor koji malo zazuji. Posle radi napred nazad, ali kao sto reko cima motoric koji sam napravio tj izvadio iz cd-roma, originalni pokrene posle par cimanja, a premotan debljom zicom mnogo teze, tj samo je jednom uspeo to da uradi, inace kad zaleti onda radi normalno ubrzanje. Jos uvek nemam neki normalan brushless da bi ga probao ali mislim da ce i sa nekim originalnim biti isto.

Offline djgorandj

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
  • www.rcavioni.com
Re: Orion esc za brushless
« Reply #7 on: November 18, 2010, 02:00:50 PM »
Posto je sve ovo probano na motoricu iz cd-roma namotanog po nekom uputstvu koje je ispravno ali nisam menjao magnete na njemu, nego su original, ili ti original cd-rom motor kad se spoji na esc jel moze da radi normalno ili ne? Dal treba zameniti magnetne polove kako bi poceo da okrece normalno a ne da cima u obe strane dok ga ja ne zaletim i on krene da radi? Jel ko probo uopste da zakaci ecs na cd-rom motor.