Author Topic: Koja frekfencija za video link?  (Read 19566 times)

Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Koja frekfencija za video link?
« Reply #30 on: February 19, 2011, 12:58:23 AM »
OOooo Gorane nek je srecan taj sistem! dobar domet! Iznenadjujuce dobar za 200mW

Jrlotpi.... koliko sam ja istrazivao po forumima i ono sto sam mogao da zakljucim jeste da bi valjalo da koristis 5.8GHz ako vec upravljas modelom na 2.4GHz....a sto se tice jacine sistema, "strucnjaci FPV-a" kazu da ne treba pretjerivati sa snagom transmitera na modelu, zbog tezine, pregrijavanja i ometanja frekvencije na kojoj letis... treba pojacavati sistem na zemlji...odnosno pazariti neku dobru antenu  ;namig




Naisao sam na dobar video, veoma slikovito objasnjenje nacina rada raznih tipova antena


Offline Goran Scekic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 254
  • gogalet
Re: Koja frekfencija za video link?
« Reply #31 on: February 19, 2011, 07:55:29 AM »
Manja snaga manje ometanje.
To je razlog koriscenja manje Wati.
Koliko sam pratio na avionu se stavlja ju male snage, a na zemlji jake antene i dobija se odlican efekat.
Jece su mi iz radio difuznog centra napravili antenu, riblju kost bez pojacala.
Cekamo lijep dan da isprobamo daljinu... nadamo se da ce biti bar u dometu stanice Futaba 2,4.. znaci oko 1,5 km.

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: Koja frekfencija za video link?
« Reply #32 on: February 19, 2011, 10:17:10 AM »
Dobar dan svima,

Zamolio bih za misljenje u vezi ovog  transmiter-a na 5.8Ghz?

Transmitter frequency:5725-5865MHz;  8channels
Transmitting power:23dBm /200mW
 Transmitting distance:  greater than 2000 metres
frequency control:  built-in frequency and phase lock loop
AV input: Standard composite AV signal input (will work with any mini/Pinhole camera) and AUDIO input (two channel)

Power supply voltage:  3.3v to 5v
Supply current:  320mA                         

Dimension:  18*18*4mm
Mating connector to wire the AUDIO, VIDEO, POWER and Channel selection is include

Cena je 39.95USD

eBay Item number:   190503640532

Hvala & pozdrav,
Kremic

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Koja frekfencija za video link?
« Reply #33 on: February 19, 2011, 12:14:18 PM »
Dobar dan svima,

Zamolio bih za misljenje u vezi ovog  transmiter-a na 5.8Ghz?

Transmitter frequency:5725-5865MHz;  8channels
Transmitting power:23dBm /200mW
 Transmitting distance:  greater than 2000 metres
frequency control:  built-in frequency and phase lock loop
AV input: Standard composite AV signal input (will work with any mini/Pinhole camera) and AUDIO input (two channel)

Power supply voltage:  3.3v to 5v
Supply current:  320mA                         

Dimension:  18*18*4mm
Mating connector to wire the AUDIO, VIDEO, POWER and Channel selection is include

Cena je 39.95USD

eBay Item number:   190503640532

Hvala & pozdrav,
Kremic

Tesko da neko nesto moze da ti kaze o njemu iz ovoga sto si napisao. A cak i da imas detaljnije podatke sumnjam da ga neko ovde vec ima.
Kineskih predajnika i prijemnika ima toliko mnogo da ne mozes pohvatati sta je sta. Najbolje da bacis pogled na rcgroups i vidis sta je provereno dobro od jeftine opreme, tj. sta su ljudi vec probali.

@jrlotpi
Sve zavisi koliko daleko zelis da ides. Sa 400mw predajnikom na 1.2-1.3ghz su pojedinci leteli i preko 15km naravno uz dobru usmerenu antenu. Definitivno nije potrebno ici preko 500mw i za ozbiljan long range. Npr. rekord je trenutno 43.54km sa 2.4GHz 500mW lawmate predajnikom u jednom pravcu.
Posto koristis ne-boost-ovan 2.4ghz RC verujem da neces leteti preko 1km, a za to bi trebalo 200mw da je sasvim ok. Tj. pre ces ostati bez dometa RC-a nego videa.

900mhz je sasvim ok frekvencija sa 2.4ghz RC-om.
« Last Edit: February 19, 2011, 12:16:23 PM by ak »
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline Goran Scekic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 254
  • gogalet
Re: Koja frekfencija za video link?
« Reply #34 on: February 19, 2011, 04:30:32 PM »
Danas u Podgorici jak vjetar, nema letenja, u stvari za mene vazi pravilo BILO KADA BILO KUDA LETIM SVUDA...
Ali danas sam mislio da ponovo vrsim ispitivanja dometa, ali pretpostavljate da zbog vjetra ne bih mogao da drzim ravno avion.
Zato...
Danas ispitao antenu, riblju kost za 900 mhz.
Stavio antenu na terasu kuce, posao na jedno brdasce koje je udaljeno oko 2 km (prema google eart) visine nekih 30-40 m i bilo je slike...
Napominjem da antena nema pojacalo, samo je usmjerena direktno na poziciju gdje sam bio...
Toliko od mene za sada
P.S.
Ima li neko da mi potvrdi koliko proizvodjac garantuje Futabi7 na 2,4 domet u KM... Veoma mi je bitno, i da li se moze staviti malo veca antena na stanici za povec. dometa.


Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1702
Re: Koja frekfencija za video link?
« Reply #35 on: February 19, 2011, 07:29:00 PM »
citat gorana scekica:
Danas smo ja, Sax i Darko Popovic isli da isporbamo FPV kupljen n UH za 45 dolara.
FPV je 900 mhz, snage 200 milivati.

Gorane,postavi nam link ka ovome
« Last Edit: February 19, 2011, 07:30:43 PM by sasa »
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline Goran Scekic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 254
  • gogalet
Re: Koja frekfencija za video link?
« Reply #36 on: February 19, 2011, 08:33:31 PM »
No razmem zadnje pitanje?

Offline Goran Scekic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 254
  • gogalet
Re: Koja frekfencija za video link?
« Reply #37 on: February 19, 2011, 08:38:21 PM »
Trazili ste link dje sam kupio fpv...
E pa proslo... kad su vidjeli dokle bacha nema vise...

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11976

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: Koja frekfencija za video link?
« Reply #38 on: February 19, 2011, 08:39:04 PM »
Dobar dan svima,

Zamolio bih za misljenje u vezi ovog  transmiter-a na 5.8Ghz?

Transmitter frequency:5725-5865MHz;  8channels
Transmitting power:23dBm /200mW
 Transmitting distance:  greater than 2000 metres
frequency control:  built-in frequency and phase lock loop
AV input: Standard composite AV signal input (will work with any mini/Pinhole camera) and AUDIO input (two channel)

Power supply voltage:  3.3v to 5v
Supply current:  320mA                         

Dimension:  18*18*4mm
Mating connector to wire the AUDIO, VIDEO, POWER and Channel selection is include

Cena je 39.95USD

eBay Item number:   190503640532

Hvala & pozdrav,
Kremic

Tesko da neko nesto moze da ti kaze o njemu iz ovoga sto si napisao. A cak i da imas detaljnije podatke sumnjam da ga neko ovde vec ima.
Kineskih predajnika i prijemnika ima toliko mnogo da ne mozes pohvatati sta je sta. Najbolje da bacis pogled na rcgroups i vidis sta je provereno dobro od jeftine opreme, tj. sta su ljudi vec probali.

@jrlotpi
Sve zavisi koliko daleko zelis da ides. Sa 400mw predajnikom na 1.2-1.3ghz su pojedinci leteli i preko 15km naravno uz dobru usmerenu antenu. Definitivno nije potrebno ici preko 500mw i za ozbiljan long range. Npr. rekord je trenutno 43.54km sa 2.4GHz 500mW lawmate predajnikom u jednom pravcu.
Posto koristis ne-boost-ovan 2.4ghz RC verujem da neces leteti preko 1km, a za to bi trebalo 200mw da je sasvim ok. Tj. pre ces ostati bez dometa RC-a nego videa.

900mhz je sasvim ok frekvencija sa 2.4ghz RC-om.


hvala na odgovoru takodje i bimeru
a link je http://hobbyking.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11976

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1702
Re: Koja frekfencija za video link?
« Reply #39 on: February 19, 2011, 09:06:49 PM »
Trazili ste link dje sam kupio fpv...
E pa proslo... kad su vidjeli dokle bacha nema vise...

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11976

Hvala
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline Goran Scekic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 254
  • gogalet
Re: Koja frekfencija za video link?
« Reply #40 on: February 20, 2011, 10:14:19 AM »
Meni treba jedna informacija.
Koliki domet garantuje proizvodjac  Futabe7 na 2,4 .
Postoji li jednostavan nacin da se zamjeni antena na stanici i stavi malo veca.

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Koja frekfencija za video link?
« Reply #41 on: March 07, 2011, 12:45:36 PM »
  Nedavno sam radio range test:video link 2.4 GHz i Spektrum 2.4GHz.Trikopter je posluzio za testiranje naravno sa skinutim elisama  ;namig .Prvo sam probao bez video predajnika.Na trideset metara ima signala i kad se pritisne range test dugme ima i dalje signala ,međutim na 35 metara nema vise signala,poslije pustanja dugmeta nakon tri sekunde uspostavi se signal.
Poslije ovoga postavio sam video predajnik i to blizu RC predajnika na monitoru je bilo malo smetnji  naravno kad se pritisne dugme za range test na stanici na monitoru su manje smetnje.Otisao sam sa stanicom na razdaljjinu od 30 metara i dalje je bilo signala,kad sam pritisnuo dugme za range test i dalje je bilo signala.Na 35 metara nestao je signal  Znaci isto u oba slucaja  mmmm
  Posto sam ovo testirao sam nisam mogao da se vise udaljavam posto ne bih mogao registrovati promjene a mislio sam jos da provjerim na koliko bi metara nestao signal bez pritiska na range test.I ovo cu da probam uskoro kad nas bude vise na nekom od okupljanja pa se javljam sa rezultatima.
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Koja frekfencija za video link?
« Reply #42 on: March 12, 2011, 12:23:19 AM »
  Nedavno sam radio range test:video link 2.4 GHz i Spektrum 2.4GHz.Trikopter je posluzio za testiranje naravno sa skinutim elisama  ;namig .Prvo sam probao bez video predajnika.Na trideset metara ima signala i kad se pritisne range test dugme ima i dalje signala ,međutim na 35 metara nema vise signala,poslije pustanja dugmeta nakon tri sekunde uspostavi se signal.
Poslije ovoga postavio sam video predajnik i to blizu RC predajnika na monitoru je bilo malo smetnji  naravno kad se pritisne dugme za range test na stanici na monitoru su manje smetnje.Otisao sam sa stanicom na razdaljjinu od 30 metara i dalje je bilo signala,kad sam pritisnuo dugme za range test i dalje je bilo signala.Na 35 metara nestao je signal  Znaci isto u oba slucaja  mmmm
  Posto sam ovo testirao sam nisam mogao da se vise udaljavam posto ne bih mogao registrovati promjene a mislio sam jos da provjerim na koliko bi metara nestao signal bez pritiska na range test.I ovo cu da probam uskoro kad nas bude vise na nekom od okupljanja pa se javljam sa rezultatima.


@ fenix druze


Mozes li da probas na sledeci nacin,skoro sam siguran sam da ce domet biti veci.

1.) Razdvoj na letilici Prijemnik i predajnik sto je vise moguce i stavi Video na 4 kanal.

2.) Obavezno prvom upali samo video (stanica ugasena).

3.) Pokusaj da se udaljis sto vise od video prijemnika (min 5-6m), pa posle tek ukljuci Stanicu.

Tako ce Stanica traziti slobodne kanale i izbegavace kanal 4 na kojim Video vec radi.

4.) Kad proveris domet, trk do racunara da nam javis rezultate. ;)

 

Ljudi su tako imali odlicne rezultate sto se tice dometa, cak i sa video predajnicima od 500mW.
Doduse imali su video link 2,4ghz sa 8 kanala, i video su stavljali na kanal 8.

Ali vredi pokusati.



poz.
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Koja frekfencija za video link?
« Reply #43 on: March 12, 2011, 08:43:06 PM »
   Yu-men, hvala na iscrpnim informacijama koje ce biti od velike koristi (pijemo) Za sutra planiramo letenje pa sam samim tim sve spremio i video link za ovaj test.Ova informacija mi je dosla kao  kec na deset tako da cu sutra da probam po tvojoj recepturi.Naravno bice izvjestaj  (pijemo)
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Koja frekfencija za video link?
« Reply #44 on: March 12, 2011, 11:36:24 PM »
 ;namig

Cekam rezultate.

pozdrav

Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)