Author Topic: Nov ESC-a  (Read 5790 times)

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Nov ESC-a
« on: March 12, 2011, 07:56:51 AM »
Imam hk450pro i motor http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6387  od 4400rpm/v (Kv) i prilikom pokusavanja nekih 3d
akrobacija primetiom sam da se ESC http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2165  dosta greje, iako je na njega ugradjen UBEC (ona crvena zica je izolovana iz ESC-a).

Pitanje:

Ako bih uzeo ovaj ESC-a
http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10942
on je od 60A, sta bi se time desilo sa mojim setapom, jel bih time smanjio vreme letenja?
Puno hvala, poz.
« Last Edit: March 12, 2011, 08:00:20 AM by todor »

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Nov ESC-a
« Reply #1 on: March 12, 2011, 08:23:00 AM »
Veci ESC moze samo povoljno da utice na performanse motora zato sto ce se manje grejati nego onaj od 40A, samim tim biti efikasniji i eventualno produziti vreme letenja. Naravno, za nijansu je tezi od onog od 40A.

poz
Veljko

Offline Cyber032

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 116
Re: Nov ESC-a
« Reply #2 on: March 14, 2011, 01:38:42 PM »
Veci ESC moze samo povoljno da utice na performanse motora zato sto ce se manje grejati nego onaj od 40A, samim tim biti efikasniji i eventualno produziti vreme letenja. Naravno, za nijansu je tezi od onog od 40A.

poz
Slazem se da bi ESC od 60A samo mogao da poboljsa situaciju ali njegova cena...skoro 3x veca od 40A...
"Реч је у поштена човека тврђа од камена,поштен човек даје реч једанпут,а кривоклетник се куне сваки час"-Комадант Југословенске Војске у Отаџбини Драгољуб Михаиловић

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Nov ESC-a
« Reply #3 on: March 14, 2011, 08:06:14 PM »
Veci ESC moze samo povoljno da utice na performanse motora zato sto ce se manje grejati nego onaj od 40A, samim tim biti efikasniji i eventualno produziti vreme letenja. Naravno, za nijansu je tezi od onog od 40A.

poz
Slazem se da bi ESC od 60A samo mogao da poboljsa situaciju ali njegova cena...skoro 3x veca od 40A...

Cyber032 nazalost moram da pocnem da komentarisem neke od tvojih postova posto su poceli da budu stetni. Ajde budi ljubazan pa nam objasni sta si uopste ovde napisao i sta si sa cim poredio? Da li si uopste procitao karakteristike jednog i drugog kontrolera pa si dao "strucan" komentar. Ocigledno za tebe kontroler ima samo jednu vrednost/karakteristiku a to su Amperi. Zamisli tek koja to "budala" kupuje Jeti Spin 66A za 149Eur kada ima HobbyKing SS60A za 16$.

Ovo nije Facebook i ako imas potrebu da caskas i na sve dajes komentar a narocito o stvarima o kojima jako malo znas drzi se Facebook-a.

Nazalost morao sam da odreagujem jer se broj tvoj nekorisnih/stetnih postova dramaticno uvecava iz dana u dan.

poz
Veljko

Offline Cyber032

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 116
Re: Nov ESC-a
« Reply #4 on: March 14, 2011, 08:22:09 PM »
Ja svojim odgoviram nisam imao niti cu imati nameru da stetim nekome...Svako ima pravo da izrazi svoje misljenje...Uporedio sam karakteristike oba ESC i tako sam izrazio svoje "strucno" misljenje...Video sam da Turnigy super brain 60A ima extra opcije za razliku od nekog drugog od 60A za 20$,ali po mom misljenju ako nekom nisu potrebne tolike opcije da mu to "ostecuje" budzet za nekih 30-40$...Ja uopste nisam imao nameru da na bilo koji nacin ostetim ili uvredim nekoga zato stvarno ne razumem u cemu je problem i izvinjavam se onome koga sam na bilo koji nacin ostetio i uvredio...
« Last Edit: March 14, 2011, 08:25:27 PM by Cyber032 »
"Реч је у поштена човека тврђа од камена,поштен човек даје реч једанпут,а кривоклетник се куне сваки час"-Комадант Југословенске Војске у Отаџбини Драгољуб Михаиловић

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Nov ESC-a
« Reply #5 on: March 14, 2011, 08:35:23 PM »
Ja svojim odgoviram nisam imao niti cu imati nameru da stetim nekome...Svako ima pravo da izrazi svoje misljenje...Uporedio sam karakteristike oba ESC i tako sam izrazio svoje "strucno" misljenje...Video sam da Turnigy super brain 60A ima extra opcije za razliku od nekog drugog od 60A za 20$,ali po mom misljenju ako nekom nisu potrebne tolike opcije da mu to "ostecuje" budzet za nekih 30-40$...Ja uopste nisam imao nameru da na bilo koji nacin ostetim nekoga zato stvarno ne razumem u cemu je problem i izvinjavam se onome koga sam ostetio...

Slazem se da svako ima pravo da izrazi svoje misljenje a narocito ako je ono zasnovano na svom licnom iskustvu u suprotnom to vise nije tvoje misljenje vec necije tudje prepisano. Covek je pitao konkretno za odredjeni kontroler koji je sam izabrao a tvoj jedini komentar je bio na cenu. Ako si vec hteo da kometarises onda uzmi pa predlozi nesto drugo sto smatras da je bolje i obrazlozi zasto si to predlozio a najbolje je kada mozes da kazes imao sam i jedan i drugi pa navedes koji je po tvom misljenju bolji i zbog cega je bolji ili napomenes da si tako nesto negde procitao pa navedes odakle.

poz
« Last Edit: March 14, 2011, 08:41:49 PM by magic »
Veljko

Offline Cyber032

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 116
Re: Nov ESC-a
« Reply #6 on: March 14, 2011, 08:40:26 PM »
Ja svojim odgoviram nisam imao niti cu imati nameru da stetim nekome...Svako ima pravo da izrazi svoje misljenje...Uporedio sam karakteristike oba ESC i tako sam izrazio svoje "strucno" misljenje...Video sam da Turnigy super brain 60A ima extra opcije za razliku od nekog drugog od 60A za 20$,ali po mom misljenju ako nekom nisu potrebne tolike opcije da mu to "ostecuje" budzet za nekih 30-40$...Ja uopste nisam imao nameru da na bilo koji nacin ostetim nekoga zato stvarno ne razumem u cemu je problem i izvinjavam se onome koga sam ostetio...

Slazem se da svako ima pravo da izrazi svoje misljenje a narocito ako je ono zasnovano na svom licnom iskustvu u suprotnom to vise nije tvoje misljenje vec necije tudje prepisano. Covek je pitao konkretno za odredjeni kontroler koji je sam izabrao a tvoj jedini komentar je bio na cenu. Ako si vec hteo da kometarises onda uzmi pa predlozi nesto drugo sto smatras da je bolje i obrazlozis zasto si to predlozio a najbolje je kada mozes da kazes imao sam i jedan i drugi pa navedes koji je po tvom misljenju bolji i zbog cega je bolji ili napomenes da si tako nesto negde procitao pa navedes odakle.

poz
Ok...Hvala ti na obrazlozenju i opisu na koji nacin treba sa se odgovara na topike...Jos jednom se izvinjavam ako sam nekog uvredio ili ostetio svojim porukama...poz
"Реч је у поштена човека тврђа од камена,поштен човек даје реч једанпут,а кривоклетник се куне сваки час"-Комадант Југословенске Војске у Отаџбини Драгољуб Михаиловић

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: Nov ESC-a
« Reply #7 on: March 14, 2011, 09:44:28 PM »
Todore

 ja koristim na svom  Copter x 450 ESC 40A bas koji ti imas ,pre toga sam koristio iz iste serije 35A oba su se pokazala kao ok kombinacija mada sam ja vise za 40A.
 35A se grejao malko vise
E sada ne znam u tvom 3D letenju do kojih granica ides,trebalo bi u tvojoj kombinaciji  taj od 40A  da ti lepo hrani motor bez problema.

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: Nov ESC-a
« Reply #8 on: March 15, 2011, 07:21:21 AM »
Ljudi haval na odgovoru.

Ipak cu uzeti veci ESC, malo vise para, ali znam da sam tad siguran.
Mozda je moj problem sto mi se ESC nalazi ispod baterije, a kod HK450Pro nosac baterije kompletno
zatvara heli (oni koji imaju znaju to) pa je time vece i grejanje,jer je sve zatvoreno, tako da sam sad narucio i metalni nosac
https://www.readyheli.com/AT450P-BMU-KDE-Direct-Battery-Mount-And-Canopy-Clip-Upgrade-For-the-Align-T-Rex-450-Pro_p_32148.html
cime je trup helija otvoren, metalni nosac je duzi, jer je i novi ESC duzi oko 15mm, a i uzi za oko 1.5 mm pa savrseno pasuje u 450Pro.
Znaci povecanjem ESC cu i produziti vreme letenje, to nisam znao, to mi je korisno.
Jos jednom hvala. :)aplauz

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Nov ESC-a
« Reply #9 on: March 15, 2011, 08:28:17 PM »
Ljudi haval na odgovoru.

...

Znaci povecanjem ESC cu i produziti vreme letenje, to nisam znao, to mi je korisno.
Jos jednom hvala. :)aplauz

Nemoj da si "bukvalista". Svakako ćeš poboljšati performanse i dobiti na sigurnosti, ali to ne znači da će ESC da produži vreme letenja!
Veci ESC moze samo povoljno da utice na performanse motora zato sto ce se manje grejati nego onaj od 40A, samim tim biti efikasniji i eventualno produziti vreme letenja. Naravno, za nijansu je tezi od onog od 40A.

poz
« Last Edit: March 15, 2011, 08:31:47 PM by miša2002 »
#FFCC00

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: Nov ESC-a
« Reply #10 on: April 01, 2011, 12:21:03 PM »
Nemoj se igrati sa hoby king ecs tim malim za heli
uzmi align 35a to je dovoljno za taj motor i ne greje se a nije neka razlika u ceni i imas odlicne preformanse
veci ecs max 40 ili 45a za 450
ja vozim 450 spotr flaybarles sa svom elektronikom na 35a align i sve radi savrseno

Offline Aleksandar2332

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 53
Re: Nov ESC-a
« Reply #11 on: August 05, 2011, 11:41:37 AM »
Eh te muke sa ESC-ima :)