Author Topic: Održavanje elektro motora  (Read 3917 times)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2379
  • RC Bandit
    • Exclusive
Održavanje elektro motora
« on: August 12, 2011, 12:05:35 PM »
Pregledao sam teme, ali ovu nisam našao...
Znači koliko često, ili da li uopšte pregledate motore na vašem modelu?

Razlog za postavljanje ove teme mi dao, da u nedelju kad smo bili na Čeneju, i kad sam leteo CAP, čulo se neki interesantan zvuk motora ali samo na velikim obrtajima. Na licu mesta sam ga proverio, i bilo mi je čudno velik luft na motoru. Juče sam ga razmontirao i video da je zeger izašao i svog ležišta. Što sam primetio, da nije bilo dovoljno mesta da se stavi zeger, a kad sam ga stavio motor nije imao uopšte lufta. Malo sam osovinu pomerio u zvonu, i sad ima lufta. Pregledao sam sve, i bilo mi je čudno da koliko je motor bio "prljav". Lepo sam ga prebrisao, očistio i opet sastavio. Na stolu sam ga probao i sad je sve u najvećem redu...

Neko imao možda ovakva ili neka slična iskustva?  4e

Offline mad_mangod

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 324
  • Goran Nis
Re: Održavanje elektro motora
« Reply #1 on: February 15, 2013, 08:45:33 PM »
Meni se desilo da je usla prasina(zemlja) unutra i da je zakacinjao. Kada sam ga otvorio i ocistio sve je bilo uredu!

Pitanje da li mogu da se nadju zeger osiguraci kod nas ili negde?
Biti ili (ne)biti,
pitanje je koga.

Goran
YU1SIS
Niš

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Održavanje elektro motora
« Reply #2 on: February 15, 2013, 09:23:06 PM »
Seger najbolje zalenjuje stezni prsten koji se dobija ponekad sa nekim motorima. Mnogo je sigurniji i podnosi bezbroj skidanja. Ako nema, može da se stavi Landing Gear Wheel Stopper, onaj koji se koristi za fiksiranje stajnih trapova na modelima.

To je prsten koji se vidi ovde iznad šrafčića.


Na Time 4:20 se vidi kako se stavlja sa ili bez segere.




Prašina je najveći neprijatelj mehanici pa i elektro motorima. Ovde ima puno primera kako drugi čiste BL motor.


Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Re: Održavanje elektro motora
« Reply #3 on: February 15, 2013, 09:29:46 PM »
Ja sam osigurace nasao na buvljoj pijaci iako se nisam nadao da ih uopste ima tamo, u nekoj budjavoj kutiji, stoje sto godina i cenu im je nabio 50 din.kom. ali bitno da ih ima.