Author Topic: Klepanje ili...  (Read 4861 times)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3322
Klepanje ili...
« on: August 18, 2011, 03:34:20 PM »
Pre nekog vremena sam od Miše dobio da vidim Hobby King kopiju Power Box-ovog Sensor prekidača.







U Nemačkoj original košta oko 80 evića, prodaje i Hobby King originalni Power Box za 110$ ( http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10760 ), ali ima i kopiju za 16$!!!
Ko ne veruje evo link: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=16811


Ako se izuzmu par minornih detalja, tipa na Power Box-ovom su žice plave a na ovom drugom crvene ili na Power Box-ovom su oznake za bateriju normalnim brojevima, a na kopiji rimskim, druge razlike nema. Bar vizuelno...






E sad, šta je "unutra" nisam znao dok i meni nije stigao prekidač sa kojeg sam sa donje strane skinuo poklopac...
Evo kako izgleda iznutra:





Prvenstveno me interesuje šta mislite o lemljenju?
Sem toga, da li neko ima ovaj prekidač i kakva su iskustva?


Da li je moguće da se sve to pravi na istom mestu (Kina), pa onda firme kao Power Box, prodaju robu po 7 puta većoj ceni, ili ima razlog zašto original toliko košta...


Pozdrav

Mirče


Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: Klepanje ili...
« Reply #1 on: August 24, 2011, 12:16:10 AM »
Nisam imao prilike da vidim ovakav neki uredjaj uzivo, ali mislim da je lemljenje krajnje aljkavo i  da je rucno odradjeno . . .
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline mtesa

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 476
Re: Klepanje ili...
« Reply #2 on: August 24, 2011, 09:39:37 AM »
Moje skromno misljenje je da je materijal koji je iskoristen ako ne najjeftiniji onda sigurno u tom rangu.
Lemljenje kablova, vidi se, da je radjeno rucno, ali ako je ono preko lema epoksi, onda je to plus.
Za ostatak, ... koliko para toliko muzike.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3322
Re: Klepanje ili...
« Reply #3 on: August 24, 2011, 10:16:49 AM »
I meni se tako čini...

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: Klepanje ili...
« Reply #4 on: August 25, 2011, 12:09:12 PM »
To sto je rucno zalemljeno nemora da znaci da je nekvalitetno, ovde je otvoren Powerbox iz HK ali nije i original pa se nemoze nista ni zakljuciti. (ovo je odgovor da je danas sve PRC)
Ako radi posao dobar je i od 16$

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: Klepanje ili...
« Reply #5 on: August 25, 2011, 02:20:12 PM »
To sto je rucno zalemljeno nemora da znaci da je nekvalitetno, ovde je otvoren Powerbox iz HK ali nije i original pa se nemoze nista ni zakljuciti. (ovo je odgovor da je danas sve PRC)
Ako radi posao dobar je i od 16$
Naravno da ne znaci da rucno mora biti nekvalitetno, jednostavno se ovde vidi da je jezivo nekvalitetno . . .
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: Klepanje ili...
« Reply #6 on: August 25, 2011, 02:40:47 PM »
za razliku u ceni kupis lemilicu i udri!
pozz.  :_D

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: Klepanje ili...
« Reply #7 on: August 25, 2011, 08:51:14 PM »
 lol
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Klepanje ili...
« Reply #8 on: August 25, 2011, 09:13:37 PM »
Ja imam originalni pa kada budem stigao otvoricu ga i slikati, jedan mi je jos uvek ne montiran nam model.

poz
Veljko

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2294
Re: Klepanje ili...
« Reply #9 on: August 31, 2011, 11:18:17 PM »